Poważna kontuzja reprezentantki Niemiec

 • 2021-06-10 01:25

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) poinformował o kolejnej kontuzji w szeregach damskiej reprezentacji skoczkiń. Podczas jednego z majowych treningów groźnego urazu kolana doznała Agnes Reisch.

Agnes Reisch, która w 2017 roku pomogła Niemkom wywalczyć drużynowy tytuł mistrzyń świata juniorek, rozpoczęła już rehabilitację wynikającą z kontuzji prawego kolana. Nasi zachodni sąsiedzi precyzują, iż do zdarzenia doszło w połowie maja przy okazji treningu na skoczni. Bawarscy specjaliści oznajmili, iż w tym przypadku doszło do zerwania przedniego więzadła krzyżowego. W tym tygodniu zawodniczka przeszła operację w jednej z monachijskich klinik. Skoczkini będzie mogła przejść do leczenia stacjonarnego po sześciu tygodniach rehabilitacji ambulatoryjnej. Lekarze szacują, iż powrót do zajęć z resztą drużyny może jej zając około pół roku. Sportsmenka informuje jednak o zakończeniu sezonu 2021/22.

- To duży cios i naprawdę beznadziejna sytuacja - przyznaje poszkodowana, cytowana przez deutscherskiverband.de. - Teraz najważniejsze, by krok po kroku robić codzienne postępy. Odczuwam ulgę, że operacja odbyła się bezproblemowo. Kolano jest tylko lekko spuchnięte i już otrzymuję pierwszego wskazówki od fizjoterapeuty - dodaje członkini WSV Isny.

- Bardzo mi przykro, że Agnes doznała tak poważnej kontuzji już podczas pierwszego skoku na igelicie. Wspieramy Agnes w możliwie najlepszy sposób podczas rehabilitacji - zapewnia Maximilian Mechler, nowy trener niemieckiej kadry narodowej kobiet.

Wiosną Reisch trafiła do drugiej grupy szkoleniowej na sezon olimpijski. Jej towarzyszkami są Pauline Hessler i Josephin Laue. Minionej zimy 21-latka trzykrotnie punktowała w Pucharze Świata kobiet. Najlepiej spisała się w Hinzenbach, gdzie zajęła 23. miejsce.

Dodajmy, iż w ostatnich latach z podobnego typu urazami zmagały się Carina Vogt, Svenja Wuerth, Anna Rupprecht czy Ramona Straub. Ostatnia spośród wymienionych w tym roku zakończyła karierę skoczkini.

Zobacz też: Ramona Straub zakończyła karierę


Dominik Formela, źródło: DSV
oglądalność: (3683) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dar06_ weteran

  Ma 22 lata a wygląda jak dziecko wyhodowane pożywieniem genetycznym
  Niemcy tworzą nową rasę ludzką, inaczej nie da się wytłumaczyć ich wyglądu ,a rozumienie jest sprzecznie z człowieczeństwem

 • Oczy Aignera profesor
  @Bartt

  Można powiedzieć, że niemieckie skoki potrzebują 50% Kamila Glika.

 • Bartt stały bywalec
  Niemcy

  Co tam się dzieje u Niemców.... Vogt, Wuerth, Rupprecth, Straub, teraz Reisch u pań, a u panów Freund, Wellinger, Siegel i Leyhe... jakieś fatum nad nimi ciąży

 • Maks113 bywalec

  Czyli Niemcy trochę osłabieni ( skoczkinie )

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).