Polscy skoczkowie rozpoczęli zgrupowanie w Predazzo

 • 2021-06-07 16:00

Kadra polskich skoczków rozpoczęła kolejny etap przygotowań do sezonu 2021/2022. Od niedzieli podopieczni Michala Doležala przebywają we włoskim Predazzo, gdzie szlifują formę na tamtejszym obiekcie HS104. Naszych reprezentantów w "słonecznej Italii" przywitała jednak chłodna i deszczowa pogoda.

- Uciekliśmy z deszczu pod rynnę. U nas, w Beskidach też od paru tygodni wciąż lało. Przydałoby się gdzieś pojechać, wygrzać, ale na pewno gdybym pojechał nad morze to też by padało! - śmieje się Piotr Żyła.

Zgrupowanie w Predazzo to drugi obóz treningowy polskich kadrowiczów na skoczni. Pierwsze skoki tej wiosny nasi reprezentanci oddali dwa tygodnie temu, na obiektach w Szczyrku.

Polacy we Włoszech potrenują do środy, po czym udadzą się do pobliskiego Innsbrucku, gdzie przez dwa dni będą mieli okazję poskakać na słynnej Bergisel.

- Mimo że jesteśmy już zaszczepieni to podczas podróży nadal musimy jeszcze przechodzić testy na koronawirusa. Dopiero w najbliższy czwartek będziemy mogli zacząć korzystać z unijnych certyfikatów, zwalniających z konieczności przeprowadzania testów - zdradza skoczek z Wisły.

- Cieszę się, że już za miesiąc czekają nas mistrzostwa Polski, na dodatek na odnowionej Średniej Krokwi. Będzie to dla nas fajna odmiana, coś się będzie działo. Na wakacje na razie nie ma czasu, ja mam całe życie wakacje. Tyle jeździmy, że wolę posiedzieć trochę na miejscu, w domu - dodaje Żyła.

W drugiej połowie czerwca nasi zawodnicy będą trenować w kraju, a już 9 lipca zmierzą się w Zakopanem o tytuł mistrza kraju w skokach na igielicie, a już 17 i 18 lipca odbędzie się inauguracja Letniego Grand Prix na skoczni w Wiśle-Malince.

 


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4795) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Maks113 bywalec
  @Adam90

  Masz racje. Ale mam duże przeczucie że sezony 2023/24 - 2024/25 mogą być "przełomowe" dlaczego? Bo gdzieś w 2023/24 ma być TP czyli nowa skocznia w PŚ Szczyrk, być może będzie Predazzo bo już jest wyremontowana, i Szczuczyńsk bo uda się (mam nadzieje) rozegrać LGP i to będzie sprawdzian tej skoczni

 • Adam90 weteran
  @Maks113

  No własnie brakuje takich skoczni :)

 • Maks113 bywalec

  Może w sezonie 2022/23 będzie tam PŚ bo lubię te skocznie. @eLman Też wlaśnie myślałem że dopiero skocznie będą gotowe gdzieś 2023/24

 • eLman stały bywalec

  Myślałem, że te skocznie są w przebudowie. Po ostatnich zawodach była mowa o rychłym rozpoczęciu prac i tym, że Predazzo ma wrócić dopiero w sezonie 2022/2023.

 • Oczy Aignera profesor
  Alternatywny tytuł artykułu

  "Polski Archanioł sfrunął do Predazzo."

 • pb88 bywalec
  Mały błąd

  Wkradł Wam się mały błąd: inauguracja Letniego Grand Prix w Wiśle odbędzie się 17 i 18 lipca, a nie sierpnia.

 • Hanawald bywalec
  No to skocznie olimpijskie przetestowane

  Te na kolejnych igrzyskach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).