Adam Małysz: "Konkursy w Willingen powinny zostać odwołane"

 • 2005-01-10 13:26

Konkursy w Willingen już za nami. Po raz kolejny wydaje się iż o sporym pechu mogą mówić reprezentanci Polski. Zarówno Adam Małysz jak i Robert Mateja podczas swoich prób mieli niekorzystne warunki, czego wynikiem była dopiero 10. lokata Polski w konkursie drużynowym oraz 9. miejsce Adama Małysz w niedzielnych zmaganiach indywidualnych.

Także sam Adam Małysz jest coraz bardziej poirytowany prześladującym go pechem do warunków na skoczni:

"Uważam, że konkursy w Willingen powinny zostać odwołane, a nie przeprowadzone w takich warunkach" - skomentował Małysz dwa konkursy w niemieckim Willingen.

"Niemożliwa jest rzeczywista rywalizacja przy tak zmiennych warunkach. Jedni mieli wiatr pod narty, inni z tyłu, a jeszcze inni dostawali mocne podmuchy z boku. O jakiejkolwiek walce ni mogło być mowy. Nie wiem dlaczego, ale mnie prześladuje chyba jakiś pech. Miałem mocny wiatr z tyłu i z boku. Co z tego, że chciałem pofrunąć jak najdalej, skoro mnie ściągało w dół. W drugim skoku miałem warunki w miarę dobre, to znaczy, że nie rzucało mną tak strasznie w locie i udało mi się osiągnąć 133 metry" - żali się podwójny złoty medalista MŚ w Val di Fiemme.

"Nie są to jeszcze takie skoki, jakie chciałbym za każdym razem oddawać. Wprawdzie nie jest źle, ale kilka elementów muszę jeszcze poprawić. O ile ze skoków jestem zadowolony, o tyle z zajętych tu miejsc - absolutnie nie" - dodał Małysz.

"Janne miał szczęście. Trafił na mocny wiatr pod narty i wykorzystał to. Biorąc pod uwagę fakt, że jest w niesamowitej formie, nie miał problemu, by daleko pofrunąć. A rekord? Cóż, został pobity..." - zakończył powściągliwie Adam Małysz.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Przeglądu Sportowego
oglądalność: (7077) komentarze: (80)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Wogóle skoki narciarskie powinny być zakazane.

 • anonim

  Realista podpisujuę się pod tymi słowami że Adam bedzie mistrzem:)
  pozdrawiam

 • anonim
  Luk

  Aho nie jest specjalistą od mamutów?? Dziwne, bo akurat ma medale z MŚ w lotach i to z roku '96, 2000 i 2004 :P
  To raczej Hoelli jest "nielotem"
  Pettersen - jak jest w miarę przyzwoitej formie to dobrze skacze nawet na mamucie, mimo tego rzekomego lęku wysokości :P
  Roar rzeczywiście może wylądować na kibicach
  Janda wreszcie będzie mógł pokazac, jak się lata z nartami przy uszach...

 • anonim
  @incza

  To co wkleiłeś - oni chcieli udowodnić na podstawie zapisu video, że tam rzeczywiście było 155,5 metrów, nakładając na obraz siatkę metryczną.
  @Greg:
  Na podstawie siatki metrycznej mojemu qmplowi wyszło 155 metrów - a zobaczysz, że tyle jest naprawdę, jak obejrzysz skok na ekranie o przekątnej conajmniej 30 cali, na mniejszych nie widać tego wyraźnie.

 • Greg1702 stały bywalec

  Dodam jeszcze ze najlepiej mu wychodza kwalifikacje i treningi. Moze wreszcie czas je odpuszczac.

 • Luk profesor
  -

  Następne zawody to loty na mamucie???
  1. To Pettersen może się pożegnać z konkursem, bo się boi skakać na mamutach;
  2 Ahonen nie wygra, nie jest specjalistą od mamutów;
  3 Małysz jakoś też na mamutach pokracznie skacze;
  4 Ljoekelsoey wyląduje w Norweskich kibicach:)
  5 Hautamaeki poprawi rekord świata;
  6 a pozostali Polacy??? Będą lecieć i krzyczeć na całą okolicę: " AAAAA!!! BOJĘĘĘĘĘĘĘĘĘ!!!!

 • Greg1702 stały bywalec

  Cytuje "Nie są to jeszcze takie skoki, jakie chciałbym za każdym razem oddawać. Wprawdzie nie jest źle, ale kilka elementów muszę jeszcze poprawić. O ile ze skoków jestem zadowolony, o tyle z zajętych tu miejsc - absolutnie nie" - dodał Małysz"
  To po co on w takim razie startuje w kwalifikacjach i w tylu seriach treningowych. Nie widzi ze na konkursach juz nie ma tyle sil zeby wygrywac, a o to mu chodzi. Niech wreszcie zacznie je odpuszczac a bedzie wygrywal.

 • Boy profesor

  Nie da się porównać skoku Małysza na 151.5m i Ahonena na 152m ponieważ w tych dwóch skokach są inne kamery i nie da się dokładnie porównać gdzie lądowali.

 • anonim
  Kto potrawi niech tlumaczy

  Za sport.de

  In einer Studie (siehe Video) nach dem Wettkampf zeigten Dieter Thoma und Günther Jauch, dass der Sprung Ahonens durchaus die zuerst angegebenen 155,5 Meter weit war. Offenbar lag die Landung außerhalb der Weitenmessung. Ahonen wird es egal sein, Schanzenrekord war es so oder so und den Sieg nahm ihm niemand

 • anonim
  Zgadzam sie z niektorymi

  "Uważam, że konkursy w Willingen powinny zostać odwołane, a nie przeprowadzone w takich warunkach" - skomentował Małysz dwa konkursy w niemieckim Willingen.

  Ciekawe co by powiedzial jakby to jemu podwialo wygral i dodatkowo pobil rekord skoczni na 155m.Jak myslicie?

 • anonim

  mysle ze adam juz nic nie zrobi on sie wypala za duzo oczekiwan mateja chcialby ale jeszcze nie teraz o reszcie lepiej zapomniec

 • anonim
  @MM

  Jasne, że przyznał, ale chyba nie powiedział, że z tego powodu, że nie wszyscy mieli równe warunki zawody powinny sie nie odbyć. A ciekawe, co powie jak rzeczywiście będzie miał gorsze warunki, ale obawiam się, że to się stanie nieprędko. Ja już nawet nie ciekawię, się zbytnio tym co będzie wBad Mitterndorff, bo wszystko wiadomo.

 • anonim
  I jest dobrze!!

  Na razie żaden skoczek z czołówki nei wygrał tyle ile małysz...Tylko Szkoda ze mamy tylk jednego takiego Adama i na nim skupia sie cała uwaga,,,,,gdzie są inni?
  zobaczcie co moz an zrobic ze skoczkami trzeba miec tylko talent trenerski!!:)

 • anonim
  @małyszomanka nr 1

  Akurat Ahonen przyznał, że miał trochę szczęścia. Innym razem może być tak, że to on trafi na gorsze warunki. A wygrana to nie zawsze sprzyjający wiatr.

 • anonim
  @MM

  To ostatnie było do Kati, sorry

 • anonim
  @MM

  Kazdy, z zwłaszcza Ahonen... To chyba wiadomo, ze ten, co wygrał tak nie powie, bo też myśli tylko o sobie, a nie o tych, co na skutek złych warunków zajęli miejsca gorsze niż powinni. Widzisz to działa na dwa końce.

 • anonim
  @realista

  Masz chyba czlowieku jakieś problemy emocjonale. Może weź jakies środki uspakajające.

 • Boy profesor

  Trzy najdłuższe skoki w Willingen:

  1. 152m - Janne Ahonen
  2. 151.5m - Adam Małysz
  3. Tommy Ingebrigtsen - 150m (seria próbna w sezonie 2003/2004)

  Więc na skoczni w Willingen jak do tej pory oddano tylko trzy skoki ponad 150 metrów.

 • anonim
  @Kluska

  Szanuję go jako sportowca i wcale nie uważam, że jego wyniki w tym sezonie są złe. Chodzi mi o to, że nie każdy musi cały czas wygrywać. Ale niestety niektórzy nie mogą tego zrozumieć, może właśnie nie wygrywa, bo jest zbyt duż presja ze strony kibiców, mediów itd. Ale denerwuje mnie jak za każdym razem się tłumaczy. Pretensje o wiatr mógłby mieć każdy skoczek.

 • anonim

  popieram, że były zmienne warunki i rywalizacja odbyła sie na nierównych szansach.. popieram również, że zawody powinny zostać odwołane, ale ciekawa jestem tylko czy gdyy Adam Małysz dostał dorby wiatr pod narty i świetnie by to wykorzystał, a następnie zajął pierwszą pozycję, to czy by miał pretensję, że zawody się odbyły. Takie małe "tylko sobie i oby innym gorzej" przemawia w tym sezonie przez kochanych skoczków... :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).