Bickner w kadrze USA na sezon olimpijski

 • 2021-04-27 19:20

Amerykanie ogłosili wstępny podział kadr narodowych na najbliższą zimę. W sezonie olimpijskim szansę trenowania w strukturach związku otrzymało sześciu skoczków oraz osiem skoczkiń. Z reprezentantami USA nadal ściśle będzie współpracować duet kanadyjskich zawodników. Dodatkowo powstały kadry juniorskie.

Najważniejszą informacją jest obecność Kevina Bicknera. 24-letni olimpijczyk z Pjongczangu w 2020 roku ogłosił roczną przerwę, przez którą nie obserwowaliśmy go przy okazji 42. edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Teraz sportowiec pochodzący ze stanu Illinois ma wznowić regularne treningi w rodzimej kadrze narodowej. 

Do męskiej reprezentacji wybrani zostali także Erik Belshaw, Decker Dean, Patrick Gasienica, Casey Larson i Andrew Urlaub. Minionej zimy w zawodach najwyższej rangi punktował tylko 22-letni Larson, który w Ruce zajął 28. miejsce.

Działacze z USA podkreślają, iż z ich zawodnikami nadal trenować będą Mackenzie Boyd-Clowes i Matthew Soukup, czyli kanadyjski duet sklasyfikowany w poprzedniej edycji Pucharu Świata. Trenerem grupy z Ameryki Północnej pozostaje Słoweniec Bine Norcic.

Żeńską drużynę narodową tworzą Annika Belshaw, Jillian Highfill, Anna Hoffmann, Paige Jones, Cara Larson, Nina Lussi, Samantha Macuga i Logan Sankey. Ich szkoleniowcem nadal będzie Anders Johnson.

W dwóch zespołach młodzieżowych znaleźli się Jason Colby, Hunter Gibson, Stewart Gundry, Shane Kocher, Landon Lee, Rachael Haerter, Josie Johnson, Elise Loescher, Macey Olden oraz Adeline Swanson.

Wszyscy wskazani zawodnicy otrzymają możliwość przyjęcia lub odrzucenia nominacji do kadry na sezon 2021/22. Ostateczny podział zostanie ogłoszony jesienią.


Dominik Formela, źródło: usanordic.org
oglądalność: (5524) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • INOFUN99 weteran

  Brakowało mi go w poprzednim sezonie. Miło, że wraca. Zrobił to co niegdyś Mackenzie. Perspektywy na przyszłość mają niezłe Amerykanie, na bank lepsze niż Kanadyjczycy.

 • Bernat__Sola profesor
  @W Punkt

  Larson mimo wszystko zdobył punkty PŚ - szczęśliwie, ale jednak.

 • W Punkt doświadczony

  Dobrze, że wraca.
  Oprócz Deana nie dało się na tych Amarykanów w zeszłym sezonie patrzeć.

 • Groźny Wąsacz bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  O dzięki za link :). Ciekawe ile Taylor Fletcher jeszcze pociągnie sezonów, bo za nim jest duża przerwa wiekowa - powyżej 6 lat, ze stosunkowo młodymi zawodnikami którzy lepiej biegają niż skaczą(Amerykanie to chyba zawsze tak mieli).

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Groźny Wąsacz

  Tak, ogłosili
  https://www.fis-ski.com/en/nordic-combined/nordic-combined-news-multimedia/news-multimedia/news/2020-21/usa-nordic-announced-team-nominations

 • Groźny Wąsacz bywalec

  A skład kadr w kombinacji norweskiej już też ogłosili?

 • Kubalant bywalec
  @kwak11234@wp.pl

  A podobno na tej stronie miałeś być tylko do MŚ w Obersdorfie. Za niedługo na te stronę powróci @inteligentny zbawca ciemnych mas

 • kwak11234@wp.pl bywalec
  @dar06_

  Heh(;;;

 • dar06_ weteran
  @kwak11234@wp.pl

  Nie wierzę ...kwak przypomniał sobie o tej stronie

 • dar06_ weteran

  Nie wróżę amerykanów żadnych sukcesów w skokach ,są to są,ogony a nie poważni skoczkowie z nich

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe bywalec

  Nie tak dawno zastanawiałem się w komentarzu, czy Bickner wróci. Miła wiadomość. Wierzę, że jest w stanie zbliżyć się do poziomu Mckenziego Boyd-Clowesa. W tym sezonie może mieć problemy z powrotem, ale w kolejnych może jeszcze nas zaskoczyć. Zwłaszcza w lotach. Pamiętam te loty na 244 metr. Duże wrażenie. Będę mu kibicował. Ma potencjał.

 • KX_Keytinho stały bywalec

  No i dobrze. Mają sporo tych skoczków, liczę na ich rozwój.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).