"Nie chcemy ryzykować" - lekarz kadry o wycofaniu Stocha

 • 2021-07-17 16:45

Kamil Stoch nie weźmie udziału w sobotnich i niedzielnych zawodach z cyklu Letniego Grand Prix w Wiśle-Malince. 34-letni Polak będzie pauzował ze względu na opuchliznę prawego stawu skokowego, która pojawiła się po piątkowych skokach. Sprawa dotyczy operowanej tej wiosny nogi. - Zawodnik mógłby skoczyć, natomiast latem nie jest to potrzebne. Najważniejsza jest zima - podkreśla Aleksander Winiarski, doktor polskich kadrowiczów.

Aleksander WiniarskiAleksander Winiarski
fot. Dominik Formela

- Dziś rano pojawił się obrzęk stawu skokowego, może być to pokłosiem zbyt intensywnych treningów. Wobec tego, wspólnie z trenerami, postanowiliśmy dać Kamilowi odpocząć. Od rana stosowaliśmy chłodne okłady, zalecaliśmy unoszenie kończyny i zastosowaliśmy leki przeciwzapalne. Do tego doszły zabiegi fizjoterapeutyczne. Dmuchamy na zimne - mówi doktor Aleksander Winiarski, lekarz reprezentacji Polski.

- Noga była operowana w maju, więc to stosunkowo krótki czas. Nie chcemy ryzykować. Zawodnik mógłby skoczyć, natomiast latem nie jest to potrzebne. Najważniejsza jest zima - podkreśla Winiarski w rozmowie ze Skijumping.pl.

Czy opisywana sytuacja to powód do niepokoju? - Zawsze musimy się obawiać, bo nigdy nie jest to dobra wiadomość. Będziemy robić wszystko, by Kamil jak najszybciej wrócił do zdrowia. Czy będą potrzebne dokładniejsze badania? To się okaże po dwóch-trzech dniach - kończy Winiarski.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5996) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion stały bywalec
  @Klaus Mitwoch

  Redakcjo, a może wprowadzić "czerwone łapki"? :-)

 • Klaus Mitwoch bywalec
  @Kubalant

  No właśnie dlatego ze jest młodszy. Stary organizm nie potrafi się tak regenerować jak młody.
  No i Sztefan ma większą charyzmę, kto chciałby trafić takiego mistrza.

 • Kubalant stały bywalec
  @Klaus Mitwoch

  Kraft jest młodszy od Kamila, a ma większe problemy zdrowotne. Mimo to nikt nie zmusza Stefana do kończenia kariery

 • Klaus Mitwoch bywalec
  To bylo do przewidzenia

  Lepsze jest wrogiem dobrego. Stoch jest już stary i to normalne ze się zaczyna sypać.
  W zimie pewnie będzie odpuszczał część treningów.
  Czas się z tym pogodzić ze on już jest skończony.

 • papa_s weteran
  @Xenkus Tu nie chodzi o przeczucia

  a szczegółowe badania. To nie śledztwo policyjne.

 • Brygadzista stały bywalec

  Stoch powinien się oszczędzać na główne wydarzenia sezonu - IO i MŚwL. Olać to Letnie Grand Prix.

 • Marco Gaccio stały bywalec

  Wczoraj pokazał się z bardzo dobrej strony, że ma wszystko ogarnięte. Mam gdzieś te konkursy. Najważniejsze aby w zimie skakał super i wygrywał.

 • Xenkus profesor

  Nawet Winiarski nie jest dobrze nastawiony. Oby nie była potrzebna kolejna operacja, ale nie mam zbyt dobrych przeczuć

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).