Tande opuścił szpital. "Czuje się dobrze"

 • 2021-04-13 17:07

Daniel Andre Tande - niespełna trzy tygodnie po groźnym wypadku na Letalnicy - został wypisany ze Szpitala Uniwersyteckiego Akershus, do którego został przetransportowany na początku kwietnia ze Słowenii.

- Daniel wczoraj został wypisany ze szpitala. Czuje się dobrze, a jego stan ogólny jest dobry. Spokój i wypoczynek to część rehabilitacji, dlatego w najbliższych tygodniach nie będzie dostępny dla dziennikarzy i udzielał się w mediach - przekazał we wtorkowym komunikacie prasowym Guri Ranum Ekås, lekarz reprezentacji Norwegii.

Przypomnijmy, iż 27-letni Tande 25 marca zaliczył makabrycznie wyglądający upadek na skoczni do lotów narciarskich w Planicy. Drużynowy mistrz olimpijski z Pjongczangu stracił równowagę po wyjściu z progu w serii próbnej i runął na bulę słoweńskiego obiektu. Nieprzytomny zawodnik trafił do szpitala w stolicy kraju. Początkowo skoczek był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Kilka dni po wybudzeniu sportowiec został przetransportowany lotniczą karetką do ojczyzny, gdzie przeszedł operację złamanego obojczyka. Podopieczny trenera Alexandra Stoeckla wskutek opisywanego zdarzenia doznał także przebicia płuca.

- Jesteśmy przekonani, iż Daniel nie może doczekać się dnia, w którym porada lekarska nie będzie wpływać na jego codzienne życie. W imieniu osób związanych ze skokami chciałbym podziękować lekarzowi zespołu za profesjonalizm, włożony wysiłek i bardzo dobrą współpracę, która była ogromną pomocą nie tylko dla Daniela, ale także dla nas wszystkich, dla których był to wymagający czas - mówi Clas Brede Braathen, dyrektor sportowy reprezentacji.


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy
oglądalność: (6620) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor

  No i do tej pory nie zaspokoiłem swojej ciekawości w jaki sposób to płuco zostało przebite. Podobno żadnych innych kości oprócz obojczyka nie połamał. Czyli żebra całe wiec nie mogły przebić płuca, obojczyk to raczej nie te rejony ciała (może jakis odprysk?) . Pozostaje mozliwośc przebicia od zewnątrz - ciałem obcym drzazgą czy czymś w tym rodzaju. Ale nic o tego typu zdarzeniu nie piszą.

 • nicoz doświadczony

  Oby tylko były takie optymistyczne wiadomości po upadkach a najlepiej żeby nie było już takich przypadków.

 • Adam90 weteran

  Mam nadzieje, ze Tande wróci do formy :)

 • INOFUN99 weteran

  Patrząc na sam upadek, to cud, że "tylko" tak się skończyło. Obawiałem się czarnego scenariusza. Ważne, że Daniel się stopniowo kuruje.

 • phoffman605 bywalec

  Super! Wspaniała wiadomość! Wracaj jak najszybciej do zdrowia!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).