Weekendowe święto skoków w Willingen

 • 2005-01-08 12:30

Dzisiaj, o godzinie 15.00 na Grosse Muehlenkopf Schanze w Willingen rozpoczną się treningi (w piątek nie odbyły się one z powodu złych warunków pogodowych - za silny wiatr). Pod skocznią organizatorzy oczekują tłumów - oba konkursy PŚ to niewątpliwie wielkie wydarzenie w środkowych Niemczech. Zawody w Willingen są porównywane do tych, które odbywają się w Zakopanem.

Willingen, to na co dzień spokojne uzdrowisko w regionie Hochsauerland (środkowe Niemcy - Nadrenia Północna Wesfalia), zmieniające jednak znacznie swój charakter w styczniowe dni, poprzedzające zawody Pucharu Świata. Organizatorzy zadbali o to, aby 70 tysiecy ludzi, którzy wykupili bilety na każdy z konkursów, atrakcyjnie spędzało wieczory w Willingen. Będą więc dyskoteki na zeskoku przy sztucznym świetle, pokazy fajerwerków, koncerty i moc innych rozrywek. Nagłośnienie zawodów było bardzo duże, stąd organizatorzy nie mieli specjalnych kłopotów ze sprzedażą aż takiej ilości wejścióewek. Już na płatnej inauguracji imprezy zjawiła się publiczność liczona w dziesiątkach tysięcy. Niewątpliwie, zawody w Willingen to wielkie wydarzenie sportowe, ale także towarzyskie. Tu wypada być.

O ile organizatorów nie zawiodła publiczność, o tyle całkowicie nie dopisała pogoda. W Willingen nie ma śniegu (tylko skocznia jest obecnie zaśnieżona), jest ciepło, w piatek wiał za silny wiatr (treningi przerwano), w sobotę przewidywane są opady deszczu, a w niedzielę znów ma wiać. Czy te prognozy na weekend się sprawdzą - zobaczymy.

Dzis o godzinie 15.00 na Grosse Muehlenkopf Schanze rozpoczną się serie treningowe, a na godzinę 16.30 zaplanowano konkurs drużynowy. Zobaczymy w nim czterech naszych reprezentantów: Adama Małysza, Roberta Mateję, Stefana Hulę i Mateusza Rutkowskiego. Warto jednak przypomnieć, że rekordzistą tego obiektu jest Adam Małysz (151,5 m).

Co pokażą chłopcy Kuttina? Przekonamy się o tym już wkrótce.


Barbara Niewiadomska, źródło: RZ
oglądalność: (5053) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Na trybunach w Willingen już jest 40 000 kibiców!!! To niesamowite, te konkursy mogą przebić Zakopane!

 • Boy profesor

  Ja myślę, że zawody się odbędą!

 • realista początkujący
  zawody odwołane

  zawody zostały odwołane z uwagi na silny wiatr

 • tad redaktor
  składy na drużynówkę

  Skład na konkurs drużynowy trenerzy podadzą prawdpodobnie dopiero po treningu (jeśli się odbędzie), kiedy to sprawdzą kto jest w najlepszej formie.

 • anonim

  sa sklady na druzyne gdzies?

 • Boy profesor

  A ja bym chciał aby rekord był pobity ale przez nikogo innego jak przez Adama Małysza.

 • anonim
  Lot nad Niemcy

  Co się martwicie tak o ten rekord?! Skoczni nie przebudowano więc nowego rekordu nie będzie. O to akurat jestem spokojny

 • anonim
  Znów Wiatr:((((((((

  Oby nie wiało!!!!!! żeby Adaś utrzymał Swój wspanialy rekord skoczni!!!!!!!! 151.5m Adaś trzymamy za CIEBIE kciuki zawsze!!! niezależnie od wyniku!!!!!!!PAMIĘTAJ!!!!!!!!!!!!!!!

 • Boy profesor

  Gdzie są wyniki pierwszej serii konkursu COC w Planicy??

 • Boy profesor

  A ile skoczył Kamil Stoch w pierwszej serii konkursu COC w Planicy??

 • anonim
  KIepski wybór składu do Wilingen

  Moim zdaniem zamiast Huli powinien startować w drużynówce Stoch. Zobaczcie jak dobrze ostatnio się przezentuje w Pucharze Kontynentalnym. A Hula ? W każdym treningu skacze w granicach 100 metrów. Wydaję mi się że on może popsuć Polakom występ w drużynówce. Bo Rutkowski nawet nieźle się prezentował w zawodach w Zakopanem i na tym wczorajszym treningu. Nie rozumiem czemu Hula. On jest jeszcze młody i powinien się uczyć, ale czemu ma być to kosztem polskiej reprezentacji

 • Mistrzu początkujący

  Niewiem poco polacu beda tam skakac w druzynowym konkursie co z tego jak mateja i małysz daleko poleca ale i tak im [...] hula.

 • anonim
  COC w Planicy

  Kamil Stoch po I serii jest 7. Prowadzi Bardal przed Okabe i Bogatajem

 • anonim
  PUCHAR KONTYNENTALNY W PLANICY

  MAMY DWÓCH POLAKÓW W DRUGIEJ SERII PK W PLANICY! Pierwszym jest Rafał Śliż ,który poszybował na odległość 94,5 metra,a drugim natomiast oczywiście Kamil Stoch ,który zajmuje 7 miejsce po pierwszej serii konkursu.

 • anonim
  eeeeeeeeeee tam

  niewiem poco te treningi jak itak to drużynowy strata czasu

 • Boy profesor

  O godzinie 15.00 odbędzie się jedna seria treningowa czy dwie??

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).