Adam Małysz: "Mogłem go pokonać!"

 • 2005-01-04 17:20

„Do Ahonena mam już blisko 50 punktów straty, ciężko będzie z nim wygrać, bo widać, że forma z niego nie ulatuje. Ale on wcale nie musi wygrać wszystkich czterech konkursów, tak jak uczynił to Hannawald przed trzema laty - mówił po trzecim konkursie tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni Adam Małysz.

- Wreszcie wytrzymałem psychicznie. Do niedawna naszej drużynie nie wiodło się najlepiej, więc czułem presję ze strony związku, kibiców oraz mediów. Taka presja może okazać się wbrew pozorom groźna, co pokazuje przykład Svena Hannawalda. Ale ja jestem silniejszy, a to całe ciśnienie wywarło na mnie chęć do zwyciężania. To było najważniejsze. - Tak Adam powiedział o swojej psychice, z którą wydaje się być coraz lepiej.

Z przekonaniem stwierdził również, iż „Dominator był w tym konkursie do pobicia: - Ahonena można było w tym konkursie pokonać! Gdyby mój drugi skok był taki, jak na treningach, to wygrał bym ten konkurs. Warunki były całkiem dobre, a Ahonenowi drugi skok wyraźnie nie wyszedł. Szkoda tylko, że ja również zepsułem ten skok.

O szansach na wygranie Turnieju Czterech skoczni: - Do Ahonena mam już blisko 50 punktów straty, ciężko będzie z nim wygrać, bo widać, że forma z niego nie ulatuje. Ale on wcale nie musi wygrać wszystkich czterech konkursów, tak jak uczynił to Hannawald przed trzema laty. W Bischofshofen on wcale nie musi zwyciężyć.

Adam wspomniał też na temat walki Ahonen kontra reszta świata: Dziwie się, że Janne utrzymuje najwyższą formę tak długo. Ciężko jest przez tak długo okres czasu wygrywać konkurs za konkursem. W dodatku radzi sobie świetnie mimo presji, która na nim ciąży. Wygrywając konkurs z trzeciego, czwartego miejsca po pierwszej serii pokazuje nam swoją mocną psychikę. Ale wierzę, że jeśli ktoś przerwie jego passę, wszystkim pójdzie łatwiej.


Damian Bujło, źródło: Gazety Wyborczej
oglądalność: (6224) komentarze: (34)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  skoki

  Panie Adamie czy mugłby poknać Jane Achonena

 • Matylda początkujący
  mmm_krakow

  Brawo, dziękuję za wsparcie i poświęcenie. Edi i jego latająca maszyna tak jakby już nasze.

  Zachodzę jeszcze w głowę, jak rozwiązać problem studia tv w trakcie skoków i nic mądrego wymyśleć nie mogę. Może jakaś łaskawa dusza doradzi, jak tym panom wytłumaczyć, że nas strasznie - wręcz ogromiasto - nudzą!

 • Boy profesor

  Jeśli Adam mówi, że w Innsbrucku mógł już pokonać Ahonena to znaczy, że jest dobrze. Zobaczymy w Bischofshofen. Ja stawiam, że Małysz będzie drugi.

 • anonim
  adam

  adam rozwali jannego w bischofschofen ahonen to dobry gosciu i kazdy to wie a jesli ktos nie wiedział to juz dowiedział sie

 • anonim
  Po sezonie 2000/2001

  inne ekipy zaczęły częściej współpracować z psychologami. Talent człowieka to 50%, reszta to sztab naukowy i trener.

 • anonim

  Co to za bzdury? Ahonen ma psychologa??

  @Matylda
  Popieraaaam ^________^ ale jest mały problem
  Ten samolocik Red Bulla należy do Ediego Federera, więc jego wynajęcie może drogo kosztowac [wychodzi że LOT jednak byłby tańszy]. No chyba że wcześniej któras z nas umówi się z Edim na piwo [powiedzmy że mogę się poświęcić dla "wyższych celów"] i przekona go, żeby nie zdarł z nas skóry za wynajęcie samolotu :> ;)))))))

 • anonim
  Bravo Adam

  Nie Malysz, ale "Wielkisz", "Wspanitysz", prosze go pozdrowic

  Jozef PIETRZYKOWSKI

 • anonim
  Walduś w końcu jesteś

  Vivat Wołodyjowski!

 • anonim
  Aho niech sie nie wysila :P

  Adam jush tyle wygrał, ze nie wymagam od niego jeszcze wiecej. Mistrzem jest w końcu ale ten ostatni konkurs w Turnieju tylko on jest w stanie chyba wygrac oprócz Aho. Bardzo byłabym z tego rada :))) Dlatego niech go wygra! Tego mu zycze :*

 • anonim
  Pan Adaś

  adam oby tak dalej jesteś bajlepszy z mojego wzglądu adaś leć pozdrowienia znany fan michał Kurek adres e-mail michal@kurek.pl pogadajmy przez gadu-gadu prosze adam jesteś [ ... ]

 • Ania początkujący
  Jaka jest teraz róznica???

  między Ahonenem a Małyszem???
  Taka, że Ahonen ma psychologa a Małysz nie.

 • anonim
  @martyna

  "Szkoda tylko, że ja również zepsułem ten skok." To jest rzeczywiście skarga na warunki. Z reguły to kibice skarżą sie na warunki, Adam rzadko i to wtedy, gdy mu rzeczywiście przeszkadzają. Poczytaj sobie wypowiedzi Norwegów to będziesz wiedziała, co to znaczy skarżyć się na warunki.

 • anonim

  wiec czekamy i juz chcemy abys Adamie wygral... jak nie chcesz dla siebie to zrob to dla nas ... bo nam juz tak smutno bez ciebie na najwyższym podium... i nie sprzedawaj kuli tak łatwo...niech sie troche Aho pomeczy ...

 • anonim

  Wygraj!!!!!I będzie gitara!!!!!:) Ahonen to cwel!!!:D Pozdro for all!:)

 • Forest początkujący
  ->>>>>>

  No prosze- skoro Adam mówi w ten sposób to znaczy że w drugiej serii mógł polecieć 125 metrów

 • trusiek początkujący
  STACH

  Pierdolnij sie w łeb.

 • anonim
  malysz

  Adam ani się waż startować w kwalifikacjach w Bischofshofen !!!!!
  Adam ani się waż startować w kwalifikacjach w Bischofshofen !!!!!
  Adam ani się waż startować w kwalifikacjach w Bischofshofen !!!!!
  Adam ani się waż startować w kwalifikacjach w Bischofshofen !!!!!
  Adam ani się waż startować w kwalifikacjach w Bischofshofen !!!!!

 • anonim
  @Jaro, Python

  Popieram. Tylko Pythonowi pomyliły się chyba przysłowia - "podcięcie skrzydeł kurze znoszącej złote jajka" to by było akurat bardzo rozsądne rozwiązanie :P

 • Jaro początkujący
  Psycholog mógłby pomóc

  i innym. Mamy dobredo trenera i fizjologa. Brakuje tylko psychologa i mamy znów super team!!!

 • anonim
  Brak psychologa

  jest ewidentny. Zwolnienie Blecharza było jak podcięcie skrzydeł kurze znoszącej złote jajka. Czy oni tego w PZN nie widzą???
  Oszczędzają, ale jakby Małysz skakał jeszcze lepiej, to by więcej zarobili???
  Czy naprawdę są tak krótkowzroczni???
  Czy bez Małysza znałby ktoś nazwisko Włodarczyka???
  Może napiszmy list do PZN?!!! Co na to Redakcja?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).