Kamila Karpiel odsunięta od kadry narodowej

 • 2022-02-20 14:00

Kamila Karpiel przechodzi na klubowe szkolenie i do końca bieżącego sezonu nie będzie brana pod uwagę przy ustalaniu składu na międzynarodowe zawody - taką informację naszemu portalowi przekazał Łukasz Kruczek, trener kobiecej reprezentacji Polski w skokach.

Kamila KarpielKamila Karpiel
fot. Tadeusz Mieczyński

Jako pierwszy informacje o problemach letniej mistrzyni Polski opublikował Kacper Merk. - Ciekawe informacje docierają z Polski. Jest pierwsza winna słabego sezonu reprezentacji kobiet. Dziś z kadry seniorek wyleciała Kamila Karpiel - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarz Eurosportu.

- Jest odsunięta od akcji szkoleniowych decyzją sztabu. Nie została usunięta z kadry narodowej - usłyszeliśmy w Polskim Związku Narciarskim.

Decyzję dotyczącą Kamili Karpiel potwierdził nam Łukasz Kruczek, główny trener kadry narodowej skoczkiń. - Została odsunięta od szkolenia i udziału w zawodach do końca sezonu. Przeszła na szkolenie klubowe - mówi szkoleniowiec Polek.

Kamila Karpiel rozpoczęła olimpijski sezon od startów w Pucharze Świata. Występy w Niżnym Tagile oraz Lillehammer nie przyniosły jej jednak punktów. W tym roku 20-latka dostała szansę w zawodach niższej rangi w Innsbrucku, Zakopanem i Brotterode, jednak sięgała tam tylko po pojedyncze punkty.

- Od grudnia trenowała praktycznie indywidualnie, ale poziom nie zmienił się w oczekiwany sposób. Do tego doszło kilka mniejszych problemów, które się skumulowały. Teraz, kiedy jest ciężko, grupa potrzebuje przede wszystkim spokoju i koncentracji. Sezon jeszcze trwa, chcemy się skupić na pracy - dodaje Kruczek w rozmowie ze Skijumping.pl.

Pod koniec października reprezentantka AZS Zakopane została mistrzynią kraju w skokach na igelicie.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (86532) komentarze: (142)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • NoLetsGo początkujący
  @Julixx05

  Niby przez kogo? Nie ma obraczki ;)
  A pogadac mozna z roznymi ludzmi, calowalem sie juz z 5 od 1 stycznia ;)

 • Julixx05 weteran
  @NoLetsGo

  Ona jest zajęta kolego

 • NoLetsGo początkujący
  @Arturion

  Podaj link do tych rewelacji ;)

 • Arturion profesor
  @Julixx05

  Ha! A o Stękale i Rajdzie też plotkowano od dawna...
  No i nowa plotka. Podobno Kamil zakończy karierę po tym sezonie, bo "nie chce być OJCEM na pół etatu"...
  No i @Świnki Bliźniaczki doniosły, że Hula i Kot też kończą kariery (Kot z braku motywacji).

 • Orzeu_Zwisly doświadczony
  @NoLetsGo

  Stop SIMP.

 • Julixx05 weteran
  @maxer96

  To nie jest blog Andrzeja, tylko jakiś wymyślony fanfik. Ta Kinga Stękała była wymyślona na potrzeby fanfition. Tak poza tym to Stękała ma aż 6 rodzeństwa

 • maxer96 bywalec
  @Arturion

  Jasne, widziałem ten komentarz, ale Andrzej bloga prowadzi i jest tam opisana jego siostra

 • Julixx05 weteran
  @Labrador_Retriever

  Całe życie w błędzie myślałam, że ten trener tak naprawdę ma na nazwisko

 • Arturion profesor
  @Wojciechowski

  U nas te nazwiska mają charakter przymotnikowy. Np. Kosowski znaczy, że pochodzi z Kosowa. A Bednarski - pracuje u bednarza. Kojonkoski to chyba co innego. Ale nie znam fińskiego. Ale już napisałem, że jak kto chce może odmieniać (tylko, że mnie to razi). W końcu "Szmidta" odmieniamy. "Ahonena" też. :-)

 • Arturion profesor
  @maxer96

  Osoba, która podała te informacje napisała, że pochodzą ze "źródeł prywatnych, okołozawodniczych".

 • Arturion profesor
  @Labrador_Retriever

  W zasadzie masz prawo odmieniać nazwisko Kojonkoski. U nas jest to uregulowane nieszczególnie. Ja optuję za nieodmienianiem nazwisk tego typu, a za to odmienianiem imion, o ile wyjdzie naturalnie. Czyli dopełniacz: Mikiego Kojonkoski.

 • Blue Bird bywalec
  @CudnyAdas Udana grupa chyba tylko na zdjeciach

  Grupa ma osiągać wyniki a nie się wspierać. Mam rozumieć, że gdyby zamiast Konderli w Pekinie była Karpiel to cały ten dream team by szlag trafił a męski sztab odmówił wsparcia bo w składzie jest Kamila?
  Nie należy przywiązywać wagi ani do wypowiedzi małolat, ani do postawy sztabu (bo Małysz zachowuje się mało poważnie, Kruczek pogubił się i opowiada jakieś brednie, Tajner zawsze był Dyzmą skoków) . Wywiad poolimpijski Nicole był w miarę potrzebny i czytelny ale nie traktujmy jej słów jak dogmatów. Ot dziewczynka opowiedziała jakie ma odczucia i miało to ręce i nogi, można z tego wnioskować, że jednak jest ambitna, że ma tam jakiś charakter do sportu, ma zainteresowania i chęć robienia postępów do kolejnych igrzysk oraz że boli ja tzw. hejt, spala się w skokach konkursowych i dziewczyny nie przyjaźnią się delikatnie mówiąc. Wyszła z tego z twarzą i całe szczęście bo to o nią można było się bać najbardziej (że chce się tylko bawić w skoki wg zasady "ch.. z wynikami trenerze jesteśmy z wami!".
  Należy też pamiętać że Rajda, Twardosz i Karpiel w swojej karierze już skakały naprawdę dobrze będąc liderkami kadry (każda w innym czasie) a Nicole jeszcze nie (gdy ona skakała najlepiej to cała czwórka skakała marnie więc liderki nie było) dlatego tym bardziej jej zdanie nie powinno liczyć się bardziej od żadnej z dziewczyn które już jakiś poziom na moment chociaż osiągnęły. Jeśli Konderla zrobi taką formę jaką w szczycie prezentowała Karpiel to można będzie ją z nią porównywac.
  Kruczek w krótkim czasie wywindował Nicole na poziom starszych kadrowiczek (patrząc na wszystkie skoki, w tym treningi, kwalifikacje, MP - to nawet na nr 1), ale pamiętajmy, że żeby to osiągnąć równie szybko i systematycznie popsuł poziom pozostałej trójki, bez tego Nicole byłaby w ich cieniu.
  Dla mnie każda z tej czwórki ma szanse. Patrząc w metrykę to Konderla nawet największe.

 • maxer96 bywalec
  @Julixx05

  Tak, wczoraj sprawdzałem myślałem że to jego żona na początku

 • Julixx05 weteran
  @maxer96

  Andrzej ma siostrę o imieniu Kinga?

 • Labrador_Retriever weteran
  @Arturion

  W porządku, ale proszę o konstruktywną krytykę. Jak odmieniać w takim razie to nazwisko zgodnie z zasadami języka polskiego, bo rozumiem, że popełniłem błąd? Chętnie się dowiem, ale póki co nie dałeś mi szansy, by się czegoś nowego nauczyć. Wierzę, że nie napisałeś tego na zasadzie "nie podoba mi się to i tyle", ale że zauważyłeś mój błąd językowy.

  EDIT: Dopiero teraz zauważyłem ten drugi komentarz. W takim razie przykro mi, że Cię to irytuje, ale nic na to nie poradzę. Chętnie poprawię błędy, ale nie będę kaleczył polszczyzny dla czyjegoś dobrego samopoczucia. :) Ja zwróciłem uwagę na błąd, a błąd to błąd i tyle. Sam swoje błędy przyjmę do wiadomości i postaram się poprawić, ale jeśli argumentem ma być jedynie "nie podoba mi się, źle mi to brzmi", no to cóż... Bywa.

 • NoLetsGo początkujący

  Kamila Karpiel jest cudowna. Kamila odezwij sie tu, to Ci podam maila albo numer telefonu. Chce sie z Toba spotkac. Najlepiej dzisiaj. Masz ambicje w odróżnieniu od kolezanek, bo to co Rajda i Konderla odwalily na Olimpiadzie, to wstyd totalny. Dzis malo kto ma ambicje, widac po elaboratach na temat Buli, gdzie nie powinno sie o nim wspominac poza zawodami. Najgorszy skaczący zawodnik jaki byl w polskiej kadrze, bo tylko on ciagnal tak dlugo...
  To jakby Austriacy wypisywali na temat Stefana Hubera, a oni nawet Gregora Wielkiego pewnie tak nie przezywaja.
  Ty masz ambicje, dlatego wole z Toba porozmawiac niz z nieudacznikami zyciowymi.

 • maxer96 bywalec
  @Arturion

  Nie Kinga (R), tylko Kinga Stękała siostra Andrzeja planuje z nim biznes rozkręcić, co mi się wydaje jak najbardziej realną opcją.
  Na konkurencyjnej stronie jest ciekawy watek mianowicie że dziewczyny, myślą by skończyć po sezonie jak Kruczek zostanie.

 • Wojciechowski profesor
  @Arturion

  Ale nie rozumiem nadal, dlaczego nie odmieniać, skoro to nazwisko ma konstrukcję idealną dla nas do odmiany. Czym się różnią Kojonkowski i Kojonkoski, że jedno tak, a drugie już nie?

 • Arturion profesor
  @Wojciechowski

  To znaczy, że każdy polonista może przyjąć każdą wersję. Niby normy są, ale wszyscy je mają głęboko w ukryciu. Te co są, mówią: nie odmieniać.
  Chyba, że np. "w Kingenthalu" itp. ;-)

 • Wojciechowski profesor
  @Arturion

  Co to znaczy „nie ma norm”?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl