Krajowy sprawdzian w Oslo dla Ringena

• 2022-08-12 13:29

W miniony czwartek na Midtstubakken (HS106) w Oslo odbył się pierwszy etap zmagań w ramach tegorocznej edycji Norges Cup. W stolicy Norwegii w najważniejszych kategoriach wygrali Sondre Ringen i Nora Midtsundstad. Na starcie zabrakło gwiazd skandynawskiej reprezentacji.

Na arenie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym z 2011 roku zmierzyli się skoczkowie należący do szeroko pojętego zaplecza norweskiej kadry narodowej. W kategorii "elity" najlepiej spisał się Sondre Ringen. 25-latek, który minionej zimy nie zdobył ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, uzyskał 96,5 oraz 100,5 metra. Drugi finiszował Kristoffer Eriksen Sundal (100 i 97 metrów), a trzeci Anders Haare (97 i 100 metrów). Obaj stracili do triumfatora niespełna trzy punkty.

W Oslo nie poradzili sobie sensacyjni mistrzowie kraju z lat ubiegłych. Anders Ladehaug był dziewiąty, a Oscar Westerheim dwunasty w stawce osiemnastu zawodników. Przedostatnią pozycję zajął Sander Vossan Eriksen - wicemistrz świata juniorów z 2020 roku.

W kategorii "elity" kobiet wygrała Nora Midtsundstad (90 i 94 metry). Na podium stanęły także Marte Leinan Lund (88 i 91 metrów) oraz Francuzka Lena Brocard (85 i 87 metrów).