Skocznie w Niżnym Nowogrodzie - Władimir Putin ostatnią deską ratunku

 • 2021-04-23 18:03

Od jakiegoś czasu regularnie informujemy o niekończącym się serialu rozgrywającym się w Niżnym Nowogrodzie wokół tamtejszych skoczni narciarskich. Przypomnijmy krótko, że po otwarciu obiektu K-60 miejscowi działacze zamierzali postawić skocznię dużą i normalną, by móc gościć duże imprezy z Pucharem Świata włącznie. Plany te storpedowała decyzja o zamontowaniu w miejscu skoczni diabelskiego młyna, który ponadto, zdaniem wielu, będzie zagrażał bezpieczeństwu uczniów szkoły sportowej.  

Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, że konkursy Pucharu Świata w Rosji są marzeniem ściętej głowy. Dużo zmieniło jednak przyznanie Soczi prawa organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W tej chwili kraj nad Wołgą dysponuje trzema nowoczesnymi kompleksami. Są to Krasnaja Polana, Czajkowski i Niżny Tagił. Taki też chciałby mieć u siebie Niżny Nowogród, który o budowę skoczni K-95 i K-125 stara się już od kilkunastu lat, po tym jak rozebrano przestarzałą arenę K-110, która poważniejszej modernizacji nie przechodziła od lat 70. 

W związku z decyzją lokalnych władz odnośnie postawienia w miejscu planowanych skoczni wspomnianej wcześniej atrakcji turystycznej wydawało się, że plany zaangażowanych w powstanie obiektów do skoków osób muszą, przynajmniej na jakiś czas, zostać ponownie odłożone do szuflady. Ten kto tak myślał, nie docenił jednak determinacji tamtejszych działaczy. W ubiegłym tygodniu członkowie lokalnej społeczności narciarskiej wystosowali apel do prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Proszą w nim o interwencję w sprawie zaniechania budowy gigantycznej karuzeli. Piszą, że uczniowie tamtejszej szkoły sportowej w obawie o swoje bezpieczeństwo nie chcą trenować na mniejszych obiektach, których okolice już teraz przypominają plac budowy, a decyzja dotycząca postawienia diabelskiego młyna czyni niemożliwym realizację przygotowywanego starannie od lat budowy większych skoczni.

Powołano się na słowa samego Putina, twierdząc, że działania miejscowych władz są sprzeczne z jego poleceniem dotyczącym budowy regionalnych kompleksów treningowych. Zaproponowali przeniesienie diabelskiego młyna do parku szwajcarskiego znajdującego się w innej dzielnicy. Po ostatnio wygłoszonym przez prezydenta Rosji orędziu można z dużą dozą pewności przypuszczać, że głowę Władimira Putina zaprząta teraz multum dużo ważniejszych dla niego wewnątrzkrajowych i międzynarodowych kwestii niż budowa obiektów do uprawiania niszowej dyscypliny. Jak jednak wiadomo, prezydent Rosji jest wielkim pasjonatem sportu i tej nadziei trzymają się autorzy petycji.

Na początku kwietnia skoczkowie z Niżnego Nowogrodu w składzie: Denis Korniłow, Roman Trofimow, Kirił Kotik i Michaił Maksimoczkin zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Rosji. Biorąc pod uwagę problemy z infrastrukturą w ich rodzinnym mieście, może to być jeden z ostatnich takich sukcesów reprezentantów tamtejszego klubu.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2617) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dar06_ weteran

  Petycję każdy może napisać ,nawet w słusznej sprawie
  Tylko czy Putin ma absolutną władzę nad zwierzchnikami ? ... no i czy chcę

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
  @Robert Johansson252

  W Rosji skoki są raczej mało popularną, NISZOWĄ dyscypliną ;)

 • janbombek stały bywalec

  Car Putin wszystko może, w przerwie pomiędzy wykańczaniem kolejnych rywali na scenie politycznej da zielone światło dla budowy skoczni w Niżnym Nowogrodzie.

 • Adrian D. redaktor
  @Robert Johansson252

  Niszowej w Rosji 🙂 A tam bez wątpienia skoki są takową.

 • Robert Johansson252 weteran

  Niszowej dyscypliny? Jak redakcja może tak koszmarnie określać taki wspaniały sport?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).