Pięciu Polaków wystartuje w Courchevel

 • 2022-08-01 15:05

Polski Związek Narciarski podał nazwiska pięciu zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj przy okazji drugiego przystanku Letniego Grand Prix 2022. W Courchevel zabraknie polskich skoczkiń, a za skoczków będą odpowiedzialni trenerzy Wojciech Topór i Krzysztof Biegun.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - na olimpijskiej arenie we Francji zabraknie członków kadry narodowej A. Ekipa Thomasa Thurnbichlera w pierwszej połowie sierpnia uda się na zgrupowanie do niemieckiego Oberhofu, a do rywalizacji na arenie międzynarodowej powróci we wrześniu. W ostatnich dniach Biało-Czerwoni ćwiczyli w tunelu aerodynamicznym w Sztokholmie.

W najbliższą niedzielę na 135-metrowym obiekcie w Courchevel pokażą się zawodnicy z kadry B, młodzieżowej, a także grup bazowych. Swoich sił spróbują Maciej Kot, Adam Niżnik, Stefan Hula, Jarosław Krzak oraz Klemens Murańka. Dla wszystkich, oprócz Kota, będzie to okazja do zdobycia pierwszych punktów do klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2022. Za grupę będą odpowiedzialni Wojciech Topór i Krzysztof Biegun, a więc szkoleniowcy przypisani do regionalnych grup bazowych. Polski Związek Narciarski jednocześnie poinformował, iż do Courchevel nie uda się żadna ze skoczkiń.

W sobotę we Francji zmierzą się kobiety, a dzień później na rozbiegu stawią się mężczyźni. Transmisja w Eurosporcie 1, TVP Sport i na Player.pl.

Po inauguracyjnym weekendzie w Wiśle liderami cyklu są Słowenka Ursa Bogataj, a w przypadku mężczyzn Polacy - Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Program zawodów:
Godzina Wydarzenie Transmisja
Sobota, 06.08.2022
9:00 Oficjalny trening kobiet  
11:00 Kwalifikacje kobiet  
16:30 Seria próbna kobiet  
18:00 Konkurs kobiet Player
Niedziela, 07.08.2022
9:00 Oficjalny trening mężczyzn  
11:00 Kwalifikacje mężczyzn  
16:50 Seria próbna mężczyzn  
18:00 Konkurs mężczyzn Eurosport 1, Player, TVP Sport

Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (22935) komentarze: (56)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @Lataj

  A jednak bardziej wierzę w niego zimą, bo odbudowuje się, nie skręca go. Podobnie zresztą z Kubackim.
  Teraz AUTy powinni być mocniejsi od Kota, jeśli nie będą, to też na razie nic nie znaczy.

 • Lataj weteran
  @Arturion

  W Courchevel top 10 realne. Kot może się nawet pokusić o podium, jak się bardzo postara, ale zimą raczej go nie będzie.

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Uważam na poważnie, że TOP-10 jest realne. Choć podium, to nie.
  Podium muszą zająć sami AUT. Inaczej będą jaja dekady.

 • Lataj weteran
  @Paweł39

  Fajnie by było, jakby to lato dobrze przepracował, by nie męczyć się zimą, bo dobrze byłoby pokazać jeszcze swój potencjał przed zakończeniem kariery. Letnie występy bez wyraźnego skrętu w locie to iskierka nadziei przed zimą. Podium raczej nie będzie, ale okazjonalne top 15, a nawet top 20 może wpaść. A, i Kot jest jeszcze w tym samym lub podobnym wieku co najbardziej doświadczeni skoczkowie w PŚ, a w porównaniu z Hulą, Stochem i Żyłą to młody zdolny ;)

 • Lataj weteran
  @Arturion

  Mówiłem, że warunki miały wpływ.

 • Arturion weteran
  @Paweł39

  Nie piernicz. Do Francji specjalnie posłali tyły + Kota. Mają inne plany treningowe.

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Co do Kota, sam twierdzi, że w niedzielę skakał znacznie lepiej niż w sobotę. Tylko miejsce zajął gorsze.

 • Arturion weteran
  @Stajenny_ironiczniie

  W tym momencie trudno mówić o czyimkolwiek poziomie. Poza Francuzami, Krzakiem i Niżnikiem. ;-)

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Po pierwsze nie "mój". Po drugie nie wyrokuj w sprawach, które nie sposób sprawdzić.

 • Lataj weteran
  @Arturion

  Twój Leja może równie dobrze trenować dla innej reprezentacji, a jakby zmienił płeć i nadal skakał dla Polski, to pewnie nie miałby wsparcia finansowego.

 • memol początkujący
  @Stajenny_ironiczniie

  [---]

  ---------- moderacja ----------
  Jeszcze jedna taka akcja i znów się pożegnamy.
  ------------------------------------

 • memol początkujący
  @Pavel

  ale tobie sie nie ma podobac, bo ty to malo masz do gadania

 • memol początkujący
  @Pavel

  szkoda że odklejeńców nie zbierali, idealnie byś się załapał

 • Lataj weteran
  @Stajenny_ironiczniie

  W pierwszym dniu przegrał tylko z Wolnym, Geigerem, Stochem i Kubackim, bo nie miał za bardzo z kim. W niedzielę rywale odważniej walczyli, ale i tak nie przeszkodzili Polakom w zdobyciu biało-czerwonego podium. Oczywiście nie ma co wyciągać wniosków na zimę, ale z takim ogłoszonym składem Kot powinien sobie znów dobrze poradzić.

 • Paweł39 doświadczony
  Juniorow mlodziezy brak

  Gdzie ta cudowna mlodziez? Zamiast sie oskakiwac to wola wysylac starych prykow.
  Chyba ze Niznika takiego uznamy, jeszcze mozna zaliczyc ale mogl jechac HAbdas i Juroszek
  Beda sie wszyscy jarac ze 30 ponad letni Kocur blad wyeliminowal a w jego wieku niektorzy juz kariery koncza
  U nas chca chyba zrobic tak w Japonii ekipe weteranow. Stoch tak samo mysli ze jest wiecznie mlody oby weryfikacja nie przyszla zima i nie bylo placzu ze sily nie te.

 • Stajenny_ironiczniie początkujący
  @Lataj

  Z nartami to przecież ironia. Co do Kota, 5. i 16. miejsce przy takim składzie jakościowym, liczbie zawodników i świadomości, że to tylko LGP jak dla mnie są pozycjami średnimi. W miarę dobrymi zgodzę się wówczas, jeżeli w kolejnych konkursach to utrzyma.

 • Lataj weteran
  @Stajenny_ironiczniie

  Kot w sobotę dobrze skakał, ale w niedzielę było średnio, bo 2 razy nie trafił z warunkami. A poza tym w zeszłym roku we Francji lepiej sobie radził niż w Wiśle. Może kwestia profilu skoczni albo dyspozycji dnia? W każdym razie tamten wynik może na niego pozytywnie wpłynąć.

  "tydzień temu pierwszy raz pokazano im narty"
  Jak oni już startowali w mikstach w obu zeszłych sezonach. To zdanie by miało sens, jakby w ten weekend za nich mieli skakać podstawieni dublerzy.

 • Lataj weteran
  @Pavel

  Albo tak powiedział, żeby nie było, że w PZN-ie koniecznie chcą brać Krzaka na zawody tak wysokiej rangi. Co nie zmienia faktu, że Niżnik mógł skakać z wysokich belek, a w Wiśle by mu nawet nie wpadły punkty.

 • Stajenny_ironiczniie początkujący

  Widzę, że Kot coś tam średniego skoczył na domowej skoczni przy groteskowej obsadzie, a tu niektórzy już z niego robią faworyta. No ale wśród ślepców jednooki królem. Znając życie będzie teraz mocno średnio, mimo chyba jeszcze bardziej komicznego line-up`u, a on znów zacznie filozofować, że "w Wiśle było lepiej i chce wrócić do takiego dobrego skakania", powodując u mnie salwy śmiechu. Obym się mylił.

  @Arturion bo to jest ich poziom, zacięta rywalizacja z Francuzami, których wzięli z łapanki i tydzień temu pierwszy raz pokazano im narty.

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Biorąc pod uwagę jak uboga jest wstępna lista zgłoszeń to TOP10 dla Kota powinno być na spokojnie, a może i coś więcej. Reszta Polaków raczej o nic wielkiego nie powalczy, aczkolwiek to tylko lato, na tym etapie przygotowań wyniki są mało ważne, nie ma co wyciągać z nich wniosków, jakieś tam wnioski będzie można wyciągać dopiero po Hinzenbach i Klingenthal.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl