Sara Takanashi wycofała się z zawodów w Courchevel - znamy powód

 • 2021-08-06 22:29

Pechowo układa się tegoroczna edycja Letniego Grand Prix w skokach dla Sary Takanashi. Po bolesnym upadku na przeciwstoku w Wiśle, tym razem 24-latka nie stanęła na starcie piątkowego konkursu we Francji. Powodem wycofania się był ból nogi.

Reprezentantka Japonii podczas inauguracyjnego weekendu w Wiśle dwukrotnie była druga, co dawało jej pozycję wiceliderki klasyfikacji generalnej LGP 2021. Takanashi zakończyła pobyt w Polsce rekordowym lotem na odległość 133,5 metra, który zakończył się niekontrolowaną wywrotką na trawiastym przeciwstoku obiektu im. Adama Małysza (HS134). Sportsmenka pochodząca z wyspy Hokkaido została zabrana na kontrolne badania, które nie wykazały poważnych obrażeń. Kilka dni później brązowa medalistka olimpijska z Pjongczangu wróciła na rozbieg.

Problemy Takanashi w Courchevel rozpoczęły się podczas serii próbnej przed piątkowym konkursem na obiekcie HS135. Azjatka po problemach w locie wylądowała przed 100. metrem, a w trakcie zawodów udała się do busa, a następnie do hotelu.

- Sarze Takanashi od początku pobytu we Francji doskwierały dolegliwości bólowe jednej z nóg. Japonka poczuła dyskomfort także po próbnym skoku i po konsultacji z trenerami postanowiła odpuścić start w piątkowych zawodach w Courchevel - usłyszeliśmy od przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Niewykluczone, że jest to pokłosie lipcowego upadku na beskidzkiej skoczni.

Rano Takanashi nie wzięła udziału w obu seriach treningowych, a przedpołudniowe kwalifikacje zakończyła na trzeciej pozycji z wynikiem 117,5 metra. Najbliższe zawody z cyklu Letniego Grand Prix odbędą się 15 sierpnia we Frensztacie pod Radhoszczem. Czy Japonka pojawi się w Czechach? Możliwe, że decyzja zapadnie po wykonaniu dokładniejszych badań pod kątem kontuzjowanej nogi.

Korespondencja z Courchevel, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1838) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • INOFUN99 profesor

  To tylko lato, lepiej że teraz ma kontuzję niż przykładowo tydzień przed IO.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).