Martin Schmitt wychodzi z kryzysu?

 • 2005-01-05 07:00

Wcześniejsze ultimatum postawione przed skoczkiem dało chyba tak długo oczekiwane efekty. Podczas noworocznych zawodów w Garmisch Partenkirschen Martin zdobył pierwsze 4 punkty w tym sezonie, a już w Innsbrucku uplasował się na miejscu siódmym, jako najlepszy w tym dniu zawodnik niemiecki.

Tym samym wywalczył sobie prawo do startu waustriackim Bischofshofen. "Czekałem na tę chwilę wystarczająco długo.
Teraz jestem totalnie szczęśliwy." powiedział Schmitt po zawodach.


Również trener kadry - Peter Rohwein był zadowolony i chwalił postawę skoczka, podkreślając jednak przy tym, że Martin trafił na bardzo dobre warunki pogodowe, podczas gdy inni zawodnicy niestety często musieli walczyć w wiatrem.

Jak już wiadomo - Rohwein bedzie dążył do tego, aby Schmitt dobrze zaprezentował się podczas zawodów i Willingen i Neustadt.

Prawdopodobnie też zobaczymy tego zawodnika podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie, gdyż mimo wcześniejszych głosów, ze powinien on zostać zmieniony przez innego, wyżej sklasyfikowanego skoczka, dyrektor techniczy Rudi Tusch powiedział:
"Martin jest potrzebny na tychzawodach. Nie tylko fanom.".

Przy okazji wyjaśniła się sprawa jakoby dotychczasowi sponsorzy skoczka wywierali na niego presje:
"Sponsorzy znają Schmitta i mimo wszystko wspierają go. Wiedzą, ze wróci do swojej formy."


Karolina Osenka, źródło: BZ + sport.de
oglądalność: (7183) komentarze: (40)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Mati is the best...

  On jest poprostu cool!Uwielbiam go i ciesze się ze wraca do formy bedzie dobrze!!

 • anonim
  schmit to cienias

  myśle ze szmit jest h...

 • anonim
  zadowolony

  Nie będziesz taki zadowolony jak ci powiem, że biedny Martin wcale się nie załapał do konkursu w Bischofshofen...

 • anonim
  zadowolony

  Nie bede rozpisywal sie, poprostu bardzo ciesze sie, ze Martin wraca malymi kroczkami do swojej formy. Zycze jemu miejsca w czolowej dziesiatce na skoczni w Bischofshofen.

 • anonim

  Ja też życzę Martinowi jak najlepiej, bo jego się nie da nie lubić. Co, może nie?

 • anonim
  Martin

  Ja życze Martinowi jak najlepiej!Uważam,że każdemu człowiekowi zadarzaja się w karierze wzloty i upadki.Wielu kibiców ciągle wierzy w Martina Schmitta i tak trzymać!Jestem z Wami!!!!!!!

 • anonim

  Ten biedny Martin nigdy nie wyjdzie z kryzysu jak się tyle bedzie o tym mówić i pisac! Chociaż sam jest sobie trochę winien, tyle o tym gada....

 • anonim

  przecież Maddin nie zakwalifikował się do ostatniego konkursu turnieju!czy to ma być powrót do dawnej formy?

 • the_foe weteran

  niestety Schmittowi nei wyszedl pierwszy trening - skoczyl zalediwe 111m

 • anonim

  ja sie bardzo ciesze że Martin pomału wychodzi ze swego no można napisać poważnego kryzysu i mam taką nadzieję że Szmit będzie już pomału skakał tak jak dawniej.

 • anonim
  Schmitt

  Mam nadzieję ze Martin wróci do swojej formy.Trzymam za niego kciuki.Myślę że w Bischofshofen zajmie dobre miejsce(moze druga dziesiątka

 • skolim początkujący
  cd

  zycze wszystkim jak najlepiej

 • anonim

  Sorry za 2 podobne komentarze :/ !!

 • anonim

  A tak pozatym to nie można mówić tylko o dobrej pogodzie że mu sprzyjała ,bo zeby dobrze skakać to musi być przede wszystkim forma a dobra pogoda może w tym tylko dopomóc !! Może on nie jest w "wielkiej"formie ale widać że cieszy się z każdego dobrego skoku ,że wkońcu się przełamał :)

 • anonim

  A tak pozatym to nie można mówić tylko o tym że pogoda mu sprzyjała a innym nie !! Bo żeby dobrze skakać to trzeba mieć formę a nie tylko dobrą pogodę :) to drugie może tylko bardzo dopomóc !!Może Schmitt nie jest jeszcze w jakiejś "wielkiej "formie ,ale powoli wraca i widać że czuje satysfakcję z każdego dobrego skoku :)

 • the_foe weteran

  o sorki cos mi sie pokickalo - macie racje. ale to dowodzi zenady. Austryjacy licza sukcesy 2. lokatami i zrobia wszytko by odnoisci takie "sukcesy"

 • Boy profesor

  Takie było podium Turnieju Czterech Skoczni przed rokiem:

  1.Sigurd Pettersen
  2.Martin Hoellwarth
  3.Peter Zonta

 • the_foe weteran
  boy

  rok temu drugie miejsca zajal zonta a trzecie ahonen

 • anonim

  Tak jak napisał Boy, w zeszłym roku hoellwarth był drugi, teraz szanse na to są znikome. Więc trzeba "wykosić" Małysza....
  Zmieniono trenera, ma być lepiej, a tu zamiast drugiego miejsca, co najwyżej trzecie...
  Chyba wszystko jasne :)))))))))))))))))

 • Boy profesor

  Jeśli Martin będzie się dziś dobrze spisywał na treningach i w kwalifikacjach to można mówić, że po mału wraca. Konkurs w Innsbrucku to była loteria, przykładem może być 14 pozycja Nikolasa Dessuma, który w równych warunkach na pewno nie awansowałby do 30.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).