LPK Pań w Kuopio: Drugi konkurs dla Jakowlewej

 • 2021-07-17 10:43

Marija Jakowlewa wygrała drugi sobotni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni Puijo (HS100) w Kuopio. Reprezentantka Rosji zwyciężyła dzięki skokom na odległość 97 m oraz 93,5 m. Druga była Julia Muehlbacher, a trzecia Kurumi Ichinohe. Awans do finału wywalczyły Kamila Karpiel i Pola Bełtowska.

17.07.2021 - Podium LPK Pań w Kuopio17.07.2021 - Podium LPK Pań w Kuopio
fot. Renata Nadarkiewicz

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowała Marija Jakowlewa. Rosjanka wylądowała na 97 metrze i prowadziła z przewagą 6,3 punktu nad Julią Muehlbacher (94,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Kurumi Ichinohe (91,5 m) przed Qingyue Peng (93,5 m), Hannah Wiegele (88 m) oraz Ping Zeng (87,5 m).

Do finału awansowały dwie reprezentantki Polski. Dwudzieste trzecie miejsce zajmowała Kamila Karpiel (66,5 m). Trzydziesta na półmetku była Pola Bełtowska (60,5 m), która tym samym wywalczyła prawo startu w zawodach Pucharu Świata i Letniego Grand Prix.

Natalia Słowik oddała skok na odległość 56,5 metra i zakończyła udział w zawodach na trzydziestej trzeciej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 25. i 24. belki startowej.

W finale Marija Jakowlewa przypieczętowała zwycięstwo skokiem na odległość 93,5 metra. Rosjanka wygrała z przewagą 8,1 punktu nad Julią Muehlbacher (93 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Kurumi Ichinohe (93,5 m), a tuż za nią znalazły się Hannah Wiegele (91 m), Bing Dong (90,5 m) oraz Qingyue Peng (86 m).

Na dwudziestej pierwszej pozycji rywalizację zakończyła Kamila Karpiel (75 m). Trzydziesta była Pola Bełtowska (59,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 25. i 24. platformy.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzą Marija Jakowlewa oraz Julia Muehlbacher (po 160 pkt.). Trzecia jest Birun Shao (136 pkt.). Kamila Karpiel z dorobkiem 34 punktów zajmuje trzynastą lokatę.

Kolejne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego pań zostaną rozegrane w dniach 21-22 sierpnia w Rasnovie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2052) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mucha125 doświadczony

  Dziwne zawody PK zaczęły się wcześniej i już minęła 1 seria i jeśli nie będzie dsc
  pięciu naszych uzyska prawo startu do PŚ

 • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

  Poziom Bełtowskiej i Słowik jest tak samo niski, kto wie może zobaczymy u nich progres w niedalekim okresie czasu...Przecież Konderla niedawno też klepała bulę, a teraz przynajmniej ją przeskakuje.

 • Lataj doświadczony

  No, proszę. Karpiel się poprawiła, ale niewiele. Jednak dobrą decyzją było odsunięcie jej z LGP. Bełtowska z zaledwie symbolicznym punktem. Powinniśmy mieć więcej punktów do generalki LPK, ponieważ przegrywać z USA, Finlandią oraz Szwajcarją i remisować ze Szwecją to wstyd.

  Jakowlewa mogłaby teraz wygrać klasyfikację LPK, bo ma zwycięstwo, którego brakuje Muehlbacher. Rocznik 2006 jak na Euro - Znowu Słowacja wygrywa z Polską.

 • pb88 bywalec
  Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2021

  1. Chiny 443
  2. Austria 328
  3. Rosja 266
  4. Japonia 119
  5. Szwajcaria 95
  6. Finlandia 42
  7. Stany Zjednoczone 38
  8. Szwecja 35
  8. Polska 35
  10. Korea Południowa 15
  11. Rumunia 12
  12. Słowacja 8

 • nicoz doświadczony
  @Lataj

  Jeszcze z 25 m dalej muszą skakać Polki by było na co popatrzeć.

 • Lataj doświadczony

  Skok Karpiel to już śmiech na sali. Nawet Rumunka poleciała dalej. Mam nadzieję, że w II serii będzie lepiej. Bełtowską już można by wystawić w krajówce. Słowik - porażka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).