Powrót i pierwsze punkty Stephana Leyhe. "To dobry wynik"

 • 2021-07-21 13:41

Stephan Leyhe po 494 dniach przerwy wziął udział w zawodach najwyższej rangi. 29-latek, którego karierę w marcu 2020 roku wyhamowała poważna kontuzja kolana, w Wiśle punktował w niedzielnym konkursie. Jak sam przyznaje, ważniejsze od wyniku było dla niego ponowne zderzenie ze stresem i emocjami towarzyszącymi rywalizacji w zawodach.

- Od ostatnich zawodów minęło szesnaście miesięcy, więc miło znów założyć plastron startowy.  Czasami było ciężko, czasami było znośnie, natomiast była to długa droga. Musiałem działać krok po kroku i każdego dnia być w formie - mówi reprezentant naszych zachodnich sąsiadów o długiej rehabilitacji po ubiegłorocznym upadku w Trondheim.

Leyhe ze względu na trwającą rehabilitację odpuścił cały sezon przedolimpijski. Na rozbieg wrócił w marcu tego roku, rok po niefortunnym zdarzeniu w Norwegii. - Uważam, że to była dobra decyzja. Teraz wróciłem - skomentował.

Drużynowy wicemistrz olimpijski z Pjongczangu w sobotę zajął 31. miejsce, natomiast w niedzielę wskoczył do rundy finałowej. Loty na 122. i 116. metr dały mu 25. lokatę. - W kontekście Wisły nie miałem konkretnych celów wynikowych. Czołowa "30" to dla mnie dobry wynik. Przez całe lato zamierzam skupiać się na budowaniu dyspozycji na skoczni, zwłaszcza podczas zawodów - kontynuuje w rozmowie z Horstem Nilgenem, koordynatorem medialnym Pucharu Świata.

Leyhe podkreśla, że przed zimą chce oswoić się ze stresem towarzyszącym skokom konkursowym. - Nie rywalizowałem od dłuższego czasu, więc nie mierzyłem się z tego typu stresem. Skakanie w zawodach wiąże się z nieco innymi emocjami. Jestem szczęśliwy i dam z siebie wszystko! - kończy triumfator Willingen Five 2020.


Dominik Formela, źródło: FIS
oglądalność: (2123) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • daga0129@gmail.com początkujący

  Do tekstu wkradł się drobny błąd, bo Stephan w pierwszej serii niedzielnego konkursu skoczył 122m, a nie 112, jak jest napisane.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).