Michal Doležal o triumfie Wolnego: "Cierpliwość popłaca"

 • 2021-07-18 01:00

Zwycięstwo Jakuba Wolnego, podium Dawida Kubackiego, ośmiu Biało-Czerwonych w czołowej "30" - to bilans polskiej reprezentacji po pierwszym dniu rywalizacji w Wiśle. Jak występ swoich podopiecznych podsumował trener kadry, Michal Doležal?

- Kuba osiągnął bardzo dobry wynik, należą mu się wielkie gratulacje. Zrobił to, co do niego należało. Pokazywał się z dobrej strony już na treningach. Cieszymy się z tego. Oprócz tego, na podium stanął Dawid. Ośmiu naszych zawodników punktowało. Niestety, nie było dziś na skoczni Kamila. Zdyskwalifikowany został Klimek Murańka. Gdyby nie to, moglibyśmy mieć jeszcze więcej zawodników w finałowej serii.

- Co do dyskwalifikacji Klimka, obwód w pasie jego kombinezonu był mniejszy od dopuszczalnego o 1,5 cm. Musimy uszanować tę decyzję i przygotować się na następny raz.

- Zdecydowaliśmy, że Kamil nie wystartuje już w ten weekend. Niestety, na jego niedawno operowanej kostce powstał obrzęk. Myślę, że to było spowodowane treningiem. Jeszcze wczoraj przed skokami wydawało się, że jest okej, wieczorem również. Trzeba odpuścić, poczekać. Doktor kadry poinformował, że najważniejsze w tym momencie jest ograniczenie obrzęku. Kamil nie odczuwa bólu w kostce, ograniczona jest jej ruchomość. Chciał wystąpić w Wiśle. Widzieliśmy, że był świetnie nastawiony, pokazał się z dobrej strony. To zawsze jest trudne, ale podjęliśmy najlepszą możliwą decyzję.

- Od wielu lat mówiliśmy, że Kubę Wolnego stać na wygrywanie konkursów. Droga na szczyt jest jednak długa. Cierpliwość popłaca. Miejmy nadzieję, że podążymy w tym kierunku. To nie dotyczy jedynie Kuby, a całego zespołu. Czeka nas sporo pracy przed sezonem olimpijskim.

- W zespole panuje świetna atmosfera. Ci młodsi mają okazję, by trenować z najlepszymi. Mogą ich obserwować i starać się robić to, co wszyscy. Sztab wykonuje bardzo dobrą robotę. Idziemy w dobrym kierunku, a takie wyniki jak dziś potwierdzają to. Dobrą atmosferę widać było po tym, jak koledzy cieszyli się ze zwycięstwa Kuby. Nie trzeba więcej słów. W dobrej atmosferze pracuje się inaczej.

Korespondencja z Wisły, Piotr Bąk


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1419) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).