Kontuzja Kamila Stocha. "Najprawdopodobniej będzie musiał zostać wykluczony"

 • 2022-01-12 15:35

Kamil Stoch doznał urazu kostki podczas rozgrzewki przed środowym treningiem na Wielkiej Krokwi. Zawodnik został skierowany na badania, po których zapadnie decyzja dotycząca możliwości startu w piątkowych kwalifikacjach na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem.

Wieści o problemach trzykrotnego mistrza olimpijskiego jako pierwszy podał Michał Chmielewski z TVP Sport. - Według moich informacji Kamil Stoch nie skacze dziś na Wielkiej Krokwi. Na rozruchu podkręcił kostkę - czytamy we wpisie dziennikarza.

- Jego start w Pucharze Świata w Zakopanem jest niezagrożony - zapewniał Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem ze sport.pl.

Po południu spod Tatr zaczęły dobiegać niepokojące sygnały w sprawie dwukrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli. - Kamil ma skręcony staw skokowy z dosyć dużym obrzękiem. Uraz nie był wcale mały. Zawodnik najprawdopodobniej będzie musiał zostać wykluczony z najbliższych konkursów - czytamy słowa dr Aleksandra Winiarskiego, lekarza reprezentacji, z którym rozmawiał Filip Kołodziejski ze sportowej redakcji Telewizji Polskiej.

Stoch został skierowany na badania RTG. Decyzja dotycząca jego startu w Zakopanem zapadnie po otrzymaniu wyników. Przypomnijmy, iż dziś Polski Związek Narciarski (PZN) ogłosił, iż 34-latek znalazł się w dwunastoosobowym składzie na pucharowy weekend na Wielkiej Krokwi.

Przeczytaj także: Polska dwunastka na PŚ w Zakopanem


Dominik Formela, źródło: TVP + sport.pl
oglądalność: (8437) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 weteran

  Dużo zdrowia dla Kamila!

 • waldemarsson stały bywalec
  @pablito

  Może i tak, dlatego tak bardzo chciał w Zakopcu wystąpić.

 • dervish profesor

  Nic na siłę. Z urazem nawet gdyby to był tylko dyskomfort nie powinien startować. Każdy kolejny słaby skok ( a o taki łatwo pod wpływem dyskomfortu związanego z urazem) może pogłębić kryzys albo cofnąć do stanu z okresu TCS. Niech wraca ale tylko w pełni zdrowia. Życze Kamilowi aby stało się to jak najszybciej. Kamila prześladuje pech. Zanosi się na to, że straci kolejne cenne dni, a igrzyska zbliżają się wielkimi krokami. :(

 • Introverder weteran

  Jeśli to nie taki lekki uraz to decyzja powinna być jedna - odpoczynek dla Kamila aż wydobrzeje, zwł. że za chwilę IO i głupotą byłoby ryzykowanie pogłębienia urazu. PŚ uciekł, w PN o nic nie walczymy, chodzi jedynie wiadomo o pokazanie się przed własną publicznością.

 • HAZARD weteran

  Mam nadzieję, że nie zmarnujemy miejsca startowego i Joniak dostanie szansę odpadnięcia w Q, tak jak w Wiśle otrzymał ją 5 lat starszy Krzak? :))

 • Prekursor Skoczni Vip doświadczony

  A tam kostka, pewnie nadal odbijał się od buli

 • pablito doświadczony

  Kamil w skokach zrobił swoje i chwał mu za to. ale coś czuje że to chyba będzie jego ostatni sezon w skakaniu

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl