FC Pań w Villach: Słoweński dublet

• 2022-09-10 09:35

Nika Prevc odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach z cyklu FIS Cup i została nową liderką trzecioligowej klasyfikacji generalnej w sezonie 2022/23. Na podium sobotniego konkursu na Villacher Alpen Arenie (HS98) stanęły także Maja Vtic i Nagomi Nakayama. Punkty zdobyły wszystkie startujące Polki.

Aktualna mistrzyni świata juniorek - Nika Prevc - była bezkonkurencyjna w obu seriach. 17-latka w pierwszej rundzie skoczyła na 95. metr, a w finale wylądowała cztery metry bliżej. W obu przypadkach najeżdżała na próg z 14. belki. Na drugiej pozycji zameldowała się jej doświadczona rodaczka - Maja Vtic. 34-latka po dziewięciu latach wróciła na podium cyklu FIS Cup, uzyskując 96,5 metra (15. belka) oraz 87 metrów (14. belka). Jej strata do triumfatorki wyniosła 19,7 pkt. Trzecie miejsce w sportowej rywalizacji wywalczyła Hannah Wiegele, natomiast reprezentantka gospodarzy została zdyskwalifikowana tuż po zakończeniu konkursu za nieprawidłowy sprzęt. Na nieszczęściu Austriaczki skorzystała Nagomi Nakayama z Japonii (88 oraz 94,5 metra z 16. belki), która weszła na najniższy stopień podium.

Nasze rodaczki w komplecie wylądowały w trzeciej dziesiątce. Paulina Cieślar (79 oraz 74,5 metra) zajęła 23. miejsce, Pola Bełtowska (74,5 oraz 77,5 metra ) zapracowała na 26. rezultat dnia, z kolei Sara Tajner (72,5 oraz 73,5 metra) znalazła się na 28. lokacie. Do punktowanej "30" dostała się także Natalia Słowik. 17-latka o awansie do finału dowiedziała się po zakończeniu pierwszej rundy ocenianej, kiedy zdyskwalifikowano Karolinę Indrackovą z Czech. Polka nie zdążyła na czas na górę skoczni, a jury zawodów odmówiło oddania skoku poza kolejnością. Ostatecznie Słowik musiała zadowolić się jednym punktem za 30. pozycję.

Po sobotnim konkursie Nicole Konderla - nieobecna w Austrii - straciła fotel liderki cyklu FIS Cup 2022/23. Na czoło wysunęła się Nika Prevc, która ma na koncie 380 punktów, czyli o 60 "oczek" więcej od Polki. W niedzielę odbędą się ostatnie zawody trzecioligowców na igelicie. Seria próbna ma ruszyć o 11:30, z kolei konkurs o 12:15. Kliknij, aby zapoznać się z listą startową.