LPK Pań w Kuopio: Drugi konkurs dla Jakowlewej

• 2021-07-17 10:43

Marija Jakowlewa wygrała drugi sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni Puijo (HS100) w Kuopio. Reprezentantka Rosji zwyciężyła dzięki skokom na odległość 97 m oraz 93,5 m. Druga była Julia Muehlbacher, a trzecia Kurumi Ichinohe. Awans do finału wywalczyły Kamila Karpiel i Pola Bełtowska.

17.07.2021 - Podium LPK Pań w Kuopio17.07.2021 - Podium LPK Pań w Kuopio

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowała Marija Jakowlewa. Rosjanka wylądowała na 97 metrze i prowadziła z przewagą 6,3 punktu nad Julią Muehlbacher (94,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Kurumi Ichinohe (91,5 m) przed Qingyue Peng (93,5 m), Hannah Wiegele (88 m) oraz Ping Zeng (87,5 m).

Do finału awansowały dwie reprezentantki Polski. Dwudzieste trzecie miejsce zajmowała Kamila Karpiel (66,5 m). Trzydziesta na półmetku była Pola Bełtowska (60,5 m), która tym samym wywalczyła prawo startu w zawodach Pucharu Świata i Letniego Grand Prix.

Natalia Słowik oddała skok na odległość 56,5 metra i zakończyła udział w zawodach na trzydziestej trzeciej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 25. i 24. belki startowej.

W finale Marija Jakowlewa przypieczętowała zwycięstwo skokiem na odległość 93,5 metra. Rosjanka wygrała z przewagą 8,1 punktu nad Julią Muehlbacher (93 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Kurumi Ichinohe (93,5 m), a tuż za nią znalazły się Hannah Wiegele (91 m), Bing Dong (90,5 m) oraz Qingyue Peng (86 m).

Na dwudziestej pierwszej pozycji rywalizację zakończyła Kamila Karpiel (75 m). Trzydziesta była Pola Bełtowska (59,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 25. i 24. platformy.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzą Marija Jakowlewa oraz Julia Muehlbacher (po 160 pkt.). Trzecia jest Birun Shao (136 pkt.). Kamila Karpiel z dorobkiem 34 punktów zajmuje trzynastą lokatę.

Kolejne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego pań zostaną rozegrane w dniach 21-22 sierpnia w Rasnovie.