LGP Pań w Courchevel: 30 zawodniczek na starcie sobotniego konkursu

 • 2022-08-05 19:25

Przed nami drugi weekend zawodów w ramach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Tym razem areną zmagań będzie olimpijska skocznia w Courchevel (HS135). Na sobotę zaplanowano konkurs kobiet, zaś na niedzielę rywalizację mężczyzn.

Przed dwoma tygodniami w Wiśle byliśmy świadkami inauguracji Letniego Grand Prix 2022. Wśród pań rywalizację zdominowały reprezentantki Słowenii - w sobotę triumfowała Ursa Bogataj, zaś w niedzielę górą była Nika Kriznar. U mężczyzn zdecydowanie najlepsi okazali się Polacy, którzy wywalczyli pięć z sześciu miejsc na podium. W pierwszym konkursie triumfował Dawid Kubacki przed Kamilem Stochem i Niemcem Karlem Geigerem, zaś dzień później zwyciężył Stoch przed Kubackim i Jakubem Wolnym.

Podobnie jak przed rokiem, drugą areną Letniego Grand Prix jest olimpijska skocznia Tremplin du Praz (HS135) w Courchevel. Francuzi goszczą zawody tego cyklu nieprzerwanie od 1997 roku (z przerwą na 2020 rok spowodowaną pandemią koronawirusa).

Sobota w Courchevel będzie stała pod znakiem rywalizacji pań. Na starcie zmagań ujrzymy 30 zawodniczek z dziesięciu państw. W gronie faworytek wymieniane są Ursa Bogataj, Nika Kriznar oraz Josephine Pagnier.

W rywalizacji we Francji nie wezmą udziału reprezentantki Polski. Biało-Czerwonych ujrzymy w niedzielę w konkursie mężczyzn, kiedy to na belce startowej zasiądą Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Klemens Murańka oraz Adam Niżnik. Listę startową niedzielnych kwalifikacji (bądź prologu) panów poznamy w sobotę około godziny 21:00.

W porze sobotnich zawodów pań wiatr na skoczni ma osiągać średnią prędkość 1-2 m/s, a temperatura powietrza ma oscylować w okolicach +19°C. W porze serii próbnej możliwe są opady deszczu.

Oficjalnymi letnimi rekordzistkami Tremplin du Praz (HS135) są Sara Takanashi oraz Ema Klinec, które podczas zawodów LGP w 2018 roku poszybowały na odległość 131,5 metra. Tego samego dnia na treningu Słowenka wylądowała na 137 metrze, zaś jej wynik w 2021 roku powtórzyła Marita Kramer.

O 9:00 rozegrane zostaną trzy rundy treningowe. Na 16:30 wyznaczono początek serii próbnej poprzedzającej konkurs (18:00).

Transmisję z konkursu kobiet przeprowadzi Player (17:50).

Wyniki "na żywo" możecie śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Program zawodów:
Godzina Wydarzenie Transmisja
Sobota, 06.08.2022
9:00 Oficjalny trening kobiet  
16:30 Seria próbna kobiet  
18:00 Konkurs indywidualny kobiet Player
20:30 Odprawa techniczna mężczyzn  
Niedziela, 07.08.2022
9:00 Oficjalny trening mężczyzn  
11:00 Kwalifikacje mężczyzn  
16:50 Seria próbna mężczyzn  
18:00 Konkurs indywidualny mężczyzn Eurosport 1, TVP Sport, Player
Lista startowa konkursu LGP Pań w Courchevel (HS135); 06.08.2022
Nr Zawodniczka Kraj Rocznik
1 AMBROSI Martina 2001
2 KINDLIMANN Rea 2002
3 MALSINER Lara 2000
4 EILERS Natalie 1998
5 WIEGELE Hannah 2001
6 PREVC Nika 2005
7 INDRACKOVA Karolina 1997
8 GOERLICH Luisa 1998
9 MAURER Nicole 2000
10 ARNET Sina 2005
11 STRATE Abigail 2001
12 TORAZZA Emely 2004
13 KOTHBAUER Sophie 2003
14 MALSINER Jessica 2002
15 SZYSZKINA Weronika 2003
16 IWASA Haruka 1996
17 MOHARITSCH Vanessa 2002
18 ICHINOHE Kurumi 2004
19 SAKURAI Riko 2003
20 ULRICHOVA Klara 2004
21 KOMAR Katra 2001
22 RUPPRECHT Anna 1996
23 MIYAJIMA Ringo 2003
24 HESSLER Pauline 1998
25 CLAIR Julia 1994
26 KOBAYASHI Yuka 1994
27 ALTHAUS Katharina 1996
28 PAGNIER Joséphine 2002
29 KRIZNAR Nika 2000
30 BOGATAJ Ursa 1995

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5975) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw

  Ja myślę, że jednak we wcześniejszych latach jakieś resztki tej renomy jeszcze były - w Wiśle/Hinterzarten/Courchevel frekwencja, jeśli chodzi o czołowe drużyny była przyzwoita. Ale w tym roku erozja cyklu LGP trwająca jakoś tak od 2012 roku osiągnęła chyba etap końcowy - te zawody nie obchodzą już zupełnie nikogo, jeździ się na nie wyłącznie wtedy, jeśli trener uzna, że nie przeszkodzi to w cyklu przygotowawczym.
  Jednocześnie nie uważam, że trzeba w zupełności powstrzymywać się od jakichkolwiek ocen. Samo to, że ktoś napisze, że X na sierpniowych zawodach wypadł dobrze, a Y fatalnie, nie jest jeszcze wróżeniem na sezon zimowy - jest wyłącznie oceną stanu aktualnego. Zresztą wy sami na profilu chwaliliście ostatnio Ryoyu, Tatsunao czy Domena. Myślę, że większość zdaje sobie sprawę, że te konkursy nie pokażą nam, jak kto będzie skakał zimą.
  Ostatnio pisałeś też np. "O znowu polskie podium w Wiśle, w lipcu, ależ radość i emocje 😴😴😴" - cóż, jakieś strasznie częste zjawisko to to nie jest, skoro zdarzyło się wcześniej tylko i wyłącznie w dwóch konkursach z 2020 roku. I ja też nieco ucieszyłem się tym wynikiem, zawsze miło jest mieć na podium trzech Polaków - choć wiem, że nie dowodzi to jeszcze kunsztu trenerskiego Thurnbichlera.
  Ze spraw mniej ważnych, swego czasu Hinzenbach też było "ważnym" konkursem, ale rozumiem, że przeszkodą w uznaniu tych zawodów za takowe jest rozmiar skoczni?
  A z zupełnie innej beczki, czy Iwasa i Nikaido są skazani na przesiedzenie sezonu w Japonii (ewentualnie wyjeżdżając czasem na kilka weekendów PK do Europy), czy może jest jeszcze dla nich szansa na wyjazd na zawody LGP, żeby przegonić Shimizu w klasyfikacji (a tym samym zapewnić sobie zimowe występy w PŚ), skoro ponoć dla Japończyków punkty LGP to było drugie najważniejsze kryterium?

 • dejw profesor
  @Oczy Aignera

  Cykl LGP nie tylko nie ma znaczącej renomy. On nie ma ŻADNEJ renomy, wyjmując finałowy konkurs na przełomie września i października w Klinge. To, że rok w rok trzeba o tej oczywistości przypominać, studzić nadmierny hurraoptymizm, bądź długawe analizy o tym kto "zawodzi" podczas wakacyjnych festynów, a komu dobre wyniki mają dać mitycznego motywującego kopa, świadczy o niemożności przyjęcia do wiadomości tego klarownego faktu. Co z jednej strony trochę bawi, a z drugiej jest przerażające.

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Miała jechać, ergo: kontuzja lub infekcja.

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Nie. Nie można dać się zdyskwalifikować dwa razy. :-)

 • Arturion weteran
  @Oczy Aignera

  Gorzej, że i zimą zaczyna się tak dziać. Coś jest bardzo nie tak i nie tylko o wirusie mówię. A raczej przede wszystkim nie o nim.
  Ale ów przywołany, zamierza zdaje się wrócić, więc zima może znów dobijać skoki, zamiast je rozwijać.

 • Lataj weteran

  Jak ma być dokładnie tyle zawodniczek, żeby wszystkie idealnie się zmieściły w finale, a do tego nie będzie Polek, to tego konkursu mogę nie oglądać.

  Mam nadzieję, że Indrackova zdrowa. Tylko co z Muehlbacher?

 • Arturion weteran
  @Mucha125

  Dlatego zgłaszałem postulat, żeby od Francuzów zacząć, a Wisła potem. Już by się trochę wyprostował kalendarz.

 • Arturion weteran
  @Stajenny_ironiczniie

  Masz rację, ale to jednak tylko LGP.

 • Lataj weteran
  @Rawianek

  Moim zdaniem mało prawdopodobne.

 • Lataj weteran
  @Shakyor

  Punkty dla każdej zawodniczki gratis :P

 • Oczy Aignera profesor
  "Renoma" LGP

  Ja osobiście pogodziłem się z tym, że LGP nie będzie miał jakiejś znaczącej renomy. Z roku na rok jest tak naprawdę coraz gorzej, a obsady wielu konkursów tego cyklu są wręcz śmieszne.

 • Pavel profesor
  @Mucha125

  Gorsza bo w Polsce startowali Polacy, ilość konkursów nie ma z tym nic wspólnego.

 • Mucha125 weteran
  @Pavel

  Teraz jest jeszcze gorsza. Po drugie czemu jest ta durna zasada z kwota narodowa dla jednego konkursu? Jaka była tego idea by PŚ tym się różnił od LGP? Bardziej termin jest winny ale jak Francuzi mówili inne terminy kompletnie nie pasują im. Większość ekip teraz ma wakacje.

 • Pavel profesor
  @Cinu

  W Wiśle były 2 konkursy iobsada była podobnie żałosna.

 • Cinu profesor

  Nie możnaby już było zrobić po dwa konkursy dla obu płci? Być może mamy marne obsady bo wielu zawodnikom nie chce się fatygować na jeden konkurs. A i ja chętnie obejrzałbym jakieś skoki męskie w sobotę.

 • Shakyor bywalec

  Do bardziej obytych... Jaki ma sens organizowanie konkursów z tak małą liczbą uczestniczek? Emocje związane z tym kto zapunktuje znikają plus brak wielu topowych zawodniczek sprawi, że odległości nie będą zbyt imponujące.

 • Arturion weteran

  Czyli prócz Seliny Freitag ubyła Julia Muehlbacher. Mogli jednak jakąś Polkę przysłać, albo i dwie...

 • Lizakowaty bywalec

  Tu jak jakaś topowa zawodniczka dostanie dsq w jednej serii to i tak może skończyć w top 15 xD

 • Rawianek początkujący

  Każda będzie z punktami o ile nie dostanie w obu seriach DSQ.

 • Stajenny_ironiczniie początkujący

  30 kobiet w zawodach LPG, a one o mamutach. Tu już nawet moja ironia nie wystarczy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl