Podium młodych Polaków w Hinterzarten

 • 2022-07-25 15:35

W sobotę i niedzielę na skoczni K-70 w Hinterzarten rozegrano zawody FIS Youth Cup, podczas których rywalizowali młodzi skoczkowie z rocznika 2008 i młodsi. Polscy zawodnicy nie odegrali głównych ról w konkursie indywidualnym, ale zmobilizowali się na zawody drużynowe, które ostatecznie zakończyli na trzeciej pozycji. 

Rozegrane w sobotę zmagania indywidualne padły łupem Niemca Yanna Kullmanna reprezentującego miejscowy klub SC Hinterzarten. Dwa skoki na odległość 75,5 m pozwoliły mu nieznacznie wyprzedzić Słoweńca Alexeia Urevca (76 i 74,5 m) oraz już znacznie wyraźniej Francuza Marceau Liardona (71,5 i 75 m).

Najlepszy z Polaków, Stanisław Wiercioch z klubu KS Evenement zajął dziewiątą pozycję (68,5 i 69,5 m), dwunasty był Tymoteusz Cienciała w WSS Wisła (2x69,5 m),  czternasty Jakub Cembala z SS-R LZS Sokol Szczyrk (68 i 70,5 m), a dwudziesty szósty Konrad Tomasiak z LKS Klimczok Bystra (66,5 i 61,5 m). Zawody dziewcząt wygrała Słowenka Tina Erzar przed Austriaczką Kathariną Gruber i Niemką Anną Deufel.

Niedziela była dniem konkursów drużynowych. Wśród chłopców najlepsi okazali się Słoweńcy, wyprzedzając pierwszą ekipę Niemców. Po zaciętej walce trzecie miejsce przypadło Polakom, którzy o zaledwie o 3,1 pkt pokonali drugi zespół niemiecki i o 5,2 pkt drużynę Francji. Indywidualnie najlepszym z Polaków znów okazał się Wiercioch, skacząc 70 i 70,5 m. Zawody dziewczyn wygrała Słowenia przed pierwszą ekipą gospodarzy i Austrią.

Na imprezie obecni byli pracujący dla niemieckiej federacji jako "łowcy talentów" Martin Schmitt i Richard Freitag, a także legendarny zawodnik i trener Jochen Danneberg.

Pełne wyniki zawodów indywidualnych >>>

Pełne wyniki zawodów drużynowych >>>

 

Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8319) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran

  A dziewczyny też powinniśmy tam posłać, choć dwie.

 • Arturion weteran

  Dobrze napisał @Stajenny, bo tak jest.
  Cienciała akurat jest dużym talentem, podobnie Wiercioch. Na podstawie zawodów nawet juniorskich, niewiele możemy przewidywać o dalszych losach skoczków.

  @mokre_gacie
  A włączanie szydery na tym etapie rozwoju zawodnika świadczy wyłącznie o szydercy. Pewnie gacie masz też brązowe z podniecenia.

 • Stajenny_ironiczniie początkujący
  @Marco Gaccio

  Bez przesady, dzieciak ma dopiero 14 lat. Z tego co pamiętam w lutym tego roku w Szczyrku podczas Lotos Cup wygrywał. Zresztą snucie wniosków na przyszłość na podstawie zabawy jako 7-latek czy nawet 14-latek jest oderwane od rzeczywistości. Ile ja już widziałem nowych kilkuletnich Messich, 14- czy nawet 15-letnich Ronaldo (nie tylko z Polski), kiwających przez całe boisko i trafiających do bramki chodząc o kulach, z zamkniętymi oczami. Niektórzy dziś są już grubo po 30-tce, a ich jedynymi dokonaniami jest co najwyżej poziom okręgówki i gol w meczu z rezerwami KS Gnojnik o puchar aplikanta ds. obsługi szamba.

 • Marco Gaccio weteran

  Ten cienciała skończył się zanim się zaczął xd

  To już lepiej Murańka zaistniał bo chociaż dalej leci na tym co zrobił w wieku 12 lat.

 • Kolos profesor

  To FIS Youth Cup jeszcze istnieje? Myślałem, że zlikwidowali ten rodzaj zawodów na rzecz New Star Trophy...

 • Lataj weteran

  I co, państwo Cienciałowie? Było robić sensację? On nawet nie był najlepszy z Polaków w obu konkursach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl