Wyróżnienia dla Kramer i Takanashi

• 2021-04-18 19:45

Marita Kramer i Sara Takanashi do końca ubiegłego sezonu walczyły o zdobycie Kryształowej Kuli, która ostatecznie padła łupem Słowenki Niki Križnar. Świetne wyniki reprezentantek Austrii i Japonii sprawiły jednak, że w ostatnim czasie otrzymały one specjalne wyróżnienia.

Marita Kramer została wybrana najlepszą sportsmenką roku w Salzburgu w plebiscycie organizowanym przez gazetę „Salzburger Nachrichten”. To wyróżnienie przyniosło jej m.in. siedem pucharowych zwycięstw w ubiegłym sezonie, a także złoty medal w konkursie drużynowym i brązowy w rywalizacji drużyn mieszanych podczas tegorocznych mistrzostw świata w Oberstdorfie. 19-letnia zawodniczka została jednocześnie drugą najmłodszą zdobywczynią głównej nagrody - „Złotego Lwa” - w historii całego plebiscytu.

Reprezentantka Austrii, urodzona w Holandii, zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2020/21, tracąc do zwyciężczyni - Niki Križnar - tylko 11 punktów. Minionej zimy, Kramer przeżywała jednak dużą huśtawkę nastrojów, m.in. w związku z niedopuszczeniem jej do dwóch pucharowych konkursów, które w lutym odbyły się w Rasnovie. Powodem tej decyzji było otrzymanie wówczas przez nią fałszywie pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Austriaczka była również dwukrotnie o krok od zdobycia indywidualnych medali światowego czempionatu w Oberstdorfie (prowadząc m.in. po pierwszej serii konkursu na skoczni normalnej), ale ostatecznie zajmowała w tych konkursach czwarte miejsca. Na koniec sezonu, stwierdziła między innymi: - Chociaż zawsze sobie dobrze radziłam, był to trudny sezon. Miałam kilka niepowodzeń, które były dla mnie trudne.

Kramer to kolejna skoczkini, która została wybrana sportsmenką roku w Salzburgu. Rok temu tym samym wyróżnieniem uhonorowano Chiarę Hoelzl, która tym razem znalazła się w jury plebiscytu.

Sara Takanashi uplasowała w łącznej punktacji Pucharu Świata na drugim miejscu, ale w ostatnich miesiącach zapisała się w historii tego cyklu. Reprezentantka Japonii wygrała ubiegłej zimy trzy konkursy - dwa razy w Hinzenbach i raz w Rasnovie. Dzięki temu ma na swoim koncie aż 60 pucharowych zwycięstw.

Oprócz tego, Takanashi poprawiła rekord wszech czasów w liczbie miejsc na podium w zawodach najwyższej rangi, który należał dotąd do Janne Ahonena (108 miejsc na podium). Przedostatni konkurs indywidualny sezonu 2020/21 na normalnym obiekcie w Czajkowskim, w którym 24-latka przegrała tylko z Maritą Kramer, przyniósł jej 109. pucharowe podium w karierze.

Za oba te osiągnięcia dwukrotna medalistka mistrzostw świata w Oberstdorfie otrzymała kilka dni temu certyfikaty potwierdzające ustanowienie przez nią Światowych Rekordów Guinnessa. - Myślę, że jest to nagroda za całą ciężką pracę, jaką włożyłam - czytamy słowa Takanashi na łamach serwisu the-japan-news.com.

Dodała: - Chcę wciąż poprawiać swój rekord, jednak czuję, że muszę rozwinąć swoje umiejętności jeszcze bardziej, aby na to zasłużyć.

Wojciech Skucha, źródło: sn.at + the-japan-news.com
oglądalność: (4649) komentarze: (0)