Naoki Nakamura z rekordem skoczni w Villach

• 2021-08-29 13:27

Reprezentant Japonii Naoki Nakamura póki co przygotowuje się do sezonu olimpijskiego na europejskich skoczniach, co jakiś czas startując w lokalnych konkursach. Skakał już w niemieckim Berchtesgaden podczas zawodów o Puchar Eldweiss, w ten weekend okazał się najlepszy podczas rywalizacji w ramach Pucharu Austrii w Villach.

Podczas wczorajszych zmagań pokonał o ponad 15 punktów Janiego Reisenauera  (90 i 91,5 m), z którym w Berchtesgaden przegrał. W swoich próbach uzyskał 92,5 m oraz 104 metry. Odległość w drugiej serii jest wyrównaniem rekordu Villacher Alpenarena, który od 2015 roku należał do Michaela Hayboecka i został ustanowiony w czasie mistrzostw Austrii. Mówimy tu o rekordzie nieoficjalnym, bowiem ten oficjalny od 20 lat należy do Adama Małysza i wynosi 99,5 m. Na trzeciej pozycji uplasował się Maximilian Lienher, skacząc 90 i 86,5 m.

W niedzielę układ podium był identyczny, a wygrana Nakamury znów przekonywająca. Tym razem Japończyk uzyskał 92 i 98,5 m i wyprzedził Reisenauera o ponad 12 punktów (90 i 93,5 m). Trzeci, Lienher, skakał na odległość 84,5 i 85 metra, wyraźnie ustępując wyżej wymienionej dwójce. Pełne wyniki wszystkich kategorii wiekowych dostępne są >>>TUTAJ<<<

Dla blisko 25-letniego Naokiego Nakamury ostatni pucharowy sezon był najlepszym w karierze. Mistrz Uniwersjady i Zimowych Igrzysk Azjatyckich z 2017 roku w klasyfikacji generalnej zajął 34. miejsce, głównie za sprawą równej formy w drugiej części sezonu. Najwyższą pozycją wywalczoną przez Japończyka na przestrzeni jego kariery w zawodach najwyższego szczebla pozostaje trzecia lokata w LGP w Courchevel w 2019 roku.

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7004) komentarze: (5)