Bolesny upadek Sary Takanashi. Japonka zabrana na badania

 • 2021-07-18 15:22

Niedzielne zawody kobiet w Wiśle-Malince zakończyły się nieprzyjemnym akcentem w postaci upadku Sary Takanashi. Japonka po rekordowej próbie (133,5 metra) upadła na przeciwstoku obiektu im. Adama Małysza (HS134), po czym została zabrana na dokładne badania.

Finałowy wynik Japonki to oficjalny rekord pań tego obiektu w letnich warunkach. Takanashi po wylądowaniu w granicach rozmiaru skoczni miała spore problemy na trawiastym przeciwstoku, gdzie zaliczyła groźnie wyglądający upadek.

Poobijana 24-latka o własnych siłach opuściła wybieg wiślańskiej skoczni, natomiast kilka minut później zaczęła odczuwać bolesne skutki wywrotki. Oszołomiona reprezentantka Japonii nie wzięła udziału w ceremonii niedzielnego konkursu i w asyście medyków udała się do ambulansu, którym na sygnale udała się na dalsze badania.

Niedzielny konkurs padł łupem Ursy Bogataj. Słowenka pokonała Takanashi różnicą niespełna trzech punktów. Skład podium uzupełniła Austriaczka Marita Kramer.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5360) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @Lataj

  Ona nie miała żadnych problemów z lądowaniem. Upadła dopiero na przeciwstoku.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Oby szybko wróciła do pełni zdrowia i zdominowała nadchodzący sezon olimpijski.

 • Lataj doświadczony

  Nie lubię jej, ale jak najbardziej życzę ekspresowego powrotu do zdrowia ;)

  Chyba widzę, dlaczego Dawid nie lubi tej skoczni. Trudno wylądować telemarkiem nawet tuż przed linią HS, a co dopiero poza. Ustanie skok tuż przed rekordem obiektu to nie lada sztuka. W tym przypadku dbałość o bezpieczeństwo jest zrozumiała, gdyż Malinka nie jest przyjazna biciu rekordów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).