Kytösaho mistrzem Finlandii, skoczkowie wystartują w kombinacji norweskiej

• 2022-04-02 00:07

Niko Kytösaho wygrał konkurs o mistrzostwo Finlandii na skoczni HS100 w Rovaniemi. Srebrny medal wywalczył Eetu Nousiainen, a brązowy specjalista od kombinacji norweskiej Ilkka Herola. Czołowi skoczkowie Suomi zdecydowali się również na start w zawodach o tytuł mistrza kraju w kombinacji norweskiej.

Kytösaho za skoki na 97 i 95,5 m otrzymał notę 285,2 pkt. Srebrny medalista, Nousiainen skoczył na odległość 95 i 96 m, co dało mu 277,7 pkt. Ilkka Herola w pierwszej serii popisał się skokiem na 98 m, w drugiej dołożył 96 m, skakał jednak z wyższego rozbiegu i 262,7 pkt pozwoliło mu ostatecznie na zajęcie trzeciej pozycji.

Kolejne miejsca zajęli Kasperi Valto, Arttu Pohjola i Kalle Heikinen, który w drugiej serii popisał się najdłuższym skokiem dnia, lądując na setnym metrze. Wystąpiło 32 zawodników, wśród nich zabrakło Anttiego Aalto. W serii prowizorycznej do konkursu kombinacji norweskiej zdecydowanie najlepszy okazał się Nousiainen (99 metrów) przed kończącym karierę Andreasem Alamommo (92 m) i Ilkką Herolą (95,5 m.).

W konkursie pań wystartowało osiem zawodniczek. Wygrała Jenny Rautionaho przed Minją Korhonen i Susanną Forsstroem.