Brasme oddał ostatni skok, Sabaudia z najlepszą drużyną we Francji

 • 2021-04-04 17:35

Paul Brasme to następny z zawodników, dla którego sezon 2020/21 był ostatnim w karierze. Francuz pożegnał się ze skokami narciarskimi przy okazji konkursu o drużynowy tytuł mistrza kraju.

23-latek urodzony w Metzu to uczestnik Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym Lahti 2017. Francuz w Finlandii zdołał awansować do indywidualnych zawodów na normalnej skoczni, gdzie zajął ostatnie miejsce. Brasme nigdy nie wystartował w konkursie z cyklu Pucharu Świata, a jedyny start w kwalifikacjach zaliczył w 2016 roku na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt.

Brasme regularnie reprezentował Trójkolorowych w domowych zawodach rangi Letniego Grand Prix w Courchevel, gdzie pokazywał się w latach 2015-2019. Najlepszy wynik uzyskał w 2018 roku, kiedy ukończył rywalizację na igelicie na 27. pozycji. 

Tej zimy Brasme jedenastokrotnie stawał na starcie drugoligowych zmagań. Żadna z prób nie przyniosła mu jednak punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Jego życiowym sukcesem na tym szczeblu zawodów pozostanie 11. miejsce, na którym w 2018 roku finiszował w Erzurum w Turcji.

W tym tygodniu członek U.S Ventron ogłosił koniec sportowej drogi. Stało się to podczas krajowego czempionatu w Courchevel, gdzie Brasme indywidualnie został sklasyfikowany dopiero na 13. pozycji. Drużynowo Wogezy, czyli ekipa posiadająca Brasme w swoich szeregach, uzyskały czwarty wynik.

Zawody wygrała czwórka skacząca w barwach Sabaudii - Mathis Contamine (95,5 oraz 88,5 metra), Jack White (93,5 oraz 90 metrów), Alessandro Batby (91,5 oraz 90 metrów) i Valentin Foubert (92,5 oraz 93 metry). Skład podium uzupełnili zespoły Jury oraz Mont Blanc. Pełne wyniki zawodów znajdują się >>>TUTAJ<<<.

Zobacz też: Baud i Pagnier mistrzami Francji


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4169) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Blue Bird początkujący
  Dyskusja

  O "wyższości" braku przeliczników nad przelicznikami ma taki sam sens jak dyskusja o wyższości socjalizmu nad kapitalizmem. Wstyd w ogóle wspominać

 • Antykibicsportu początkujący
  @Kolos

  Miales kiedykolwiek dziewczynę?
  Pytam bez złości
  Jestem ciekaw czym żyjesz,gdy nie ma skoków

 • Kolos profesor
  @jma

  Jak można coś porównać to letnie MP w Szczyrku. Skocznia normalna czyli ta sama, wystartowało 50 zawodników (bez Kamila Stocha) , a na liście startowej było nawet 62 nazwiska. Widać różnicę.

 • Kolos profesor
  @jma

  Francuskie mistrzostwa nie odbyły się na skoczni dużej a kombinatorzy norwescy w ostatnich latach w MP zimą nie startują. Tego naprawdę nie da się porównywać.

 • jma profesor
  @KX_Keytinho

  Jest jeszcze Learoyd, który powinien powrócić w przyszłym roku.

 • KX_Keytinho stały bywalec

  Niestety nie osiągał sukcesów to i karierę zakończył. Szkoda, ale liczę na Fouberta, Batbyego i Contamine

 • jma profesor
  @Kolos

  W naszym systemie szkolenia juniorzy na dużych skoczniach zaczynają trenować ok. 13 roku życia. Od dłuższego czasu grupa beskidzka ma także dostęp do takiego obiektu. Kombinatorzy od dawna skaczą też na dużych obiektach i znacznie szybciej zaczynają na nim trenować. Porównanie jest zasadne, bo to nie są mistrzostwa juniorów tylko seniorów.

 • Adrian AZ bywalec
  @Kolos

  Podaj przykłady skoczków, którzy tak powiedzieli. Przeliczniki oczywiście nie są idealne, sprawdzają się gdzieś w 75%. System ten należy dopracowywać, żeby był bardziej sprawiedliwy, ale nie likwidować.

 • Xenkus profesor
  @Kolos

  I przy loterii brak przeliczników również nic nie da.

 • Kolos profesor
  @jma

  Jak porównujesz to sprawdź co porównujesz i czy to jest porównywalne, MP z 34 skoczkami było na dużej skoczni a Francuski na normalnej. W dodatku Francuzom frekwencję poprawiają kombinatorzy norwescy.

  Gdyby u nas zrobić MP na normalnej skoczni razem z tymi kilkoma kombinatorami norweskimi których mamy to też bez trudu mamy ponad 50 skoczków na starcie.

  Co oczywiście nie zmienia faktu, że w wieku i seniorskim i, że tak powiem w wieku późno juniorskim to tłumów skoczków nie mamy.

 • Kolos profesor
  @jma

  Skoczkowie jak najbardziej potwierdzają. Woleliby skoki bez przeliczników.

  To ty wyciągasz jakiś jeden skrajny przypadek z MP i twierdzisz na tej podstawie, że konkursy bez przeliczników były złe. Tymczasem nie brakuje przykładów, że przy zmiennych, trudnych warunkach przeliczniki nic nie dają (jedynie przy równych, ale wtedy są zbędne) i o tym mówi każdy skoczek i trener którego się o to spyta.

 • jma profesor

  Drużynowe Mistrzostwa Francji - 43 zawodników
  Indywidualne Mistrzostwa Polski - 34 zawodników (w tym jeden posługujący się w FIS czeską licencją).

  Pozostawię bez komentarza.

 • jma profesor
  @Kolos

  Twojego zdania nie podzielają skoczkowie, którzy skakali w obu erach. Podajesz kilka przypadków, gdzie przeliczniki zawiodły, a w 99% system działa. Wysuwasz hipotezę, że i ten francuski konkurs był rozgrywany w równych warunkach, bo "nic nie wskazuje by tak nie było".
  To zobacz na czołówkę indywidualnie. Zobacz drugi skok Contamine'a - 88m (szósta nota obu serii). Może mu nie wyszedł, a może wiatr... i przegrał o 8,5 pkt z Matteo Baudem, który osiągnął drugą notę zawodów. Może miał formę? A może wiatr... Tego nie dowiemy się nigdy.
  Nie będę już wracał do 15-go miejsca Stocha i 16-tego Żyły w MP.

 • sheef weteran
  @nie byłem ci ja okabe ani watanabe

  Reprezentant Tokyo Biso Kogyo Corporation. Startował głównie w zawodach w Japonii, choć był również obecny w zawodach rangi CoC i FC w Austrii i Rumunii. Nie odniósł znaczących sukcesów (poza dwoma podiami FC w Rasnovie i Sapporo).

 • Oczy Aignera profesor
  @nie byłem ci ja okabe ani watanabe

  Guido Landert - kolarz w stroju skoczka narciarskiego. Ja zawsze będę pamiętał jego "rowerowy" kask.

 • kwak11234@wp.pl bywalec

  Francuzi maja utalentowanych juniorow, zadna strata

 • Oreo weteran

  Będzie mi go brakować, tak jak Thomasa Rocha Duplanda.

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe bywalec

  A dopiero co chwaliliśmy Francuzów za zebranie drużyny. Szkoda, że się facet tak szybko zniechęcił. To trochę w stylu szwajcarskim. Był kiedyś na przykład taki Guido Landert. Zakończył karierę młodo, akurat w momencie, kiedy zaczął dosyć przyzwoicie skakać i był podporą dla drużyny. Zdaję się, że jak większość Szwajcarów kończących szybko kariery, wybrał karierę bankiera. Pamiętajmy jednak, jak ten sport jest cholernie niebezpieczny i wymagający. Wielki szacunek należy się każdemu, kto miał odwagę zabrać się za skakanie na nartach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).