Klimow letnim mistrzem Rosji

 • 2021-10-09 13:42

Jewgienij Klimow po zaciętej rywalizacji został tegorocznym mistrzem Rosji w skokach na igelicie. Zawody odbyły się w sobotę na dużej skoczni olimpijskiej (HS140) w Krasnej Polanie. Na niedzielę zaplanowano zmagania zespołowe.

Triumfator Letniego Grand Prix z 2018 roku po pierwszej serii tracił 1,8 pkt. do Daniła Sadriejewa, jednej z sensacji tegorocznej edycji wspomnianego cyklu. Klimow doleciał do 130. metra, natomiast 18-latek poszybował dwa metry dalej. W finale olimpijczyk z Soczi i Pjongczangu poprawił się o dwa i pół metra, z kolei Sadriejew wylądował metr bliżej. Ostatecznie lepszy o zaledwie 0,3 pkt. okazał się Klimow. Warto zaznaczyć, iż 27-latek w obu rundach skakał na życzenie trenera z 29. belki, a jego rodacy z 30. platformy startowej. Lider rosyjskiej reprezentacji nie otrzymał jednak bonifikaty punktowej za długość najazdu, ponieważ w żadnej z prób nie uzyskał 95% rozmiaru skoczni (133 metry). Brązowy medal zdobył Michaił Nazarow (129 i 130 metrów). Jego strata do zwycięzcy wyniosła 5,8 pkt.

Skład czołowej "6" uzupełnili Roman Trofimow (129,5 oraz 125,5 metra), Ilja Mankow (126 i 125,5 metra) oraz Aleksandr Bażenow (125,5 i 123 metry). Sklasyfikowano 43 zawodników, natomiast dwóch uczestników krajowego czempionatu zdyskwalifikowano za nieregulaminowy sprzęt.

Czwartkowy konkurs kobiet padł łupem Iriny Awwakumowej. Na niedzielę zaplanowano zawody drużynowe.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn (język rosyjski) >>>

Skrócone wyniki konkursu mężczyzn w Krasnej Polanie (HS140); 9.10.2021
Lp. Zawodnik Rocznik I skok II skok Nota
1 KLIMOW Jewgienij 1994 130.0 132.5 243.1
2 SADRIEJEW Danił 2003 132.0 131.0 242.8
3 NAZAROW Michaił 1994 129.0 130.0 237.3
4 TROFIMOW Roman 1989 129.5 125.5 227.2
5 MANKOW Ilja 2003 126.0 125.5 209.6
6 BAŻENOW Aleksandr 1995 125.5 123.0 204.7
7 ŁOBODA Nikita 1998 121.0 123.5 203.6
8 MAKSIMOCZKIN Michaił 1993 119.5 121.0 195.9
9 CHAZIETDINOW Ilmir 1991 124.5 119.0 193.0
10 KOTIK Kiriłł 1998 117.5 118.0 181.7

Dominik Formela, źródło: skijumping.ru
oglądalność: (2346) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Bernat__Sola

  Kiedyś uważałem Dominika za naprawdę dobrego dziennikarza, ale w ostatnim czasie zbyt wiele artykułów jego autorstwa jest przesiąkniętych stylem psychofanek.

 • Ayato początkujący
  @MaciejoS

  Austriacy są przeszłością, czasów Pointnera już nie będzie. Natomiast Rosja ma tyle skoczni, ośrodków szkoleniowych i biedy, że wychowa mistrzów już niedługo.

 • Pavel profesor
  @MaciejoS

  Bardziej chodziło mu o to, że jakby Rosjanie się rozkręcili to doszłaby kolejna nacja do rywalizacji i to z olbrzymim potencjałem ludnościowym, finansowym i ludzkim. Austriacy są w skokach od zawsze, rynek mają maleńki i żadna to przyszłość, zwykła stagnacja.

 • MaciejoS bywalec
  @Ayato

  A Muninov w 2027 wygra PŚ w Zakopanem... Przyszłością są Austriacy.

 • Ayato początkujący

  Rosja to przyszłość skoków. A Sadreev będzie pierwszym rosyjskim zdobywcą KK 🌈

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw

  Oczywiście gdyby miał wpisany rocznik 1973, to dużo bardziej kłuło było to w oczy. Aktywny skoczek spoza Japonii z rocznika 1983 to coś, co jestem jeszcze w stanie sobie wyobrazić.
  Co do "bycia pierwszym" - no niestety, całe współczesne dziennikarstwo polega na tym by być pierwszym, by wzbudzać sensację i by były kliknięcia. Wiem, o co Ci chodzi - że Formela w ogóle nie popatrzył na tę tabelę, zanim ją opublikował. I bardzo możliwe, że tak było, i że przypisuję mu trochę większe zaangażowanie, niż faktycznie ma. I bardzo możliwe, że mój wcześniejszy wpis był naiwny.

 • dejw profesor
  @Bernat__Sola

  Gdyby w roczniku Trofimowa widniała pierwsza siódemka, zamiast ósemki, to jakby Formela się tego dorwał, to też w ogóle nie zwróciłby by na to uwagi. Byleby tylko był pierwszy z wrzuceniem twitta, newsa. Polecam, zwróć na to uwagę ;)

 • dejw profesor

  Rosjanie mieli niezłe lato, ale jak na razie, to w ogóle nie ma tematu, żeby oni próbowali namieszać w betonowym TOP6. Klimow, porządnie rozwijający się Sadriejew + Nazarow i jako numer 4 Trofimow to zdecydowanie nie jest ten kaliber. Będący w bezpośrednim odwodzie zdolni juniorzy Mankow i Kołobow (o Purtowie nie mówiąc, bo on skacze od przypadku do przypadku); najpierw muszą się wreszcie ustabilizować, a do tego w końcu zacząć ogarniać, jak się ustawiać do pomiarów kombinezonów i nie zbierać tak częstych dyskw (to samo zresztą dotyczy Sadriejewa).

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw

  Tak, przeglądałem sobie już tej nocy wasz profil, więc wiem, że Sadriejewowi też zły rocznik dali (ale chyba później poprawili). O red. Formeli nie mam za dobrego zdania, ale w tym przypadku oszczędziłem sobie krytykę, bo z jednej strony może i powinna mu się zapalić czerwona lampka, że Roman aż taki stary nie jest, lecz z drugiej miał pełne prawo założyć, że Rosjanie we własnych dokumentach mają porządek.

 • dejw profesor
  @Bernat__Sola

  I to nie jest jedyny błąd ze strony rosyjskich organizatorów. A że gościem, który wrzucił te dane jest Formela, to nie ma co się dziwić, że nie zostało to poprawione.

 • Arturion doświadczony
  @Bernat__Sola

  No i żeby nie miał podobnego konfliktu z macierzystą federacją jak Karielin. A konfliktowy bywa...

 • Arturion doświadczony
  @Oczy Aignera

  Przepraszam, chodziło mi - jak się domyślasz - o Korniłowa. :-)

 • Bernat__Sola profesor

  Mistrzostwa Rosji dokładnie w 10. rocznicę śmierci Karielina - oczywiście przypadek, ale przypomniało mi się, że on miał jakiś konflikt z rosyjskim związkiem.
  Oby Klimow tej zimy wszedł chociaż do top 30 generalki i zaliczył ze 2-3 konkursy w dziesiątce. Stać go na dużo więcej niż to, co pokazywał przez większość sezonu 20/21.

 • Bernat__Sola profesor
  @jaca266

  Tak, z tym że jest to błąd u samych Rosjan :D (tak jest podane w PDFie). Redaktor po prostu skopiował dane, nawet nie myśląc o tym, że mogą być fałszywe - i raczej nie ma tutaj zbyt wielkiej jego winy.

 • Oczy Aignera profesor
  @Arturion

  Kim jest "Korniejew"? Szanuję jednak to, że stosujesz polską transkrypcję, a nie angielską, jak to robi masa 15-latków.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).