Uniwersjada 2005: Manuel Fettner złotym medalistą na K-90

  • 2005-01-13 16:22
Manuel Fettner wygrał pierwszy konkurs skoków Uniwersjady 2005 w Seefeld (HS 100). Austriak uzyskał 96 i 93m co starczyło mu na wyprzedzenie rodaka - Reinharda Schwarzenbergera (97,5 i 91,5m). Najlepszy z Polaków - Krystian Długopolski - zajął 8. lokatę po dwóch skokach na odległość 89,5m.


Pierwszy konkurs Uniwersjady 2005 odbywał się przy ładnej, słonecznej pogodzie, ale skoczkom przeszkadzał momentami silny wiatr.

Po pierwszej serii konkursu nieznacznie (różnicą 1.5 punkta) prowadził Schwarzenberger, jednak w serii finałowej Fettner poszybował o półtora metra dalej od swojego rodaka, co przy lepszym stylu pozwoliło mu na zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. Trzecią lokatę zajął dziś Nejc Frank, natomiast wielkiego pecha miał Kai Bracht. Niemiecki zawodnik, który zajmował trzecią lokatę na półmetku konkursu, po dalekim locie w drugiej serii wywrócił się i opuścił skocznię na noszach.

Polacy zanotowali dziś średnio udany występ. Krystian Długopolski, dzięki dwóm skokom na 89,5m uplasował się na 8. pozycji, a Marcin Bachleda (89,5 i 88m) był 17-ty. Na miejscu 21. został sklasyfikowany Grzegorz Sobczyk, który dwukrotnie lądował na 86,5m, natomiast czwarty z naszych reprezentantów - Rafał Śliż był dziś 26 (84,5 i 84,5m).

Jako jedyny z Polaków, do finałowej trzydziestki nie awansował Tomisław Tajner, który zakończył zawody skokiem na 80,5m (36. lokata).


W konkursie Pań, w którym wystąpiło tylko sześć zawodniczek, zdecydowanie wygrała Daniela Iraschko (98,5 i 90,5m).. Drugą lokatę zajęła Słowenka - Monika Podgladic (92,5 i 91m), a trzecia była Seiko Koasa (95,5 i 91m).


Wyniki Uniwersjady 2005 -Seefeld K90, 13.01.2005
LpZawodnikKrajOdl.1Pkt.1Odl2Suma pkt.
1Manuel FETTNERAUT 9612993252
2Reinhard SCHWARZENBERGERAUT 97,5130,591,5248
3Nejc FRANKSLO 9312191237
4Hyun-Ki KIMKOR 94121,589233,5
4Kfita UMEZAKIJAP 91116,591,5233,5
6Rok URBANCSLO 88108,594231,5
7Michael NEUMAJERGER 91,5115,593230
8Krystian DLUGOPOLSKIPOL 89,5112,589,5227
8Chil-Ku KANGKOR 89110,591,5227
8Mateuz SPAROVECSLO 90,511290,5227
11Heung-Chul CHOIKOR 8710691,5223
12Ivan KARAULOVKAZ 91,5110,592222,5
13Stefan KAISERAUT 90,511587,5222
14Anze DAMJANSLO 87,510690,5221
15Pjotr CHAADAYEVBLR 89108,589,5219
15Kai BRACHTGER 94123,594219
17Marcin BACHLEDAPOL 89,5107,588218
18Radik ZHAPAROVKAZ 91,5110,588216
19Nikolay KARPENKOKAZ 9211585,5215
20Anton KALINITCHENKORUS 8810686211,5
21Grzegorz SOBCZYKPOL 86,510486,5209
22Christoph STRICKNERAUT 86,510189208
23Juha MIETTINENFIN 86,510287,5205,5
24Alexander SEIWALDAUT 859988,5204,5
25Yushihiko OSANAIJAP 82,595,588203,5
26Rafal SLIZPOL 84,510184,5200
27Zhang TIANCHN 8610382,5198
28Yang LICHN 86104,579191,5
29Tomac KYNCLCZE 9011284187
30Bastian KALTENBÖCKAUT 8498,578,5184,5
31Maxim ANISHIMOVBLR 8394,594,5
32Aleksande LAZAROVICHUKR 819292
33Borek SEDLAKCZE 80,59191
33Yuki KOIKEJAP 80,59191
35Asan TAHTAHUNOVKAZ 80,590,590,5
36Tomislaw TAJNERPOL 80,589,589,5
37Lassi HUUSKONENFIN 8088,588,5
38Shunji IKEDAJAP 8187,587,5
39Peter KOSTIALSVK 78,58686
40Jianxun WANGCHN 78,584,584,5
41Guang YANGCHN 79,58383
42Volodymyr BOSCHUKUKR 7881,581,5
43Dmitri PUSENKOURUS 768181
44Eugeni PLECHOVRUS 757878
45Dymitri AFANASENKOBLR 73,57474
46Heung-Gu HEUNKOR 7371,571,5
47Vasyl PARASCHUKUKR 69,56060
47Vitalyi PROKOPUICUKR 67,56060
49Chengbo LICHN 655555


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8145) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim
    KOLEJNOŚĆ

    a kolejność jest taka:
    1.ADAM 2.ADAM 3.ADAM 4.ADAM
    5.Polski związek adama(a nie narciarski-bo jakoś nie widzę polskich narciarzy w pucharach świata)

  • anonim
    tonio

    Tonio i tonio tajner polo i tajner wojciech:nie byłoby pola nie byłoby tego forum ani skoków w polsce.TOMIsław no cóż nie ma formy ale jakoś w pucharze kontynentalnym to on ma punkty a nie siekiera czy tam topór z wiatrem hulą.Zresztą NIe on decyduje o składzie tylko trener. Co wyście się tak na nim uwzięli, a dlaczego nie na wojtku skupieniu czy też bachledzie pięknym pedziu albo na szaronowiczu co wygryzł miklasa.

  • anonim
    Trochę bym zmienił -Czesiek 1986

    Wg mnie kolejność trochę inna:

    1. Adam MAŁYSZ
    ..
    .. długo długo nic
    ..
    ..
    Mateusz RUTKOWSKI
    ..
    Robert MATEJA
    Krystian DŁUGOPOLSKI
    Kamil STOCH
    Paweł URBAŃSKI
    Marcin BACHLEDA
    Grzegorz SOBCZYK
    Rafał ŚLIZ
    ..
    ..
    Stefan HULA
    Wojciech TAJNER
    ..
    ..
    Tomisław TAJNER

  • anonim

    Taka jest moim zdaniem klasyfikacja polskich skoczków na chcwilę obecną:
    1.Adam Małysz
    2.Robert Mateja
    3.Mateusz Rutkowski
    4.Krystian Długopolski
    5.Rafał Śliż
    6.Kamil Stoch
    7.Marcin Bachleda
    8.Stefan Hula co on tu robi!!!!
    9.Tomisław Tajner kolejne nieporozumienie
    10.Paweł Urbański
    Taka jest prawda niestety, że trenerzy II reprezentacji wolą stawiać na Hulę i Tajnera niż na Urbańskiego i Topóra albo Wojtka Tajnera.
    A swoją drogą jak myślicie które miejsce zajmą Polacy w konkursie drużynowym???
    Ja myślę, że mają realna szansę na medal brązowy.
    Austriacy pierwsi, Niemcy drudzy i Polacy. Mam nadzieję, że się nie skompromitują i nie zostaną wy[przedzeni przez Słoweńców, to jeszcze nie byłaby katastrofa. Ale jeśli przegraliby z Kazachami, Czechami czy Koreańczykami albo jeszce gorzej z Białorusinami to ja nie wiem co się dzieje w polskich skokach!!

  • manxz bywalec
    SALVATORE!!!

    Kurczę, Krystian powinien skakać cały czas w pucharze świata, a nie jakieś Bule! On jest obecnie trzecim polskim skoczkiem! No, powiedzmy - czwartym, jeśli przed niego wrzucić Rutka.

    Ajajaj, Kai uskutecznił dziś to samo zagranie, co w sobotę Herr... A byłby na podium! Coś pecha mają Schwabby ostatnio. Albo za bardzo szarżują...

  • anonim

    Skończyły sie czasy Tajnerów Tonio pokazał gdzie jego miejsce meśle że przynajmniej 2 lata nie wystąpi w narodowej reprezentacji.TatuśTajner już teraz mówi że Klimek Murańka nie może skakać na dużej krokwi.W ten sposób robi miejsce dla Tonia jako przedskoczka.HAHAHA

  • anonim
    czołowa kadra (4)

    1. Małysz
    2. Mateja
    3. Rutkowski
    4. Stoch

  • anonim
    "brawo TONI T. !!!!!"

    Apoloniusz T. krytykuje Kuttina, że nie ma wyników i jeszcze się na nie go obraża. Ciekawe czy pogratulował swojemu synkowi za "tak wspaniały wynik". Wstyd panowie Tajner - ojciec i syn. Jestem pewny, że kuzyn byłby dwa razy lepszy.
    Kasandra !!!!! wypluj to słowo, że Tonii T. jest w kadrze na IO. Choć jak dalej dyrektorem od skoków będzie Apolloniusz T. to wszystko możliwe. Pozdrawiam.

  • anonim
    korea białoruś i kazachstan

    TAK JAK ZWYKLE wszystkiemu winny jest tonio a ozstali zawodnicy to co :tylko chrystjan zajął przyzwite miejsce i skakał w kalicy punktu k a reszta .Co to ma być białoruś korea kazachstan chiny słowacja ukraina - to państwa które wyprzedziły polaków a taka białoruś czy ukraina nie posiadaa skoczni k 90 .Funduszy i zaplecza też im brak.A tu ieb lepsi on naszych wyjadaczy konkursów pucharu świata.Co to ma byc.PROTESTUJE. NALEŻY WYCOFAĆ PLSKICH SKOCZKÓW Z UNIWESJADY.NIECH SIĘ NIE BŁAŻNIĄ.TO PRZECIĘŻ JEST 3 LIGA, atu taka kicha

  • realista początkujący
    znalazłem:)

    niedlugo bedzie na upc eurosport 2
    http://www.satkurier.pl/?cyfrowe_kanaly/&kat=48&id=18771

  • tad redaktor
    Transmisje

    Relacja z jutrzejszego konkursu drużynowego będzie na Eurosport 2 oraz Polsat Sport - na żywo od godz 11-tej.

  • realista początkujący
    ogladalem na polsat sport

    ogladalem na polsat sport konkursik uniwersjady:))
    czy w upc bedzie dostepny eurosport 2?

  • Boy profesor

    Oglądałem konkurs na Eurospocie 2. Najdłuższy skok konkursu oddała Austriaczka Daniela Iraschko-98.5m, tyle że w konkursie dla kobiet.

  • Adi.P. początkujący
    @Henio

    Już to zrobił w Grudniu. A przypominam , ze na MŚ jako jedyni wystawimy w kazdym konkursie po 5 zawodników !!!

  • anonim

    Reini na tych zawodach powinien skakać z zawiązanymi oczkami :P Austriaki na tej skoczni trenowali chyba przez tydzień przed sezonem, więc znają ją na pamięć.
    Nasze "orły" - aaaaaleeeeee wstyyyyd :(
    Tonio "Orzeł" Tajner?

  • Adi.P. początkujący
    Wychodzi na to , ze

    czwartym zawodnikiem na MŚ jest w tej chwili Długopolski.

  • anonim
    Forma nie może przyjść za Wcześnie

    Tonio jest członkiem kadry na IO w Turynie i nie może za wcześnie złapać formy.
    Zresztą tak doświadczony zawodnik jak Tonio nie będzie się na byle jakich zawodach wysilał.
    Ponadto wyraxnie brak mu startów (wycieczek) na diżych obiektach w PŚ.
    Ale to się w krótce zmieni jak Apolonisz wygryzie Kuttina

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).