Zmiany na Wielkiej Krokwi

 • 2005-01-12 14:15

Choć Wielka Krokiew jest niewątpliwie najnowocześniejszym w Polsce i spełniającym międzynarodowe standardy obiektem, wciąż musi się dostosowywać do kolejnych zaleceń FIS-u. Przed tegorocznymi konkursami Pucharu Świata w Zakopanem gospodarze zawodów starali się w miarę swoich możliwości finansowych wprowadzić kolejne zmiany i udogodnienia: wzmocnione zostało zainstalowane w zeszłym roku oświetlenie skoczni, zdążono także zmodernizować trybuny po prawej stronie zeskoku.

Ostatnie zmiany sugerowane przez przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej są związane z poprawą warunków oczekiwania na start dla zawodników. Nowe szatnie dla skoczków będą posiadały kanalizację i będą utrzymane w stylu góralskim. Niestety, jeszcze nie wiadomo, czy remont wszystkich pomieszczeń uda się zakończyć przed najbliższymi zawodami.

Jednak już niedługo Wielką Krokiew czekają poważniejsze zmiany. Jak zapowiedział dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, Andrzej Kozak, mieszczący się na stadionie pod skocznią pawilon ma zostać zburzony. Na miejscu starego, zbudowanego jeszcze przed Mistrzostwami Świata w 1962 roku, stanie nowy, wyższy o jedno piętro budynek. Właśnie na dodatkowym piętrze mają znaleźć się nowoczesne kabiny dla komentatorów sportowych. - Warunki, w jakich pracują komentatorzy są naszą następną bolączką. Dlatego będziemy robić wszystko, by zdobyć środki na budowę tego nowego obiektu- powiedział Lech Nadarkiewicz, dyrektor Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Zakopanem.

Niestety, właśnie z powodu braku środków finansowych, pomysłodawcy nowego pawilonu pod Wielką Krokwią musieli bardzo ograniczyć projekt budowy. "Ostateczna wizja" przewiduje wspomniane nowe pomieszczenia dla komentatorów, salę konferencyjną i sub-biuro Pucharu Świata. W nowym obiekcie ma się znaleźć także muzeum narciarstwa oraz izba pamięci poświęcona pobytowi w Zakopanem Jana Pawła II. Prace nad modernizacją pawilonu mają się rozpocząć w przyszłym roku.


Marta Wąsowska, źródło: Zakopane2005.com
oglądalność: (7000) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • max początkujący
  Jasiu

  Witaj
  Pytaj o co chcesz, jadę po raz 4 na konkursy, i po raz n-ty do Zakopca.

 • anonim
  do wszystkich wyjeżdżających

  Mam do was małą prośbę a właściwie mały apel: ten konkurs PŚ w Zakopanem zapowiada się pasjonująco. I tu mam prośbę postarajmy się, i kibice i organizatorzy aby te konkursy były najlepszymi konkursmi pucharu świata ostatnich kilkunastu lat, żeby cały świat dowiedział się gdzie jest najlepsza impreza na świecie i gdzie są najlepsi kibice na świecie!

 • jasiu początkujący
  PUCHAR ŚWIATA ZAKOPANE

  POSZUKUJE KOGOŚ KTO JUŻ BYŁ W ZAKOPANEM NA PUCHARZE I PODPOWIE MI PARE SZCZEGÓŁÓW Z GÓRY DZIĘKUJE

  JASIU

 • anonim

  A komu potrzebna ta Wielka Krokiew?Małysz jeszcze pociągnie kilka sezonów.Może dwa,albo trzy.To dla kogo rozbudowywać?

 • anonim

  merka w 100% się z tobą zgadzam.Skocznia traci swój urok.Wiem że zmiany są dobre ale za to że trybuny były nachylone pod kątem 12 stopni a nie 7-miu
  to chyba nikt wam za to głowy nie urwie.
  PS:W tym roku zmiany są większe w stosunku do roku 2004 niż 2004 do 2003

 • Boy profesor

  Mogli by też trochę "podkopać" skocznię, aby można było uzyskiwać większe odległości.

 • anonim
  BILETY!!!!!!!!!!!!!!

  !!!!MAM DO SPRZEDANIA 3 BILETY NA NIEDZIELNY KONKURS DO ZAKOPANEGO (SEKTOR C) ZAINTERESOWANYCH PROSZĘ O ZGŁOSZENIE SIE , MÓJ MAIL sister_ryba@wp.pl

 • anonim

  chyba mi sie te pomysly nie do konca podobaja...tzn ten z ulepszeniem szatni bardzo dobry,ale te wieczne rozbudowy...lepiej by zainwestowali w porzadny,powtarzam PORZĄDNY chodnik wzdluz pilsudskiego bo na obecym mozna nogi polamac a jak troche popada to niektore plytki sie kiwaja i mozna niezle sie ochlapac. a skocznia teraz mi sie juz nie podoba tak jak kiedys, stracila swoj dawny urok, kiedys mozna bylo spokojnie wejsc i ja sobie poogladac, teraz pozagradzali jakims zelastwem, w ogole sie to nie komponuje z otoczeniem.rozumiem ze modernizacje sa potrzebne ale tatr mamay tylko niewielki skrawek a robimy wszystko zeby je zapaskudzic. ps. i ja nie jestem pieprzonym ekologiem jakby sie przypadkiem komus wyrwalo

 • skolim początkujący
  ...

  modernizuja bo musza, gdyby nie musieli to by bylo tak jak jest. Ach jak ja nie lubie tego Wlodarczyka i jemu podobnych... wszystko sprowadza sie do jednego-siedziec cicho i nie wychylac sie jak nie trzeba, do tego nie grzesza inteligncja - analizowal ktos wypowiedzi Nadarkiewicza albo Włodarczyka?

 • frajer początkujący
  ???

  Wiadomo cos o treningach ??

 • anonim

  Czy można wiedzieć na czym polegało wzmocnienie oświetlenia?

 • anonim
  Hurrra !!!

  Oby tak dalej - zmiany idą w dobrą stronę.
  Żeby tylko pieniądze nie zginęły w niczyich kieszeniach ;).

 • anonim
  zakopane

  no i dobrze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).