Uroš Peterka, były skoczek i brat Primoža, zginął w wypadku motocyklowym

 • 2021-05-31 17:31

Tragiczne wieści dotarły do nas ze Słowenii. W niedzielę w godzinach wieczornych w wypadku motocyklowym zginął 40-letni Uroš Peterka, były skoczek narciarski i brat dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli, Primoža Peterki.

W niedzielę o godzinie 20:45 na drodze regionalnej Vransko-Trojane 26-letni kierowca ciężarówki zawracając, wjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z motocyklem prowadzonym przez byłego reprezentanta sekcji skoków narciarskich klubu SSK Mengeš. Razem z Peterką jako pasażer podróżowało 10-letnie dziecko, które nie doznało poważniejszych obrażeń. Niestety Uroš zmarł podczas transportu do szpitala. 

Młodszy z braci Peterka jako dziecko uważany był za duży talent, zawsze jednak pozostawał w głębokim cieniu starszego o dwa lata brata. Nigdy nie wystąpił w zawodach Pucharu Świata, dwukrotnie za to udało mu się stanąć na podium konkursów Pucharu Kontynentalnego. Karierę zakończył w 2006 roku, przez szereg następnych lat startował jednak w zawodach weteranów. W 2018 roku pojawił się w Szczyrku na kompleksie Skalite podczas letnich mistrzostw świata oldbojów. 

Rodzinie oraz wszystkim znajomym Uroša Peterki składamy głębokie wyrazy współczucia.


Adrian Dworakowski, źródło: Slovenske Novice
oglądalność: (7668) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Groźny Wąsacz bywalec

  Niech spoczywa w pokoju [*]. Jego brata czyli Primoża taka strata musi bardzo boleć, tymbardziej że on sam się podniósł ostatnio.

 • INOFUN99 weteran
  @phoffman605

  No szkoda. Primoż nie ma szczęścia ostatnio. Rozwód z żoną, problemy z alkoholem i tutaj jeszcze taka tragedia.

 • phoffman605 bywalec

  Szkoda. 40 lat, to właściwie miał jeszcze całe życie przed sobą :(. Niech spoczywa w pokoju [*]

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).