Dziesięcioro Polaków poleci do Oslo

 • 2021-09-14 11:14

W najbliższy weekend nasz kraj będzie reprezentowany przez cztery skoczkinie i sześciu skoczków podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo. Dla kobiet będzie to finał drugoligowych zmagań na igelicie w sezonie olimpijskim, z kolei dla mężczyzn kolejny etap walki o powiększenie kwoty startowej na pierwszy okres Pucharu Świata 2021/22.

W porównaniu do ubiegłotygodniowych zawodów w Bischofshofen doszło do jednej zmiany - miejsce Pawła Wąska zajął Kacper Juroszek. Oznacza to, iż wraz z trenerem Maciejem Maciusiakiem do Skandynawii udadzą się Stefan Hula, Maciej Kot, Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i wspomniany Juroszek.

Na Midtstubakken (HS106) w stolicy Norwegii pokażą się też Pola Bełtowska, Kamila Karpiel, Wiktoria Przybyła i Sara Tajner. Tego lata na drugoligowym szczeblu zawodów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) punktowały już wszystkie oprócz ostatniej spośród wymienionych.

Liderką Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet - na dwa konkursy przed końcem tegorocznej edycji - jest Bing Dong. Chinka ma zaledwie trzy punkty przewagi nad Julią Muehlbacher z Austrii i siedem "oczek" zapasu nad Słowenką Jerneją Brecl. Na czele męskiej klasyfikacji znajduje się Austriak Mika Schwann. Za nim - z ponad stupunktową stratą - plasują się Manuel Fettner i Eetu Nousiainen.

Program LPK w Oslo (HS106):

Piątek, 17.09.2021
20:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 18.09.2021
8:30 - Oficjalny trening kobiet
10:15 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

13:30 - Oficjalny trening mężczyzn
16:15 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Niedziela, 19.09.2021
8:30 - Seria próbna kobiet
9:15 - Pierwsza seria konkursowa kobiet

11:15 - Seria próbna mężczyzn
12:15 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (5432) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • elzabeta początkujący
  @Prekursor Skoczni Vip

  Tu jest poważny problem. Kiedy kilka lat temu zaczęły skakać nasze dziewczyny (nie te co teraz), to prezes Tajner w wywiadzie powiedział, że kobiety nie powinny skakać, a on zrobi wszystko żeby tak było. No i robi. Zatrudnił swojego siostrzeńca, żeby ten wykończył polskie kobiece skoki, tak jak to niemal zrobił z naszymi chłopakami. U Włochów mu się to udało.

 • ZKuba36 profesor

  Pocieszam się, że słabe wyniki Polaków (z wyjątkiem Murańki, Huli i częściowo Zniszczoła) mogły być spowodowane tym, że za mało czasu upłynęło od prawdopodobnie intensywnych ćwiczeń, (zwłaszcza siłowych) do konkursu.
  Najlepsze wyniki osiąga się 2 tygodnie po zakończeniu zgrupowania, czyli właśnie teraz. Zobaczymy.

 • andbal profesor
  skocznia treningi siłowe czy forma

  Wyniki w Austrii jak na częściowo reprezentację w LGP czy PŚ (wszak w czwórkę tj. Stoch, Kubacki, Żyła i Stękała nie będą startowali) i główną drugiej ligi to wyniki poniżej oczekiwania. Austriacy w obu konkursach punktowali max liczbą zawodników tzn w sobotę 13stu a w niedzielę 12 stu i zdominowali czołówkę ( w sobotę siedmiu w 10 tce a w niedzielę 4). Jeśli Norwegowie tak zrobią u siebie to siódme miejsce odleci.

 • Johny Dust bywalec

  Ech wysłaliby w końcu Juroszka na dużą skocznię bo jego forma co najwyżej może być tylko ciekawostką.

 • Lataj weteran

  Juroszek jedzie za Wąska. I słusznie!

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @janbombek

  Ja bym je wysłał na Instagram, tam większe szanse.

 • Kubalant stały bywalec

  Mam nadzieję że będziemy tam skakać dużo lepiej

 • janbombek stały bywalec
  @Prekursor Skoczni Vip

  Optymista, ja bym je wysłał co najwyżej na Lotos Cup.

 • MaciejoS początkujący

  Cieszę się, że Juroszek pojedzie do Oslo. Na normalnej skoczni będzie miał duże szanse zająć dobre lokaty.

 • alo profesor

  Nasi jak raz nie zajmą miejsca na podium to będzie kolejna klapa. Ciekawe czy forma Wolnego rzeczywiście pikuje w dół

 • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

  Bełtowska i Tajner powinny jechać na FisCup, tam jest ich poziom

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).