Arkadiusz Jojko przeszedł zabieg, kadra młodzieżowa rozpoczyna przygotowania

 • 2022-05-08 12:49

4 maja Arkadiusz Jojko przeszedł zabieg artroskopii kolana i nie weźmie udziału w pierwszym zgrupowaniu kadry młodzieżowej, które rozpocznie się już w poniedziałek w nadmorskim Cetniewie. Podopieczni trenera Daniela Kwiatkowskiego najpierw udadzą się jednak do Warszawy, gdzie przejdą badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. 

– Z racji tego, że zmagaliśmy się cały zeszły zimowy sezon z dolegliwościami bólowymi lewego stawu kolanowego u Arka, wspólnie z doktorem Szymanikiem, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu zabiegu. Jeżeli proces rehabilitacji będzie przebiegał prawidłowo, bez żadnych komplikacji, to okres wyłączenia zawodnika z treningu nie powinien być dłuższy niż jeden miesiąc – tłumaczy Magdalena Wójcik, fizjoterapeutka Kadry Narodowej Młodzieżowej. 

Zabieg był przeprowadzony przez doktora Stanisława Szymanika - specjalistę w dziedzinie chirurgii ortopedycznej.

 – W poniedziałek rano zawodników czekają badania w Warszawie, po których udamy się w podróż nad morze. Zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie potrwa do piątku, 13 maja. Do Cetniewa pojedziemy praktycznie całą naszą kadrą, czyli ośmiu zawodniów i trzy osoby ze sztabu szkoleniowego. Nie będzie z nami Arka Jojko, który kilka dni temu przeszedł zabieg i czeka go teraz rehabilitacja – mówi Daniel Kwiatkowski.

W minionym tygodniu zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Kadry Narodowej Młodzieżowej odbyli także dwudniową konsultację szkoleniową w Szczyrku. 

– Było to spotkanie bardziej organizacyjne. Mamy kilku nowych zawodników w grupie, dlatego chcieliśmy lepiej się poznać przed pierwszym obozem. Był to czas, kiedy mogliśmy porozmawiać indywidualnie z każdym ze skoczków i przedstawić nasze cele na ten rok. Wzorem minionych lat wspólne przygotowania rozpoczynamy w Cetniewie. Praktycznie większość sezonu zawodnicy trenują w Szczyrku oraz w Zakopanem, dlatego chcemy na kilka dni zmienić klimat i bazę treningową  – wyjaśnił Daniel Kwiatkowski.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Polski Związek Narciarski
oglądalność: (2558) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @Skokownik

  I jeszcze kilku. :-)

 • Skokownik stały bywalec
  @Arturion

  Tomasiak, Łukaszczyk i Cienciała.

 • Arturion weteran
  @Skokownik

  Gruszka najpewniej zakończy, chyba, że pójdzie swoją drogą, jak Leja. A Jojkę bym odstawił, skoro odstawiono mu brata. Obydwaj poziom podobny. Może Wisełka popłynie mocniejszą strugą, albo też Szozda okaże się dobrym dziedzicem nazwiska mistrza kolarskiego? A może jeszcze ktoś.

 • Arturion weteran
  @Brisco

  Na razie są. Ale... niewiele.

 • Arturion weteran
  @Brisco

  "Mowili, ze Klimowski jest dobry."
  Nie próbowałem, ale skoro tak mówili... ;-)

 • Skokownik stały bywalec

  Zgrupowania juniorów na Pomorzu to już tradycja. Zahaczenie o badania w Warszawie to jednak nowość, oby coś dała... Szkoda, że w tym sezonie w Cetniewie braknie Arka Jojki - przydałoby mu się wdrożenie w trening z resztą skoczków, bo może się całkiem posypać. Tak nie za wiele z niego będzie, ale życzę mu dobrze, może się chociaż uda być na poziomie uciułania paru punktów w PK. Ten sezon dla młodszego z braci Jojko jest bardzo ważny - zdecyduje, czy Arkadiusz utrzyma się w szkoleniu centralnym, czy raczej koniec ze wsparciem PZN z powodu braku perspektyw. Życzę zdrowia.
  PS. Droga Redakcjo, dałoby się ustalić, co dalej z karierą Mateusza Gruszki?

 • Brisco bywalec

  Zawodnicy rezerwowi*:
  Kacper Tomasiak – LKS Klimczok Bystra (2007)
  Robert Ryś – LKS Olimpia Goleszów (2003)
  Wiktor Szozda – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (2006)
  Gabriel Kukuczka – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (2004)
  Marcin Wróbel – AZS Zakopane (2004)

  Z tamtego artykulu, gdzie Szozdy, Rysie, Kukuczki?
  Czy sa gorsi od Pilcha?

 • Brisco bywalec

  Jezeli Klimowski ponoc jest zdrowy i odszedl tylko ze wzgledu na chorobe, to czemu nie zostal przywrócony do Kadry Młodzieżowej?
  Czemu Kwiatkowski nie poszedl do regionalnych zamiast niego?
  Mowili, ze Klimowski jest dobry.

  https://www.skijumping.pl/wiadomosci/29883/daniel-kwiatkowski-zastepuje-zbigniewa-klimowskiego-celem-domowe-msj-2022/

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl