Doležal zostanie z Polakami? "Zawodnicy stoją za mną murem"

 • 2022-03-26 18:20

W piątek Michal Doležal ogłosił, iż po sezonie żegna się z Polskim Związkiem Narciarskim. Czeskiego szkoleniowca po sobotniej drużynówce w obronę wzięli jego najbardziej utytułowani podopieczni, którzy chcieliby kontynuować współpracę i nie zgadzają się z takim potraktowaniem swojego dotychczasowego trenera. - Nie spodziewałem się takiej reakcji skoczków. Cieszę się, że zawodnicy i sztab stoją za mną murem. Atmosfera w grupie to potwierdza. Teraz widać, jaki mieliśmy zespół - mówi Michal Doležal.

- Przed Oberstdorfem spotkałem się z Adamem Małyszem. Rozmawialiśmy ponad trzy godziny, była to rozmowa o wszystkim. O przyczynach nieudanej zimy i popełnionych błędach. Słyszałem, że chodzi o nieprzedstawiony plan z mojej strony, ale mniej więcej podjęliśmy ten temat. Ta drużyna była za duża i omówiliśmy możliwe zmiany strukturalne, z podziałem na grupy - tłumaczy Czech.

- Przyczyną nie była wyłącznie za duża reprezentacja. Są też inne elementy, jak materiał na kombinezony. Na początku zimy nie skakaliśmy dobrze, ale wiedziałem, że musimy robić swoje. Do tego nie zrobiono nam testowanego materiału. To miało duży wpływ na samym początku. Potem sytuacja się przeciągała i narobiono paniki. Staraliśmy się utrzymać spokój, by z tego wyjść - kontynuuje Doležal.

- Od igrzysk weszliśmy na inny poziom. Było lepiej, a z takiej sytuacji wychodzi się długo. Staraliśmy się robić maksimum. Na koniec to też nie wyglądało źle - twierdzi trener.

- Wraz z każdym sezonem staraliśmy się robić coś innego, by nie było monotonii. Po co zmieniać coś, co działa? Technika jest jedna, to zostanie i nad tym trzeba pracować. Mam w głowie to, co by trzeba było zrobić z treningiem. Tam pojawiłyby się już większe zmiany - dodaje szkoleniowiec.

Korespondencja z Planicy, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (32251) komentarze: (43)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @Xellos

  Oczywiście, że tak nie będzie, bo w PZN musiały by być same ciotki. Nie, żebym ich lubił, ale szantażowi nie można ulegać.

 • Xellos profesor
  Zwijamy skoki

  Jak Doleżal zostanie to można zwijać skoki. On się jara swoimi trzema zawodnikami i jaką fajną ekipę tworzą i jak to go bronią. Tylko to są ludzie po 30stce. Mega fajnie, trzech emerytów zakumplowało się z trenerem i zrobili sobie kółko wzajemnje adoracji. Za kilka lat pokończą kariery i zostanie NIC. Będziemy walczyć z Finlandią, która też kiedyś była mocna i pozostały wspomnienia.

 • Jellycrusher bywalec

  To jakaś komedia jest, już w poprzednim sezonie było średnio (choć przynajmniej w PŚ udało się wygrać 4 konkursy i zdobyć 18 podiów), a bieżący był najgorszy od 2015/16, kiedy to nie było podium ani razu, a najlepszy Polak w generalce był 22.

 • apret początkujący
  Trener skoczków

  Sport ma to do siebie, że gdy nie ma oczekiwanych wyników czyni się zmiany! Z upływem czasu może i nasi mistrzowie skoków dojdą do tego wniosku.

 • Antoni stały bywalec
  @Orzeu_Zwisly Tylko prezes PZN odpowiada za szkolenie zaplecza a nie glówny trener kadry

  A wiec nie Dolezal jest winien, bo zaplecze trenuja kluby i SMS, które PZN calkowicie "oblewa" i gdby nie indywidualni sponsorzy to byloby jeszcze gorzej. Jesli maja byc zmiany to tylko we wladzach PZN i nowe kierownictwo wytyczy nowe trenydy za które bedzie odpowiasalo przed sponsorami i opinia publiczna.
  Taka jest praktyka w kazdej firmie. Nie zwalnia sie personel sredniego szczebla, ale "na zbity pysk" wyrzca sie prezesów i ich zastepców.

 • Antoni stały bywalec
  Musza byc zmiany, ale w PZN

  Zmiana powinna zaczac sie od "lesnych dziadków" w strukturach PZN z cala slaska mafia w zarzadzie.
  Malysz jako wielce zasluzny sportowiec nie sprawdzil sie na stanowisku dyrektora. Wina i nie tylko jego jest calkowite "zaoranie" damskich skoków, kombinacji norweskiej, wyciekami w mediach o "nowinkach" technicznych oraz brak dyplomacji w kontaktach z kadra i trenerem. Jestem pewny, ze Malysz wykonywal polecenia prezesa Tajnera i sekretarza Winklera co doprowadzilo do kryzysu w skokach i kombinacji norweskiej.
  Jesli jest mowa o zmianach to nalezy w pierwszym rzedzie zaczac od calego zbiurokratyzmowanego PZN.
  Jesli Dolezala uznajemy za sprawce kryzysu w skokach (mimo medalu olimpijskiego i MS) to co powinno sie zrobic z "kolesiem" Kruczkiem, który swoja "wiedza fachowa" doprowadzil nasza zenska druzyne do pziomu Rumunii i Ukrainy?
  Szkoda, ze to nie jest takze problemem medialnym, bo widocznie Tajner i Kruczek maja media w tzw. "kieszeni"

 • margorzata_a bywalec
  @alelesz22

  Jeśli chodzi o Kruczka to nic się nie zmieni. Sytuacja z Doleżalem sprawi, że PZN na pewno nie będzie chciał ruszać teraz kadry kobiet co by sobie nie narobić jeszcze większego bagna bo to im akurat najmniej potrzebne.

 • Zacny komentator bywalec

  Ludzie tu nikt nikogo nie zwalnia. Krawcowi nie przedłużyli umowy. Opary Horngahera opadły i zaczęły się kłopoty, których nie umiał rozwiązać, bo warsztat ubogi. Niech już uchodzi ten pepik, a jak go chcą Stoch i Kuba kie to niech płacą z własnej kieszeni. A jak chcą to niech kończą już, dla młodszych zawodników to będzie nawet lepsze. Ostatnio dzban naczelny mądrze powiedział "nie strasz, nie strasz bo.."

 • KoniKoni bywalec
  @alelesz22

  Bo przygotowywuje zawodniczki do olimpiady, która odbędzie się nie wiadomo gdzie.

 • Introverder profesor

  A czemu nie może być tak, że gł. trener będzie inny, a Dodo zostanie asystentem i zajmie się Stochem, Żyłą i Dawidem. Skoro zadeklarowali Panowie, że zapłacą za Dodo, to może byłoby najlepsze wyjście.

 • alelesz22 bywalec
  Kruczek

  Jak na razie nie zapowiada się żeby został zwolniony. Czemu Kruczek pozostaje na stanowisku? Dziewczyny nie robią żadnego postępu już kolejny rok. Przypominam, że Tajner mówił (chyba w 2019), że na IO 2022 w konkursie drużyn mieszanych nasza reprezentacja zajmie wysokie miejsce, a może i zdobędzie medal. Jak było w Pekinie wiemy wszyscy. Kruczek powinien zostać zwolniony. Niestety aktualnie może być spokojny o swoją posadę.😐

 • Blue Bird bywalec
  @equest Jeśli Dolezal dla trójki starszej (+ może Huli) a młody Austriak dla młodszych..

  to kadrę na MŚ wybierze Polo, a decyzję trenerom przekaże Adam.
  Na całym zamieszaniu z Czechem korzysta Kruczek, o którego posadzie u pań nic się nie mówi

 • Skokownik weteran

  Do dziś popierałem zmianę trenera, ale dnia dzisiejszego wyszło jak strasznie PZN zabagnił sprawę. Drużynę(może nieświadomie) niszczył Małysz, który po prostu budował jakieś spięcia między zawodnikami i sztabem a związkiem. Tajner i Winkiel mają klapki na oczach nałożone przez Adama, bo są w trio wzajemnej adoracji. Jeszcze jest sprawa Sobczyka, który dał się wciągnąć w jakieś dziwne konflikty. To wszystko nałożyło się na siebie i zawodnicy z trenerem byli zestresowani. Dodo robił co mógł i chyba ostatecznie znalazł chyba część problemu. Prócz tego to co pisze małgorzata_a - zgadzam się z tym w 100% To trener jest dla zawodników i ma im pomóc rozwijać skrzydła, a nie zawodnicy są dla trenera. Posłużę się jeszcze cytatem, może nie z dziedziny sportu, ale oddający kwestię sprawy:

  Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.
  Janusz Korczak

  Na koniec docenię drugą stronę w tej dyskusji za całkiem rozsądną argumentację.

 • Wojciechowski profesor
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  E tam, to już bardziej nieśmieszny żart, jeśli już. Ze Słowakami zamiast Słoweńców moderacja walczy, ale z Czechosłowakami chyba jeszcze nie, bo tam to przynajmniej faktycznie nie wiadomo, o co chodzi. Zresztą do Czechosłowacji Doležal nawet by pasował, przecież tam się urodził. ;)

 • Skokownik weteran
  @skakanie_na_sniadanie

  Małysz? Przecież on zniszczył kadrę swym toksycznym zachowaniem.

 • Fan Tkaczenki i Aalto profesor
  @Lets1Go1Brandon

  Czy ktoś może go w końcu zbanować za te bzdury które pisze?
  Czechosłowacja nie istnieje od 30 lat

 • skakanie_na_sniadanie stały bywalec
  @equest

  a może tu by Małysz decydował? W końcu na coś by się przydało to dyrektorowanie-koordynowanie :P

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Niech Doleżal sobie trenuje Stocha, Żyłę i Kubackiego, ale ci młodsi zawodnicy zdecydowanie potrzebują nowego trenera.

 • equest weteran

  Przy koncepcji dwóch trenerów.
  Doleżal dla naszego trio i powiedzmy jakiś austriacki trener dla reszty kadry.

  To który z nich ma decydujący głos, przy powoływaniu składu na PŚ, MŚ?

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec

  To niech zmienią obywatelstwo na czechosłowackie i niech tam startują, zamiast zatruwać nam tu powietrze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl