PŚ Pań w Lillehammer: Początek konkursu o 18:15 (lista startowa)

• 2021-12-04 02:16

W sobotę na Lysgaardsbakken (HS98) w Lillehammer rozegrany zostanie trzeci konkurs olimpijskiego sezonu Pucharu Świata pań w skokach narciarskich. W gronie 40 zawodniczek znajduje się Kinga Rajda. Początek serii próbnej o 17:15.

Marita KramerMarita Kramer
Kinga RajdaKinga Rajda

Piątek w Lillehammer został zdominowany przez Maritę Kramer. Reprezentantka Austrii była najlepsza w obu seriach treningowych, a następnie odniosła zwycięstwo w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na normalnej skoczni, szybując na 96 metr. Drugie miejsce zajęła Ursa Bogataj (96 m), a trzecia była Silje Opseth (93,5 m). Siódme miejsce zajęła liderka Pucharu Świata pań, Ema Klinec (88 m).

Z grona czterech Polek tylko jedna zdołała wywalczyć kwalifikację do sobotnich zawodów. Mowa o Kindze Rajdzie, która z wynikiem 79,5 metra została sklasyfikowana w eliminacjach na trzydziestej szóstej pozycji.

Główną faworytką konkursu na Lysgaardsbakken jest Marita Kramer, która w inauguracyjnych zawodach sezonu triumfowała z rekordową przewagą 41,7 punktu. Za jej najgroźniejsze rywalki uznawane są Słowenki - Ema Klinec, Ursa Bogataj i Nika Kriznar, Niemka Katharina Althaus oraz Norweżka Silje Opseth.

Na liście startowej widnieją nazwiska 40 zawodniczek z czternastu reprezentacji narodowych. Kinga Rajda wystartuje z drugim numerem startowym.

W porze zawodów wiatr na skoczni w Lillehammer ma osiągać średnią prędkość 2 m/s, w porywach osiągając 4 m/s. Opady nie są przewidywane. Temperatura powietrza ma wynosić -6°C.

Oficjalną rekordzistką normalnej skoczni Lysgaardsbakken (HS98) jest Ema Klinec. Obecna liderka Pucharu Świata w 2013 roku poszybowała na odległość 104,5 metra.

O 17:15 rozpocznie się seria próbna przed zaplanowanym na 18:15 konkursem.

Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć w całości w usłudze Player.pl (17:55). Dodatkowo drugą serię zawodów pokaże "na żywo" Eurosport 1 (19:00).