Skoki w Polsce tylko dla zaszczepionych kibiców? Wkrótce rusza sprzedaż biletów

 • 2021-10-06 23:55

Kiedy ruszy sprzedaż biletów na grudniowe zawody z cyklu Pucharu Świata w Wiśle i kto będzie mógł pojawić się na trybunach skoczni im. Adama Małysza? Ta kwestia na niespełna półtora miesiąca przed startem sezonu olimpijskiego nadal pozostaje nierozstrzygnięta. Głos w tej sprawie zabrał Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Jan WinkielJan Winkiel
fot. Tadeusz Mieczyński

W trakcie nadchodzącej zimy światowa czołówka ponownie powalczy o pucharowe punkty na obiektach w Wiśle i Zakopanem. - W najbliższym sezonie będziemy gościć Puchar Świata w skokach w grudniu i w styczniu. Jesteśmy na etapie wdrażania sprzedaży. Analizujemy nowe rozporządzenie rządowe, które w zasadzie wiele nie zmieniło, poza przedłużeniem okresu obowiązywania obecnych obostrzeń. Pojawia się coraz więcej głosów o tym, żeby na wydarzenia sportowe wpuszczać tylko osoby zaszczepione - nie ukrywa Jan Winkiel w rozmowie ze Skijumping.pl.

- Nasi wszyscy sportowcy oraz członkowie sztabu są zaszczepieni. Rozmawiamy na ten temat, prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni zorganizujemy prezydium w siedzibie PZN. Zastanowimy się nad tą kwestią, współpracujemy z jednym z największych dystrybutorem biletów. Czekamy na ich opinię i sugestie. Do tego dochodzi kancelaria prawna i komisja medyczna. Dość szeroko to konsultujemy, ponieważ chcemy podjąć świadomą decyzję. Jaka ona będzie? Dziś nie odpowiem, ale zapadnie wkrótce - kontynuuje działacz.

Kiedy będzie możliwość nabycia wejściówek na grudniowe konkursy w Wiśle? - Chcieliśmy puścić bilety do sprzedaży już w ostatnim tygodniu września, ale niepewność związana z rozporządzeniem była trochę problematyczna. Wejściówki trafią do otwartej sprzedaży prawdopodobnie pod koniec października. Jest możliwe przesunięcie o tydzień w jedną lub drugą stronę, ale postaramy się zapowiedzieć początek dystrybucji na kilka dni przed jej rozpoczęciem - uzupełnia sekretarz generalny.

Zmagania w Wiśle odbędą się w terminie 3-5 grudnia 2021 roku, z kolei rywalizację w Zakopanem zaplanowano na 14-16 stycznia 2022 roku. 


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6704) komentarze: (115)

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona przez Administratorów strony.

wątki wyłączone

Komentarze

 • Joannna stały bywalec
  @ironicznie_skikomicznie

  Ot, tyle z tej Twojej stadniny. Dostąpiłam zaszczytu, że ktoś taki jak Ty dał mi (rzekomego) ignora. Brak argumentów w dyskusji zabolał? Nota bene, fajny z Ciebie nerd-informatyk, co ignora dać nie umie :)

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @Joannna

  Z Joannami przez trzy n nie dyskutuję, nie wiem dlaczego mi się z iPada znowu wyświetlają twoje wpisy mimo ignora. Litości, Tadzio ty ogarniesz to wreszcie, czy ci za darmo kod zmienić? Nawet wgram na serwer przy tych "zabezpieczeniach":).

 • Joannna stały bywalec
  @ironicznie_skikomicznie

  Wciąż czekam na odpowiedź. Jakiej rasy konie hodujesz? Potrafisz wymienić choć jedną (konik polski się nie liczy :))? Bardzo chętnie sprawdzę Twoją wiedzę w tej kwestii, gdyż siedzę w branży do 15 lat.

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec

  Aha, jeszcze jedno. Kim ty dejwik jesteś? Imię, nazwisko, zawód, bo ja podałem. Ty jak krecik w norze, bojący się nawet imienia podać chcesz mnie pouczać? Czekam. Imię, nazwisko i co robisz. Zobaczymy, czy chociaż jedno jajko masz. Ja odwiedzę na piwo/kawę, nie martw się, jak tylko się przedstawisz.

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @dejw

  Dziękuję ci dejwiku, bardzo mi na tym zależy. To się uśmiałem. Jaj nie masz, i tyle.

 • dejw profesor
  @ironicznie_skikomicznie

  A po uj mam poznawać taką osobę jak ty? :D Przecież to strata czasu. Piwo to ja sobie wolę wypić w gronie bliskich znajomych, tam przynajmniej mam pewność, że nikt mi do niego nie doleje kilogramów żółci toczonej z pyska.
  W wolnej chwili, jak będę miał ochotę to sprawdzę sobie ten twój "byznes", jak okaże się że jest w tym jakiś cień prawdy, to może nawet cię tu publicznie przeproszę.

 • Joannna stały bywalec
  @ironicznie_skikomicznie

  Dziadku, a jakie wy tam koniki na tej wsi hodujeta?

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @HKS

  Po pierwsze dziecko nie Gałków, chociaż Ferensteinów znamy, po drugie "żona" jest właścicielką (oficjalnie, bo na nią firmę założyłem). Rusz dupę i obdzwoń, dużego repretuaru w temacie w tych okolicach nie ma, zapytaj o Gośkę, ew. o mnie p. Andrzeja właściciela. Kontakt masz w necie na wielu stronach, które nota bene moja firma pozycjonuje. Stajenny, dobre, prawie mnie ubawiłeś. Ciekaw jestem, czy ty kible czyścisz, czy za ladą, co za gość. Czekam na odwiedziny.

 • HKS profesor
  @ironicznie_skikomicznie

  Chłopie, w stadninie to Ty co najwyżej możesz sprzątać po koniach. Podaj swoją funkcję w Gałkowie, żeby było wiadomo na kogo się powołać odnośnie zniżki w momencie rezerwacji. Tak głupio dzwonić, że stajenny udziela się na forum skijumping.pl i oferuje zniżki.

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @dejw

  Tego "mitomana" masz okazję poznać. Adres firmy podawałem, teraz będę od przyszłej środy w stadninie do końca listopada, adres też mogę ci podać, zresztą kto kumaty to i tak wie która. Masz jaja przyjechać na piwo, czy dalej będziesz mnie bawił tanimi tekstami na tej stronie?

  PS. "Mendami" to są lalusie i nieudacznicy na tej stronie, którzy urządziliby benefis nawet jakiemuś nołnejmowi, że zdobył punkcik w Fis Cupie. To wasz poziom intelektu i ambicji. Bez urazy, ale tak to wygląda, musisz mieć fasycynujące życie.

 • dejw profesor
  @ironicznie_skikomicznie

  Oho, nasz mitoman przeżywa kryzys egzystencjalny!
  Wobec tego proponuję, jak dojdzie w końcu do kolejnego bana (a prędzej czy później dojdzie) to zrób wszystkim przysługę - wyjdź stąd i już nie wracaj. Nikt tu za tobą tęsknić nie będzie, a zawsze możesz być skończoną mendą gdzie indziej, może nawet na początku nikt się na tym nie pozna ;)

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @dejw

  Z przyjemnością dostanę kolejnego bana, misiu kolorowy. Nie po kilku godzinach, tylko po ułamku sekundy napisany przeze mnie skrypt postawi nowe konto w tej dziurawej technicznie stronie. Tylko zastanawiam się, czy w ogóle jeszcze wtedy będę miał ochotę pisać, bo nabijanie się z takich jak ty jest fajne, ale wszystko się nudzi. I jestem tu od ponad 15 lat, nie od kilku, Sherlocku z koziej d... :) A co do regulaminu to ubawiłeś mnie już do łez, jakiś komiczny regulamin guano wart prawnie, napisany przez Tadka czy innego przypadka, ubaw po pachy:).

 • dejw profesor
  @Arturion

  Dostałeś odpowiedź, łagodnie ujmując: co ty bredzisz, człowieku, ponieważ bredziłeś. A ja nie lubię owijać w bawełnę i wolę pisać, mówić to co widzę.

  Ironiczny od początku działalności na forum, czyli od kilku lat przekraczał notorycznie wszelkie normy, notorycznie łamał regulamin i solidnie zapracował sobie za miano największej zakały forum, za co już dawno powinien dostać bana, i to nie takiego, po którym wróci z nowym kontem po paru godzinach. Zresztą tu pewnie skończy się na tym samym.

 • Luk profesor

  Do czego to doszło, pandemia i szczepienia bardziej dzielą Polaków niż polityka i pogoda...

 • Lataj weteran
  @kwak11234@wp.pl

  Wiem, co napisałem. Za "lepszych" bierze się zaszczepionych, tych, którzy mają większe przywileje. Ci "gorsi" to niezaszczepieni, którzy nie mogą wejść do niektórych restauracji albo wyjechać z kraju bez wyniku testu. Uważam, że każdy ma prawo się zaszczepić, ale - na Boga - to powinna być osobista decyzja, a nie nakaz. Podobnie antyszczepionkowcy nie powinni zakazywać innym "szprycowania" się (może nie malutkim dzieciom, bo one raczej nie umierają na covida, ale jeszcze badania trwają i kto wie). Z kolei rozumiem przeciwwskazania jak względy kulturowe albo nadwrażliwość na składnik preparatu. Byłbym zadowolony, jakby dało się ludziom większy wybór co do korzystania z usług, bo co by było, gdybym się nie zaszczepił i tylko z tego powodu nie mógł zrobić zakupów w jakimś sklepie? Jakby nie było żadnych ograniczeń odnośnie do wpuszczania klientów, ludzie też by się burzyli. Trzeba jakoś pokonać pandemię, choćby była wymysłem władz, bo nie chcę chodzić w kagańcu, który w zasadzie nie chroni mnie głównie w tłoku.

 • Arturion doświadczony
  @INOFUN99

  OK. :-)
  Poza tym uważam, że Discovery powinno ustąpić polskim kibicom skoków i sprzedać po NORMALNEJ cenie sublicencję TVP.

 • INOFUN99 profesor
  @Arturion

  Chodziło mi, że mój wzrost został mocno zaniżony. Poza tym to czy dla kogoś 170 cm to niski wzrost, czy wysoki to kwestia........wzrostu.

 • Arturion doświadczony
  @INOFUN99

  A ja mam 169 i całkiem nieźle mi z tym. :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).