Nowa rola Richarda Freitaga

 • 2022-05-07 14:20

Miniony sezon obfitował w decyzje o zakończeniu sportowych karier wielu zawodników. Poza Daikim Ito, Anže Semeničem czy Viktorem Poláškiem z zawodowym skakaniem postanowił pożegnać się także Richard Freitag, wicemistrz olimpijski z Pjongczangu w drużynie. Jak się jednak okazuje utytułowany Niemiec nie żegna się ze skokami i już niedługo będzie miał okazję sprawdzić się w nowej roli.

Zgodnie z oficjalną informacją podaną w piątek przez Niemiecki Związek Narciarski (DSV) swoich nowych zadań Freitag podejmie się wraz z Martinem Schmittem. 29-latek  będzie odpowiedzialny między innymi za pozyskiwanie nowych talentów, pod swoje skrzydła weźmie także kadrę D/C, jako opiekun której będzie dbał o dalszy rozwój młodych zawodników zza naszej zachodniej granicy. Były skoczek bardzo cieszy się z czekających go wyzwań i nie może doczekać się rozpoczęcia pracy w nowej roli. - Skoki narciarskie zawsze były i wciąż są moją wielką pasją. Nie mogę się doczekać tego, bym swoją wiedzę i doświadczenie mógł przekazać przyszłym pokoleniom - mówi.

Swojego zadowolenia nie kryje także Horst Hüttel, dyrektor sportowy niemieckiej federacji, która w ramach tzw. “odosobnień trenerów dyscypliny dla kombinacji norweskiej
i skoków narciarskich” zdecydowała się na wprowadzenie w swoich szeregach licznych zmian personalnych. - W ramach nowych regulacji personalnych chcemy zapewnić optymalne wsparcie aktywnym zawodnikom we wszystkich kadrach. Jestem pewien, że wyznaczymy nowe impulsy i stworzymy podwaliny pod dalszy rozwój skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, tak by docelowo móc dostać się do składu olimpijskiego - podsumowuje.

Freitag swoje najlepsze występy w zawodach z cyklu Pucharu Świata notował w sezonie 2017/2018, który zakończył ostatecznie na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, nigdy więcej jednak nie udało mu się już ani powtórzyć, ani poprawić tego osiągnięcia. Miniony sezon przyniósł Niemcowi dopiero 59. lokatę.


Joanna Sosur, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (10838) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Skokownik

  Ja miałem na myśli przede wszystkim to, jak Richard wspierał Selinę, gdy zaczynała przygodę ze skakaniem. Wiadomo, tajniki skoków przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Holger niewątpliwie nauczył Richarda wielu rzeczy, który z kolei poda tę wiedzę swoim podopiecznym.

 • Arkzyw początkujący

  Świetna decyzja. Przypuszczam, że nawet młodzież go kojarzy.
  Jakie ma umiejętności trenerskie zobaczymy....ale sama jego obecność da nowe siły i motywację tym zawodnikom. W końcu pewnie wielu z nich mu kibicowało i jest u nich autorytetem.
  A motywacja jest sporą częścią sukcesu.

 • Skokownik stały bywalec
  @Oczy Aignera

  Swoje też nauczył się od ojca Holgera, który również był skoczkiem narciarskim. Obaj wygrywali w Harrachovie. Strach więc pomyśleć, co będzie, gdy za dwadzieścia lat wyremontują Harrachov ;)

 • Oczy Aignera profesor
  Rodzina

  Można powiedzieć, że dzięki 10 lat młodszej siostrze Richard na pewno zdobył pewne umiejętności, które pomogą mu w nowej roli.

 • Skokownik stały bywalec

  Myślę, że Freitag może być dobrym wprowadzaczem dzieci do niemieckiego systemu. Ten facet może zarazić je pasją do skoków, a ponadto sporo ich nauczyć. Widzę w Richardzie potencjał na dobrego trenera, może nie głównego, ale na pewno na dobrego asystenta bądź trenera młodzieży. Na razie zaczyna od dzieci, które na pewno zachęci do uprawiania skoków narciarskich.

 • Brisco bywalec

  Czemu dajecie zdjecie, gdzie wyglada jak zombie? Freitag szacunek. Jestes gosc, nie to co Maciej Kot.

 • Funegosum weteran
  @alelesz22

  Moim też, bardzo pozytywny facet. Oczywiście w rywalizacji Freitag - Stoch kibicowałam temu drugiemu, ale żałowałam, że tak się rozsypał i ta rywalizacja tak szybko się skończyła...

 • alelesz22 początkujący

  Richard był jednym z moich ulubionych skoczków narciarskich. Bardzo go lubię i szanuje.
  Życzę mu powodzenia i trzymam kciuki. :))

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl