Lara Malsiner i Francesco Cecon mistrzami Włoch

• 2021-10-17 14:57

Francesco Cecon, syn Roberto, po raz pierwszy w karierze wywalczył tytuł mistrza kraju w skokach narciarskich. W Predazzo (HS104) złoto w rywalizacji kobiet obroniła Lara Malsiner.

Francesco CeconFrancesco Cecon

Niespełna 20-letni Francesco Cecon jako jedyny zdołał dolecieć do 100. metra podczas o medale włoskiego czempionatu. Potomek dwukrotnego medalisty mistrzostw świata w lotach narciarskich popisał się takim skokiem w pierwszej rundzie ocenianej, po której objął prowadzenie w stawce. W finale Włoch wylądował sześć metrów bliżej, ale wystarczyło to do osiągnięcia największego jak dotąd sukcesu na krajowym podwórku. Srebro zdobył Alex Insam (94 i 95 metrów), który okazał się gorszy o pięć punktów, a po brąz sięgnął Giovanni Bresadola (95 i 92,5 metra).

Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Samuel Costa - niespodziany mistrz Włoch sprzed roku. Kombinator norweski tym razem kończył loty na 93. i 86. metrze. Piąty finiszował kolejny z dwuboistów - Iacopo Bortolas (93 i 86 metrów).

Sklasyfikowano 31 skoczków. Dwunastu z nich stanowili młodzi Niemcy, którzy aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Dolinie Płomieni.