Norweskie zaplecze i pierwszy garnitur Austrii na Courchevel

 • 2022-08-05 14:30

Stefan Kraft będzie miał okazję powtórzyć wyczyn z 2021 roku, kiedy wygrał zawody z cyklu Letniego Grand Prix w Courchevel. Andreas Widhoelzl - po odpuszczeniu wiślańskich konkursów - podjął decyzję o wystawieniu we Francji najsilniejszego składu. We Francji pokaże się tylko trzech Norwegów, którzy minionej zimy nie odgrywali decydujących ról w ekipie Alexandra Stoeckla.

Andreas Widhoelz - trener drużynowych mistrzów olimpijskich z Austrii - do dziś pozostaje skoczkiem z największą liczbą triumfów na igelicie w Courchevel. 45-latek trzykrotnie brylował na arenie igrzysk z 1992 roku - w 1999, 2001 i 2002 roku. 

Tym razem w departamencie Sabaudia pokaże się siedmiu jego podopiecznych. W niedzielnych zawodach zaprezentują się Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft oraz Daniel Tschofenig. Przed rokiem najlepszy na 135-metrowej skoczni okazał się Stefan Kraft, któremu na podium towarzyszyli Szwajcarzy - Gregor Deschwanden i Simon Ammann. Dla najlepszych zawodników z Austrii będzie to pierwszy tegoroczny sprawdzian tego lata na arenie międzynarodowej. W Wiśle szansę otrzymali zmiennicy, spośród których najwięcej punktów zgromadzili Francisco Moerth i Thomas Lackner - po 45 "oczek".

Na rozbiegu dużej skoczni w Courchevel zabraknie z kolei Marity Kramer, a także innych czołowych postaci zespołu dowodzonego przez Haralda Rodlauera. Do wyjazdu do Francji zgłoszono Sophie Kothbauer, Hannę Wiegele, Vanessę Moharitsch i Julię Muehlbacher.

Drugi przystanek Letniego Grand Prix 2022 nie będzie momentem powrotu norweskich gwiazd. Tamtejszy związek narciarski ogłosił w czwartek, że w najbliższy weekend o punkty zawodów najwyższej rangi powalczą Joacim Oedegaard Bjoereng, Anders Fannemel oraz Anders Haare. Przypomnijmy, iż żaden z nich nie znalazł się w kadrze narodowej na nadchodzącą zimę. W Courchevel zabraknie norweskich skoczkiń, podobnie jak polskich.

Na sobotę zaplanowano rywalizację kobiet, a na niedzielę mężczyzn. Nasz kraj w Courchevel będą reprezentować Maciej Kot, Adam Niżnik, Stefan Hula, Klemens Murańka i Jarosław Krzak.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8476) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Liczę jednak, że nie, bo nie lubię go irracjonalnie. Może Tschofenig? Albo Hoerl?

 • Lataj weteran

  I co? Kolejne zwycięstwo dla Krafta?

 • Arturion weteran
  @Rawianek

  Tylko Austriacy. Może jeszcze Bartol, Vitez lub Kot? Może Raimund? Ale poza AUT pewniaków nie ma.

 • Rawianek początkujący

  Austriacy będą mocni ale Szwajcarzy mogą zamieszać.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl