Adam Małysz drugi, zwycięża Ahonen

 • 2005-01-03 17:11

Janne Ahonen zwyciężył w trzecim, z czterech konkursów TCS, tym razem w Innsbrucku. Na drugim miejscu uplasował się Adam Małysz, a na trzecim - Jakub Janda. Robert Mateja w dniu dzisiejszym sklasyfikowany został na 28. pozycji.

Fin oddał dwa dobre skoki, na odległość 128,5 m i 120 m. To właśnie pierwsza próba zadecydowała o jego zwycięstwie, gdyż w drugiej serii wykonał skok o takiej samej długości, jak Adam Małysz, ale w gorszym stylu, za co dostał sporo niższe noty od Polaka.

Adam Małysz, mimo, że w pierwszej serii nie skakał w tak korzystnych warunkach, jak Janne Ahonen, uzyskał 123,5 m. Drugi skok na 120 m pozwolił mu na zajęcie drugiej lokaty. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Janda, który przed rozpoczęciem Turnieju uważany był za jednego z jego faworytów. Osiągnął on następujące odległości: 122 m i 118 m. Zajmujący drugą pozycję po pierwszej serii, Sigurd Pettersen, w finale skoczył bardzo słabo, tylko 100,5 m, przez co spadł do trzeciej dziesiątki w klasyfikacji konkursu.

Warto odnotować iż w I serii w zdecydowanie najlepszych warunkach wietrznych skakał Pettersen, a korzystne podmuchy miał również Ahonen. Adam Małysz, w opinii Apoloniusza Tajnera, trafił ponownie na bardzo trudne warunki i może mówić o sporym pechu.

W tym miejscu trzeba podkreślić, iż gdyby Polak nie został pokrzywdzony przez zmianę belki w kwalifikacjach, to dziś skakałby w pierwszej serii przy bardzo dobrym wietrze, obok Pettersena i Ahonena.

Drugi z naszych reprezentantów - Robert Mateja - awansował do finałowej 30-tki z ostatniego miejsca po skoku na zaledwie 103,5m i po drugiej próbie na 112,5m został sklasyfikowany na miejscu 28. Mateja miał dziś niestety wyraźnie gorszy dzień, co udowodnił także w słabym skoku serii próbnej, a do tego doszły jeszcze bardzo niekorzystne warunki podczas jego pierwszej próby.

O niespodziankę postarał się dziś Martin Schmitt, który oddał dwa równe skoki (117 i 119,5m) co pozwoliło Niemcowi zająć świetną, 7. lokatę. Pomimo słabego pierwszego skoku oraz kiepskiej formy na treningach, na dobrym 4. miejscu sklasyfikowany został Thomas Morgenstern, który w finale poszybował aż na 127,5m co było najlepszą odległością serii.

Dzisiejsze drugie miejsce Adama Małysza, dało Polakowi awans na drugą lokatę w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni i szóstą w Pucharze Świata, a Robert Mateja po słabym występie w Innsbrucku, spadł na 14. lokatę w TCS oraz 27 w klasyfikacji PŚ.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz klasyifkację Turnieju Czterech Skoczni...»
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»

Zobacz wszystko na temat zawodów TCS w Innsbrucku »


FILMY:
Zobacz skok Adama Małysza w I serii na 123,5m...»
Zobacz skok Adama Małysza w II serii na 120m...»
Zobacz skok Thomasa Morgensterna w II serii na 127,5m...»


Tadeusz Mieczyński & Barbara Niewiadomsk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9453) komentarze: (76)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Achonen

  no włas nie ile moze wyrywac

 • anonim

  Adam pszegrał poniewasz miał zły wiatr

 • anonim
  ^^^

  Przepraszam -ponizszy!!!

 • anonim
  ^^^

  No i powyzszy komentarz(szczegolnie ostatnie zdanie,napisane malymi literami) powinien zakonczyc wszelkie spory,tak wlasnie sie niestety dzieje i nie mozna temu zaprzeczyc :)))

 • Forest początkujący
  No i pięknie...

  Więc tak. Adam oddał świetne skoki. Nie rzucał się na progu tylko pięknie, jak pewnie sami zauważyliście szedł w góre, może to wszystko jeszczetroche za wolno się działo ale Adam już wraca do optymalnej formy. Natomiast co do Ahonena to moje wczorajsze gdybania się chyba lekko potwierdzają, a mianowicie mówiłem że Ahonen być może traci swoją powtarzalność. A tu teraz prosze- spóźnione wyjście z progu... To jeszcze oczywiśie gdybań cd. bo to oczywiście nic nie oznacza. Ale uważam, że jak Adam odda 2 bardzo dobre skoki w bisho. to może być bardzo dobrze. Kto wie czy już dzisiaj nie było by świetnie gdyby Ahonen nie trafił na kapitalne warunki w 1 serii, ale skoki narciarskie to właśnie taki sport o czym doskonale wiemy. -- Natomiast co do Schmitta to nie wiem czy jestem dobrze zorientowany (wybaczcie jeżeli - nie) ale to chyba oznacza że pojedzie na MŚ bo miał ultimatum- albo być 3 razy w 1 piętnastce, albo raz w 1 ósemce.

 • Luk profesor
  Doping

  Ahonen stosuje doping na pewno i nikt mi tu nie wciśnie kitu...

 • WrednySkin początkujący

  Kulką w dziada Hofera i do betoniarki

 • anonim
  Onomatopeja

  Nie chodzi mi teaz o wszystie skoki Ahonena od pcozątku sezonu.Nie wiesz o co chodzi a piszesz.Ja mowilem dokladnie o tym dzisiejszym konkursie jak to wyglądalo.

 • dr Dre bywalec
  Insbruck - Garmisel_klar

  Mocny do tej pory Janne zaczyna oddawać skoki już nie tak odległe jak to było na początku. Jednak punkty, które zdobył w generalnej klasyfikacji PŚ prawdpopodobnie mu wystarczą, żeby mniej więcej od 30-I-2005 roku męcząc sie z rywalami i stając na dalszych miejscach w zawodach odebrać w planicy kryształową kulę. Czy taka strategia podziała? Janne jest o tyle w konfortowej sytuacji, bo w finlandii nie ma aż takiej presji na niego! On sam odczuwa potrzebe oddawania każdego skoku w konkursie poprawnie! Jednak forma nie trwa wiecznie! Z własnych doświadczeń i z obserwacji Janne w ubiegłych latach, powiem i uspokoje może niektórych - forma Janne zacznie ulegać nieznacznemu osłabieniu już w konkursie w Zakopanem, po czym nie będzie on już taki mocny! Skąd mam odwage wysuwać takie prognostyczne stwierdzenie? Wiele osób oczywiście po tym co napisałem powie - "jasne". Dlatego też proponuje zapamiętać co napisałem i spokojnie śledzić zawody, pozdrawiam wszystkich. A Adam jest na dobrej drodze do zbudowania formy na MŚ.

 • anonim
  ***

  @onomatopeja No niestety w tym sezonie tak sie dzieje.Nie uwazam,ze Ahonen wygrywa,bo ma wiatr pod narty,ale ma duzo szczescia w tym sezonie ,no ludzie chyba nie zaprzeczycie!!!

 • anonim
  Andzia

  Ahoen bezwatpienia ma forme,ale wiatr pod narty tez i to nie pierwszy raz.Jak tego nie zauwazylas to chyba slepa jestes.I daruj sobie te wyzwiska smarkulo!!!

 • anonim

  @ghost
  ale to niemozliwe zeby od samiutkiego początku sezonu wialo ahonenowi mocno pod narty a mmalyszowi tylko i wyloacznie w plecy zastanow ty sie zanim zaczniesz wyzywac... :/

  @Hejho
  a ja jestem za tobą:P

 • anonim
  Andzia

  Sama jestes idiotka.Ej ale jeżeli 2 zawodnikow torzy sa w podobnej formie a jednemu zawieje 2 m/s pod narty a drugiemu nic nie zawieje to nie ma szans daleko skoczyć pomyśl o tym i nieobrazaj innych!

 • anonim

  @Hejho
  Pewnie dlatego, że w przeciwnieństwie do wzrostu, wagę można regulować.
  @Kibicka
  Pewnie to, że Szaranowicz też jest Polakiem i też jak większość z nas chciałby, żeby wreszcie Ahonen przestał wygrywać

 • Matylda początkujący
  ... w dzień Trzech Króli, proszę!

  uzupełnienie

 • Boy profesor

  W Bischofshofen Mateja powinien zdobyć trochę punktów aby już wreszcie wejść do 50 WRL.

 • Matylda początkujący
  Fortuno! - kapryśna damo, dziękuję za małe sreberko! Pamiętaj o Adamie w dzień T

  Adaś - zacznij już wygrywać! - Ty się umiesz tak fajowo cieszyć. Coś zaczyna mi chłód polarny stare kości maltretować, pewnikiem jakaś iglowa odmiana reumatyzmu. Odrobiny słowiańskiego ciepła i promyków słońca w oczach brak.

  Robert, nie przejmuj się, takie "cofki" skokowe będą się jeszcze czasami zdarzać. Głowa do góry!

 • anonim
  @Kibicka

  Jest pewna różnica Małysz jest Polkiem, a Ahonen gdyby nie Małysz pewnie nie wiedziałby że Polska istnieje, a ponadto jak już tu parę osób zauważyło jak Adam wygrywał to nikt mu nie pomagał i nie bylo żadnych niedomówień, przeskakiwał ich bez względu na warunki. Mogę uznawać klasę sportową Ahonena i innych rywali , jednak nigdy nie będę kibicował przeciwko swojemu rodakowi.

 • anonim
  BrAaaAWoO AdAŚ!!!

  Dzisiejszy konkurs w Innsbrucku był jednym z najlepszych konkursów Adama w sezonie. Myśle, że Adamowi poprostu zabrakło szczęścia w pierwszej serii zawodów(cisza na skoczni) bo gdyby miał wiatr taki jak miał Ahonen to skoczyłby porównywalnie. Natomiast dróga seria pokazała nam jak mocny jest Małysz- praktycznie w takich samych warunkach(wiatr w plecy) skoczył tyle samo co Janne ale dostał wyższe noty za stył i w sumie przegrał z Ahonenem "tylko" o 7 pkt. Robert Mateja natomiast nieco dziś zawiódł, ale nadal zajmuje wysokie 14 miejsce w generalnej klasyfikacji TCS.

 • kibicka początkujący
  co szaran ma do ahonena?

  Jak Małycz wygrywał przez pewien czas wszystko było dobrze(nikomu sie to nie nudziło), a teraz jak Janne ma swoje piec minut zaraz mu to przeszkadza!!!!!!!!Idiota

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).