Artti Aigro kontuzjowany, Learoyd znów na skoczni

 • 2021-10-09 11:32

I tak bardzo szczupła lista startowa dzisiejszych mistrzostw Estonii zostanie siłą rzeczy jeszcze dodatkowo okrojona. I to nie o byle kogo. Najlepszy tamtejszy skoczek, trenujący na co dzień z kadrą Finalndii, Artti Aigro doznał kontuzji i przez kilka tygodni będzie sobie odpoczywał od skoków. Na rozbieg powrócił za to po długiej przerwie Jonathan Learoyd, jedyny w ostatnich latach Francuz punktujący w Pucharze Świata.

- Po zawodach Letniego Grand Prix w Klingenthal miałem możliwość, by po długim czasie wrócić do domu. We wtorek trenowałem na skoczni w Otepaeae i nie skończyło się to tak, jak oczekiwałem. Cieszę się, że moje kości są całe, ale doznałem zwichnięcia więzadła (ATFL) i muszę zrobić sobie kilkutygodniową przerwę. Ale to, co cię nie zabije, sprawi, że staniesz się mocniejszy. Naprawdę nie mogę się już doczekać sezonu zimowego - napisał 22-letni skoczek na swoim profilu na portalu Instagram. Estończyk podczas minionego sezonu igelitowego nie punktował ani razu w zawodach najwyższego szczebla, ale w Bischofshofen po raz pierwszy w karierze stanął na podium Pucharu Kontynentalnego, zajmując trzecie miejsce. Ubiegłą zimę zakończył na 43 pozycji w Pucharze Świata z dorobkiem 63 pucharowych punktów.
 

 
Jonathan Learoyd po raz ostatni na starcie zawodów FIS pojawił się we wrześniu ubiegłego roku w Wiśle, z kolei ostatni start w konkursie głównym Pucharu Świata zanotował w marcu 2019 roku. U Francuza zdiagnozowano chondromalację rzepki w obu kolanach, co powodowało ból przy lądowaniu. Minionej zimy był w stanie oddać ledwie trzy skoki. Dzięki intensywnej rehabilitacji w tym tygodniu na skoczni w Courchevel mógł znów cieszyć się uczuciem szybowania w powietrzu. Jak sam przyznaje w najbliższym czasie musi zrzucić około pięciu kilogramów, by jego waga była optymalna. Do startu w zawodach chciałby powrócić jeszcze w grudniu.

Learoyd w sezonie 2017/18 dwukrotnie znalazł się w "30" zawodów Pucharu Świata, co reprezentantom trójkolorowych nie zdarza się zbyt często. W tym samym sezonie uplasował się też na 27 miejscu podczas zawodów na mniejszej skoczni rozgrywanych w ramach igrzysk w Pjongczangu. Rok później dwukrotnie znalazł się w finałowej serii podczas mistrzostw świata. 21-letni Francuz jest posiadaczem trzech srebrnych medali z olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w Erzurum w 2017 roku. 

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2084) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion doświadczony

  Mam nadzieję, że obydwaj się pokażą dobrze tej zimy.

 • Maks113 stały bywalec

  O Learoyd wrócił super może będzie pare razy w top 30

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).