Niemki poznały nowego trenera

 • 2021-04-16 12:13

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) poinformował, iż Maximilian Mechler został nowy trenerem żeńskiej kadry narodowej skoczkiń. 37-latek zastąpił na tym stanowisku Andreasa Bauera.

Maximilian MechlerMaximilian Mechler
fot. Tadeusz Mieczyński

Mechler to były skoczek narciarski. Bawarczyk w latach 2000-2013 rywalizował w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Najlepszy wynik w zawodach najwyższej rangi uzyskał 6 grudnia 2003 roku, kiedy na Granåsen w Trondheim stanął na najniższym stopniu podium. W 2012 roku zawodnik urodzony w mieście Isny im Allgäu został drużynowym wicemistrzem świata w lotach narciarskich. Od 2014 roku, kiedy ogłosił koniec kariery, pracuje jako trener. Ostatnio był odpowiedzialny za żeńską kadrę B.

- Nie mogę się doczekać nowych zadań i współpracy z zespołem. Andreas Bauer wykonał znakomitą pracę w ciągu dekady, którą ukoronował złotem w mikście podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Dziękuję kierownictwu związku za zaufanie, jakim mnie obdarzono - czytamy słowa nowego szkoleniowca Niemek w piątkowym komunikacie prasowym.

Asystentami Mechlera będą Christian Bruder oraz Thomas Juffinger. - Chcemy dać drużynie nowy impuls, wraz z wymianą kluczowej pozycji w zespole, by zespół powrócił w najbliższych latach na światowy szczyt - dodaje Karin Orgeldinger, dyrektor narciarstwa klasycznego w Niemieckim Związku Narciarskim.


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (9410) komentarze: (23)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • INOFUN99 profesor

  Mechler niegdyś spora nadzieja Niemców na lepsze jutro, nie taka jak Hocke, ale talent miał, coś w skokach zyskał, ale stać było go na więcej. Oby kontynuował dzieło zaczęte przez Bauera.

 • Julixx05 weteran
  @dar06_

  Obydwaj nie są trenerami z dna. Trener z dan to taki, który nigdy z żadną drużyną nie miał dobrych wyników, conajwyżej z pojedyńczymi zawodnikami przeciętne. Trener z dna nie doprowadził do medali IO, mistrzostw świata

 • Fakirdriver początkujący
  @ms_

  Możesz mi wymienić te sukcesy?? Śmiechu warte. Trafił na dobrych zawodników i całe szczęście że go zmieniono bo bylibyśmy tam gdzie teraz Włosi!!!

 • Kubalant stały bywalec
  @Oczy Aignera

  Jesteśmy z Maxim bez względu na wszystko

 • Oczy Aignera profesor
  Brawo!

  Maxi - jak to wielkie postaci Skijumping.pl pisały - "duma ogromna".

 • SchwarzerAdler weteran
  @dar06_

  No te fotki Julianne , ogień 🔥 ....

 • dar06_ weteran
  @Seba Aka Krzychu

  Przestań bredzić niczym tresowana szczekaczka
  Stoch który na olimpiadzie zdobył dwa złote medale za Kruczka ,to porównujesz do życiowego za horna TCS
  Nie ośmieszaj się !

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @dar06_

  Kruczek odszedł po katastrofalnym sezonie Polaków, więc Horngacher nie miał łatwego zadanie obejmując posadę trenera reprezentacji Polski, a on poradził sobie bardzo dobrze. Z tej zależnej 6(Stoch, Żyła, Kubacki, Kot, Hula i Wolny) każdy miał życiowy sezon właśnie za Horngachera, to pokazuje jakim Austriak jest świetnym terenem, lepszego Polska nigdy nie miała i nie wydaje mi się, żeby kiedyś miał być ktoś lepszy od Horngachera w polskiej kadrze.

 • dar06_ weteran
  @ms_

  Nie chcę o nim wspominać ,był i jakieś sukcesy odniósł z naszą kadrą to jasne
  Ale to nie było trudne i przepuszczam i inny trener to by osiągnął nie marnując pozostałych
  Szkoda ze z takiego arsenału pozostało już nie wiele i dwóch ocalało ( Stękała -Muranka ) a gdzie pozostali którzy zakończyli swoje kariery

  Dobrze ze Kruczek objął Kobiety i liczę ze już od tego sezonu panie będą wchodzić do 20 PŚ i zarazem będzie napływ nowych zawodniczek do jego składu

 • Fakirdriver początkujący
  @ms_

  Ubawiłes mnie do łez!! Całe szczęście że go odwołano z polskiej kadry bo bylibyśmy teraz tam gdzie Włosi teraz!!!

 • ms_ stały bywalec
  @dar06_

  Ja Kruczka nie hejtuję, miał sporo sukcesów i właściwie to on w dużej mierze doprowadził polską kadrę na poziom światowej czołówki, po zakończeniu kariery przez Małysza. Najbardziej zasługuje na pochwałę, za sukcesy Stocha, ale Horngacher trenując Polaków sukcesy biorąc pod uwagę całą drużynę miał jeszcze większe. Pamiętam, że np. Ziobro nie był zadowolony z współpracy z nim, bo jak twierdził, Horngacher nie dał mu szansy i tak jakby z rezerwą do niego podchodził bo mu taką opinię w PZN zrobili a Horngacher uznał to za prawdę i nie traktował tego zawodnika jak należy. Przynajmniej sam Ziobro coś takiego mówił. Stękała też mu zarzucał brak zainteresowania jeśli dobrze pamiętam, ogólnie kadra B i juniorzy nie byli zbytnio w gronie zainteresowań Horngachera, mimo, że kadry miały współpracować ze sobą, to jakoś średnio to wyszło, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyniki. No i to za ery Horngachera, do naszej kadry B wkręcony został krytykowany bardzo mocno za brak wyników Radek Zidek, który co ciekawe już oczywiście nie jako główny trener jest w niej do tej pory. Ale to rodak Dolezala, którego przecież też do współpracy namówił Horngacher, więc za Zidkiem to chyba prędzej stał Dolezal.

 • dar06_ weteran
  @Seba Aka Krzychu

  Nieba nie ma ,a jak nie ma co jest oczywiście, oczywistości
  To nawet nie jest godny Łukaszowi buty czyścic...a co mówić dalej o nim jak pochodzi z lasu

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @dar06_

  Horngacher jest o niebo lepszym trenerem niż Kruczek.

 • dar06_ weteran
  @ms_

  Horn jak jest dobry ,to niech jedzie do Finlandii i pokaże swój warsztat
  Bo na razie z Polakami i Niemcami ma ujemny bilans ,co do skoczków więcej zmarnował ich potencjał niż utrzymał ich w elicie
  Beton ,dyktator jest z niego
  A Kruczek to jest z innej bajki ,zamiast być wdzięcznym ze nam się trawił taki trener ,który pociągnął nasze skoki w niebotyczny wymiar sukcesów
  To wy na jego hejt ,bo co Polskie i dobre trzeba zniszczyć

 • ms_ stały bywalec
  @dar06_

  Piszesz że Horn to dno - na jakiej podstawie? Na pewno sukcesy miał z naszą kadrą większą niż Kruczek, który swoją drogą też z nią sporo osiągnął. Piszesz też, że ludzie nie szanują osiągnięć Kruczka, nawet napisałeś o jego geniuszu, sugerując że to tylko dlatego, że jest Polakiem. Z tego co widzę po tych komentarzach, to wydaje mi się, że gdyby Honrgacher był Polakiem a Kruczek Austriakiem, to pisałbyś zupełnie na odwrót niż teraz.

 • dar06_ weteran
  @ZXCVBNM_9999

  Co ty masz do Kruczka ?
  Facet który zbudował z niczego ,potęgę Polskich skoków , którzy dalej skaczą ,bo inni trenerzy ,omijają nowe twarze
  Rajda 6 miejsce w pierwszym roku jego pracy ,a w tym sezonie miała upadek to gorzej sobie radziła
  Ale pozostałe jaki postęp zrobili i będą robili co roku pod jego ręką
  One są jeszcze juniorkami ,tak jak postępował z kadrą Mężczyzn wiele lat temu których jest ciężko zastąpić

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Tak wogóle

  Dlaczego, mimo, że Małysz publicznie zjechał Kruczka to razem w PZN bawią się w zatrudnianie go na trenera kadry K? Czy naprawdę jest taki problem ściągnąć lepszego trenera?

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @dar06_

  W czym objawia się geniusz Kruczka w ostatnich latach?

 • dar06_ weteran
  @Fakirdriver

  Dno to jest Horn ,a nie Kruczek jakby by nie był Polakiem to byś ,piał z zachwytu nad geniuszem jego

 • Fakirdriver początkujący

  No popatrz a już miałem nadzieję że zatrudnili Kruczka!! Doprowadził by ich na dno jak Włoskie skoki!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl