Morgenstern: "Ahonen nie wygra w Innsbrucku"

 • 2005-01-03 01:00

Thomas Morgenstern staje się powoli najlepszym zawodnikiem kadry austriackiej. Podczas zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen zajął drugie miejsce. Wraz z innymi chciałby wreszcie pokonać Janne Ahonena.

Thomas, w Ga-Pa byłeś drugi. Dobrze spałeś tej nocy?
Thomas:
W każdym razie dobrze, choć krótko.

Świętowaliście?
Thomas:
Nie, nie świętowaliśmy. Musieliśmy być wcześnie na nogach. Jestem już zmęczony i to powód, dlaczego dzisiaj tak źle poszło.

Nie byłeś zadowolony z kwalifikacji. Co się stało?
Thomas:
Nie, jestem niezadowolony. Cofając się wstecz o tydzień dokładnie w tym miejscu skakałem z 12 belki 130 metrów. Ale nie można nic zrobić. Z forma idę na konkurs, mam nadzieję i wiarę. Dzisiaj nie było dobrze, ale to kwalifikacje. Co straciłem? Nic. W konkursie zaatakuję.

Przychodzi zmęczenie tak ustawionymi konkursami? A może przeważa radość?
Thomas:
Przydałby się dzień odpoczynku. Z drugiej strony dzień odpoczynku jest dniem, kiedy czas nie przemija. Nie wiem, co jest mi bliższe. Właściwie to skoki, ale to tylko kwalifikacje, a ja nie musze się kwalifikować.

Jesteś numerem jeden w ataku na Janne Ahonena. Liczysz jeszcze na coś czy Ahonen jest poza zasięgiem?
Thomas: Nie uważam, że jestem numerem 1. Wszyscy z 10 jesteśmy łowcami. Mówię: On nie wygra w Innsburcku.

Być może zwycięstwo przed własną publicznością?
Thomas:
To by była historia! Ale wiele musiałoby sie zdarzyć.

Już za kilka godzin dowiemy się, czy słowa Thomasa Morgensterna były prorocze.


Joanna Będzieszak, źródło: Sport.de
oglądalność: (6045) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  KOCHAM MORGIEGO!!!!!!!!!!!

 • Boy profesor

  I Ahonen wygrał w Innsbrucku, a Morgenstern i tak zajął dobre 4 miejsce.

 • anonim

  coz nie byly prorocze:P

 • Boy profesor

  Najlepiej niech małysz skoczy 136.5m i pobije swój rekord skoczni :-)

 • anonim
  Insbruck

  Obyś miał racje, Morgi :):)

 • anonim

  Zastanawia mnie jeden fakt. Jeśli np Małysz skoczy 135m, to co zrobi Hofer. Oczywiście obniży belke. I tak do zaje....nej śmierci.

 • max początkujący

  Sorry ale Myszcze Miki do Hoelrwartha czy Widhoelza jeszcze sporo brakuje.Wiec nie piszczie ze staje sie powoli najlepszym zawodnikiem w kadrze.Zreszta on ma dopiero 18 lat i robicie juz z niego wielkia gwiazde skokow narciarskich.Owszem jest w czolowce ale do wielu zawodnikow sporo mu brakuje i pstychicznie i fizycznie.

 • Boy profesor

  Janne i tak dzisiaj wygra. Małysz nie wygra chociaż bardzo bym tego chciał. Skacze Adam w konkursie słabiej niż na treningach czy kwalfikacjach. Zobaczymy jak będzie w serii próbnej.

 • anonim

  Przesadziliscie. "Thomas Morgenstern staje się powoli najlepszym zawodnikiem kadry austriackiej" ??? Martin Hoellwarth smieje sie w kulak !

 • skolim początkujący

  plusem moze byc to ze miedzy para Małysza i Ahonena jest spora roznica moze warunki beda lepsze dla Adama, moze tez byc oczywiscie odwrotnie... bedzie dobrze

 • Glon początkujący
  Bez psychologa

  Małysz nie wygra w konkursie, bo spala się. Czy ci na górze o tym nie wiedzą???

 • anonim
  Telemark

  Powiem tak.
  Jeśli Małysz nie wygra z Ahonenem w Innsbrucku to nie zrobi tego nikt.
  Z drugiej strony Janek jest w tak wielkiej formie, że paradoksalnie może ona mu w tym przeszkodzić.Dlaczego?
  Bo jeśli skoczy tak daleko jak Małysz(131-134m) to nie zrobi telemarku.I w tym jest wielka szansa,jednak dużo zależy od Adama,czy tyle skoczy.

 • anonim
  bdsfhdfhd

  daleko

 • anonim
  Telemark

  Powiem tak.
  Jeśli Małysz nie wygra z Ahonenem w Innsbrucku to nie zrobi tego nikt.
  Z drugiej strony Janek jest w tak wielkiej formie, że paradoksalnie może ona mu w tym przeszkodzić.Dlaczego?
  Bo jeśli skoczy tak daleko jak Małysz(131-134m) to nie zrobi telemarku.I w tym jest wielka szansa,jednak dużo zależy od Adama,czy tyle skoczy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).