Rada FIS bez polskiego kandydata

 • 2021-06-05 14:11

W cieniu wyborów na prezydenta Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, w piątek na Kongresie FIS miało miejsce jeszcze jedno głosowanie. Wybrani zostali nowi członkowie Rady FIS. W tym gronie zabrakło miejsca dla polskiego kandydata, Wojciecha Gumnego.

Wojciech Gumny jest blisko związany ze sportami zimowymi od 2002 roku, kiedy to rozpoczął współpracę z Tatrzańskim oraz Polskim Związkiem Narciarskim w kwestii organizacji międzynarodowych zawodów, z Pucharem Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Począwszy od 2012 roku, Gumny jest szefem komitetu organizacyjnego PŚ w Zakopanem. W 2018 roku został wybrany na wiceprezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

Polak nie znalazł jednak uznania w oczach głosujących w wyborach na nowych członków Rady FIS. Jego los podzielił jeszcze Kanadyjczyk Ken Read. Pozostali kandydaci otrzymali wymagane poparcie.

Kadencja nowej Rady FIS potrwa do następnego kongresu, zaplanowanego na późną wiosnę 2022 roku.

Członkowie Rady FIS:

- Mats Arjes (Szwecja),

- Dean Gosper (Australia),

- Roman Kumpost (Czechy),

- Urs Lehmann (Szwajcaria),

- Ceko Minew (Bułgaria),

- Aki Murasato (Japonia),

- Erik Roeste (Norwegia),

- Peter Schroecksnadel (Austria),

- Enzo Smrekar (Słowenia),

- Franz Steinle (Niemcy),

- Marti Uusitalo (Finlandia),

- Michel Vion (Francja),

- Jelena Wialbe (Rosja),

- Liangcheng Zhen (Chiny).


Adam Bucholz, źródło: FIS
oglądalność: (2726) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  @Kolos

  Całe szczęście, że jako „egzotyka” dostawaliśmy też prawo goszczenia MŚ, nie to co teraz...

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
  @Pavel

  Ja się cieszę każdym wyróżnieniem, ktoś musi przecież odebrać Złotą Malinę, a ktoś Oskara :>

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Na 100% Piotrze zły "układ" uniemożliwia naszym mistrzom negocjacji i urodzonym dyplomatom załapać się na jedno z 14 miejsc nawet jak zgłosiło się na nie 16 osób :) Możesz się oszukiwać i szukać spisków, ale jak masz osobę z odpowiednimi umiejętnościami i znajomościami to załapiesz się nawet do władz europejskiej piłki jak Boniek. Co poradzisz, że nasi działacze nie są w stanie kompletnie nic załatwić w międzynarodowych strukturach.

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski

  Bo przed wojną czy za PRL dostawaliśmy miejsca jako egzotyka właśnie. Teraz egzotyką już nie jesteśmy, ale potęgą też nie.

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Przecież Australia dostała miejsce z klucza geograficznego i jako reprezentanci narciarstwa dowolnego, Bułgarzy jako egzotyka. Układ jest między innymi państwami i doskonale wiadomo o jakie kraje chodzi.

 • Pavel profesor
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Co kto lubi. Ja bym celował w bardziej prestiżowe wyróżnienia, ale dla każdego na miarę jego wymagań.

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony
  @Pavel

  Z polskiego najlepszy nie jestem, wybacz :>
  I dziękuję za tytuł, jestem zaszczycony, że mogę otrzymać tak prestiżową nagrodę.

 • Pavel profesor
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  "Dobzi" analfabetyzm się szerzy. Kolejna bzdura to wymienienie saneczkarstwa, które z FISem nic wspólnego nie ma, a ostatnia to spoglądanie na jakieś osiągnięcia, podczas gdy wybrany został Bułgar, którego kraj w całej historii zdobył jedynie 1 brązowy medal w sportach pod zarządem FISu. Jeszcze te "polaczki" tylko skończony pajac używa takiego sformułowania i to we wpisie tak bogatym w bzdury. Moje gratulacje zdobywasz tytuł najgłupszego komentarza z całego tygodnia.

 • Fan Tkaczenki i Aalto doświadczony

  Śmieszy mnie ból tyłka polaczków o to, że nie ma Polaka żadnego XDDD
  Jedyny sport zimowy, w którym jesteśmy dobzi to skoki - narciarstwo, saneczkarstwo, freestyle, snowboard itp u nas leżą i kwiczą - nic dziwnego, że zostaliśmy pominięci

 • Adam90 weteran
  @Raptor202

  A co ma do tego poważne traktowanie ?? To jakby by była inna partia to byśmy byli potęgą w radzie :D.

  Nie wiem o co Ci chodzi ale nie ważne :d.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Eh ten układ austrlijsko-czesko-bułgarski :) Na każdym kroku widać, że nasi działacze nijak nie odnajdują się w strukturach międzynarodowych, nie wiem czy to brak obycia czy też kompetencji, ale fakt jest taki, że nie potrafili sobie załatwić miejsca w radzie i przegrali w głosowaniu, w którym z 16 kandydatów wchodziło 14. Co więcej nie był to przypadek jednostkowy tylko nie potrafią wejść co kadencję. Nawet w piłce nożnej gdzie znaczenie polski jest sporo mniejsze Boniek został v-szefem UEFA.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @phoffman605

  Skoro nie wiedziałeś to po co się wypowiedziałeś na ten temat?

 • Oczy Aignera profesor
  @phoffman605

  Nie bądź takim ignorantem. Z takim podejściem trudno oczekiwać, żeby sytuacja w innych dyscyplinach narciarskich w Polsce się poprawiła.

 • Wojciechowski profesor
  @Kolos

  No faktycznie, Czechy czy Bułgaria mają tak potężne chody, a ich kandydaci to tak potężne osobistości, że klękajcie narody...

  To już za króla Ćwieczka, przed wojną czy za głębokiej komuny naszym działaczom łatwiej szło w strukturach FIS niż dzisiaj. Coś w tym jednak jest. Nie mówię, że to dramat, ale...

 • Kolos profesor
  @Pavel

  No co za zaskoczenie, że do układu trwającego od lat trudno wbić się komuś nowemu...

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Przykra sprawa, czyli nasi działacze są tak kompetentni, że zakulisowo nawet sobie nie potrafią załatwić tylu głosów coby załapać się do rady w wyborach, w których odpadały tylko dwie osoby. Niesamowite obycie na salonach, to ja już się przestaje dziwić, że dysponując drugim największym rynkiem w skokach nie są w stanie załatwić korzystniejszego terminu dla Wisły :)

 • Kolos profesor
  @Pavel

  W takich wyborach nie decydują kompetencje tylko znajomości.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).