Kadra Polski na LGP w Courchevel

 • 2021-07-19 12:35

Trener Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski na najbliższe zawody Letniego Grand Prix, które odbędą się 7 sierpnia w Courchevel (HS135). Decyzją sztabu szkoleniowego, na olimpijskiej skoczni zaprezentuje się siedmiu Biało-Czerwonych. Na starcie zabraknie lidera cyklu, Dawida Kubackiego.

Dzień po udanym weekendzie na skoczni w Wiśle, sztab reprezentacji Polski ogłosił kadrę na kolejne zawody LGP. Szansę występu we francuskim Courchevel otrzymali Stefan Hula, Maciej Kot, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł.

Na Tremplin au Praz nie ujrzymy zatem lidera cyklu, Dawida Kubackiego, który zawody w Wiśle zakończył kolejno na trzeciej i pierwszej pozycji. Do Francji nie wybiorą się również Piotr Żyła oraz, zmagający się z problemami zdrowotnymi, Kamil Stoch.

W Courchevel wystąpi z kolei zwycięzca inauguracyjnych zawodów sezonu, Jakub Wolny. Mistrz świata juniorów z 2014 roku stanie zatem przed szansą odzyskania żółtego plastronu lidera Letniego Grand Prix. Po weekendzie w Wiśle, Polak traci 20 punktów do Dawida Kubackiego i Austriaka Jana Hoerla.

Zawody na olimpijskiej skoczni w Courchevel zaplanowano na sobotę, 7 sierpnia. Dzień wcześniej rozegrany zostanie konkurs kobiet.

Kadra Polski na LGP w Courchevel (HS135):

- Jakub Wolny (3. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2021);

- Stefan Hula (12. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2021);

- Maciej Kot (20. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2021);

- Paweł Wąsek (21. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2021);

- Aleksander Zniszczoł (24. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2021);

- Andrzej Stękała (28. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2021);

- Klemens Murańka.

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 05.08.2021
19:00 - Odprawa techniczna kobiet

Piątek, 06.08.2021
9:00 - Oficjalny trening kobiet
11:00 - Kwalifikacje kobiet

14:00 - Odprawa techniczna mężczyzn
16:30 - Seria próbna kobiet
18:00 - Pierwsza seria konkursowa kobiet


Sobota, 07.08.2021
9:00 - Oficjalny trening mężczyzn
11:00 - Kwalifikacje mężczyzn
16:50 - Seria próbna mężczyzn
18:00 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (10319) komentarze: (42)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Oba konkursy w Courchevel rozpoczną się o godzinie 18., a dni rywalizacji na IO będą kończyły się około 16. Nie ma to więc wpływu na transmisję skoków.

 • Robert Johansson252 weteran
  @kwak11234@wp.pl Kwak, miłośnik słabszych reprezentacji

  Krytykuje zawody we Francji...

 • kibicsportu profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Akurat tvp sport i eurosport pokazują ten konkurs na żywo .

 • kwak11234@wp.pl stały bywalec

  W tym czasie będą kończyć się igrzyska, zapewne stacje nie pokażą tego jedno dniowego weekendu, zbędnego.
  Zawsze uważałem, że 1 dzień tylko to bezsens i po co komu tam jechać. Zamiast zrobić dwudniowy weekend, to nie.
  Zawody do zapomnienia, zanim jeszcze się odbyły.

 • Elsa bywalec
  @Kolos

  Dla ciebie wszystko jest bez sensu, a prawda taka, ze przeliczniki zapewnily sprawiedliwosc w konkursach LGP w Wisle.

 • andbal profesor
  LPK w Czechach

  LPK jest tydzień po Courchevel. Zatem może być opcja że żaden z wycieczki do Francji nie będzie startował. Wszak mamy jeszcze trzech najsłabszych z kadry A tj. Pilch, Juroszek i Krzak. Biorąc pod uwagę powolne wracanie na wyższy poziom Niżnika i uwzględniając w miare dobre występy Gruszki to ewentualnie z wycieczkowiczów mógłby wystartować jeden w walce o limit. Ale być może limit na 2gi period lata nie będzie ważny jak na pierwszy zimy i wówczas kilku z kadry A wystartuje w LPK.

 • Lataj doświadczony
  @ZKuba36

  Można zwalać na skok Stękały, ale nie Murańki. Można za to winić nieprawidłowość w kombinezonie albo złe ustawienie podczas kontroli.

  Zgadzam się, żeby Stękale dać szansę. Mam nadzieję, że jego poprzedni sezon to nie jednorazowy wyskok. Stać go było na próby na najwyższym poziomie, ale stwierdzam, że brakuje mu tego genu zwycięzcy. Tylko raz stanął na podium (i to u siebie, a jakże), ale zasługiwał na więcej.

  Jeśli do trzech skoczków wliczasz Juroszka, który dopiero co odnowił prawo startu w LGP, powinien walczyć o miejsca w 10. na skoczniach normalnych, ale na dużej nie będzie już tak mocny. I nie ma takiej opcji, żeby któryś z Trzech Muszkieterów jechał na LPK, chyba że chodzi o maksymalizację szans na wywalczenie siódmego miejsca w kadrze na konkursy PŚ. Z pewnością jeszcze paru skoczków z kadry narodowej po konkursie w Courchevel przyjedzie do Czech na LPK, żeby też walczyć.

 • ZKuba36 profesor
  Moim zdaniem.

  Wszystko jest proste jak budowa cepa. Kubacki i Żyła nie zostali powołani z 2. powodów:
  1. Zaskakująco dobrej formy Huli i Kota;
  2. Zaskakujących wyników Stękały i Murańki, którzy sami wyeliminowali się z udziału w 2. konkursie.
  Czy można po 1. konkursie zrezygnować całkowicie ze Stękały, 4. skoczka naszej kadry w ubiegłym sezonie?
  Czy można po 1. konkursie zrezygnować całkowicie z Murańki, który podobno jest w doskonałej formie?
  Mamy obecnie tylu skoczków zdolnych do punktowania w LGP, że aż 3. skoczków spośród powołanych do obecnego składu będzie musiało pożegnać się ze skokami w LGP i zacząć zarabiać w LPK.

 • Arturion stały bywalec
  @Adrian AZ

  Część z tych, którzy pojadą, wcale wiele młodsza od Żyły, Stocha i Kubackiego nie jest...

 • Kubalant stały bywalec
  @Groźny Wąsacz

  2 lata temu nasi liderzy też nie pojechali do Francji

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Jakoś mnie nie dziwi, że Kubacki, Żyła, a tym bardziej Stoch nie pojadą do Courchevel. Jeśli Wolny będzie tam skakał tak jak w Wiśle to jest szansa, że po francuskich zawodach będzie liderem cyklu. Ciekawe w jakich składach przyjadą inne czołowe ekipy.

 • Groźny Wąsacz bywalec

  Ohooo zaczyna się "oszczędzanie" naszych liderów... Kamila rozumiem bo zdrowie, lecz Dawid i Piotrek dziwi mnie bardzo ale...

 • wierny kibic początkujący

  Nie spodziewałem się, że Doleżal tak szybko poda skład na Courchevel. Co do personaliów, to zgadzam się ze znaczną większością forumowiczów, że nie ma sensu wysyłać Kubackiego, Żyły, a tym bardziej Stocha, który powinien się w chwili obecnej skupić na urazie, żeby znowu nie tracić w stosunku do reszty kolegów. Przypuszczam, że obsada będzie dużo lepsza niż w Wiśle, więc będzie to jakaś forma sprawdzianu dla naszych skoczków.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Też bym wolał obejrzeć kadrę A we Francji, ale jak pisałem niżej, w przypadku najbardziej doświadczonych zawodników, plan startów latem jest w sporej części ich własną inicjatywą. Jak doszli wspólnie ze sztabem, że ten konkurs jest im zbędny, to szanuje to, byle efekty były widoczne zimą.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).