Nika Kriznar kontuzjowana

 • 2022-09-16 21:20

Wiceliderka klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix nie weźmie udziału w nadchodzących konkursach w Rasnovie. Nika Kriznar, która w piątek próbowała swoich sił na rumuńskiej arenie, doznała urazu podczas zajęć poza skocznią.

Zdobywczyni Kryształowej Kuli za sezon 2020/21 była druga w każdej z piątkowych sesji treningowych na 97-metrowym obiekcie w Siedmiogrodzie. Panie wzięły udział w trzech rundach nieocenianych, a Słowenka w najdłuższej z prób uzyskała 93,5 metra. Wczesnym wieczorem Kriznar poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o kontuzji, której nabawiła się poza skocznią. 22-latka opublikowała zdjęcie ze spuchniętym stawem skokowym prawej nogi.

- Niestety, nie wezmę udziału w zawodach - poinformowała nas dwukrotna medalistka tegorocznych igrzysk w Pekinie. - Źle wylądowałam, kiedy skakałam przez płotki. Popełniałam głupi błąd i zabrakło szczęścia - opisuje pechowe zdarzenie w okręgu braszowskim.

Kriznar w sobotę miała wystartować w konkursie indywidualnym, a w niedzielę w mikście. Jej nieobecność sprawia, że w Rasnovie wystartują tylko 33 zawodniczki. - Wrócę na skocznię tak szybko, jak to możliwe - zapewnia w rozmowie ze Skijumping.pl.

Absencja Kriznar sprawia, że Ursa Bogataj już w Rumunii może zapewnić sobie triumf w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. By tak się stało, indywidualna mistrzyni olimpijska musi wygrać, bądź finiszować druga - nie oglądając się na rywalki. Ostatni z wariantów zakłada trzecią lokatę Słowenki przy jednoczesnym braku zwycięstwa Josephine Pagnier.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1939) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @bujaka

  A ty co? Jakbyś TAM lata nie spędziła... ;-)

 • bujaka bywalec
  @Lataj

  Halo moderacja?

 • Arturion weteran
  @Lataj

  Już płacze. ;-)
  Ale na temat Typera, to @Lataju TAM. To dwa rożne portale...

 • Lataj profesor

  Typer będzie płakał.

 • Skokownik doświadczony

  Niefortunne zdarzenie Kriznar. Przy skakaniu na nogach bardzo łatwo jest źle stąpnąć i uszkodzić sobie kostkę. Jest to jeden z najczęstszych typów i sposobów nabawienia się kontuzji w siatkówce, która w dużej mierze polega właśnie na skakaniu, by przebić piłkę nad siatką, zablokować, bądź ją rozegrać. Wydaje mi się, że powinna wykurować się do zimy. Życzę dużo zdrowia Słowence.

 • SaraT bywalec

  Żeby kózka nie skakała (przez płotki - ?), to by kostki nie skręciła.
  Czy jakoś tak.
  Najważniejsze wydobrzeć przed zimą .

 • Arturion weteran

  No to pech. :-(
  I mój też, bo stawiałem, że będzie druga.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl