Jakub Wolny o żółtym plastronie lidera: "Nie zamierzam go oddawać!"

 • 2021-07-17 19:55

Jakub Wolny rozpoczął rywalizację w Letnim Grand Prix 2021 od zwycięstwa. Triumf w Wiśle to jego pierwsze indywidualne podium w zawodach najwyższej rangi. 26-latek zapewnił sobie sukces skokami na odległość 123,5 oraz 126,5 metra.

- Starałem się bawić skokami. Wiedziałem, że jestem w dobrej dyspozycji i stać mnie na dużo. Myślę, że to pokazałem i bardzo się cieszę - powiedział tuż po sobotniej inauguracji letniego cyklu.

Tegoroczna edycja ma składać się z dziesięciu konkursów indywidualnych. Pierwszym liderem klasyfikacji generalnej został Wolny. - Nie zamierzam tego nikomu oddawać! - mówi o żółtym plastronie.

- Od rana czułem się dobrze. Na górze skoczni miałem wielkiego konika polnego na kasku, który być może przyniósł mi szczęście <śmiech>... Koledzy śmiali się, że Jakub Wolny - konik polny <śmiech>... - dodaje 26-latek.

Sukces Wolnego sprawił ogromną frajdę reszcie polskich skoczków. - To sukces całej drużyny. Myślę, że żadna ekipa nie dorównuje nam atmosferą w zespole. To super, że każdy z nas się wspiera. Wszyscy bardzo dobrze się dogadujemy.

Letnie Grand Prix w Wiśle były pierwszymi zawodami od blisko roku, na których mogli pojawić się sympatycy skoków narciarskich. - To był fantastyczny moment, kiedy wspólnie mogliśmy odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego. Dziękuję, że kibice przyszli dziś na zawody - kontynuuje mistrz świata juniorów sprzed siedmiu lat.

Wolny zna smak pucharowej wiktorii w drużynie. Tym razem zapracował na sukces na własne konto. - Indywidualna wygrana to inne uczucie. Jedno i drugie ma swoją wartość, ale dla zawodnika indywidualne zwycięstwo ma większą wartość - uważa zawodnik urodzony w Bielsku-Białej.

W niedzielę w Wiśle odbędzie się drugi konkurs indywidualny. - Jutro dam z siebie wszystko. A jak będzie? Zobaczymy - zakończył sobotni bohater polskich kibiców.

Korespondencja z Wisły, Piotr Bąk


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2469) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oreo weteran

  Poorly aged things xD

 • Kubalant stały bywalec
  @INOFUN99

  Nawet gdybyś naprawdę uważał że Kuba zacznie skakać słabo i nie dostanie już kolejnego plastronu, to przecież jutro dostanie kolejny przed niedzielnym konkursem

 • INOFUN99 weteran

  Brawo Jakub. Masz rację nie oddawaj żółtego plastronu, na rynku, czy w centrum handlowym drugiego takiego nie dostaniesz.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).