Rasnov bez polskich skoczkiń. "Zdecydowały kwestie zdrowotne"

 • 2022-09-19 15:49

Weekend w Rasnovie skromna polska reprezentacja zdecydowanie może sobie zapisać po stronie plusów, wszak nasi skoczkowie w sobotę wyskakali dwa drugie miejsca letnich zawodów najwyższego szczebla. Dobrze dysponowani Wąsek i Hula mieli zapewne chrapkę na trzecie podium, w konkursie drużyn mieszanych, które nie byłoby wcale nierealne, gdyby nie to, że żadna z polskich skoczkiń nie przyjechała do Rumunii.

Nicole Konderla przeżywa obecnie najlepsze lato w swojej karierze. Zmagania w FIS Cup dwukrotnie kończyła na pierwszym i dwukrotnie na trzecim miejscu. W Szczyrku była w stanie wygrywać z rewelacją ostatnich miesięcy, Słowenką Niką Prevc. Kinga Rajda podczas czterech startów w zawodach tego samego cyklu trzykrotnie finiszowała w czołowej dziesiątce. W związku z nie najsilniejszą obsadą konkursu w Rasnovie, polska damsko-męska czwórka mogła pokusić się o miłą niespodziankę dla kibiców, jednak decyzją sztabu szkoleniowego przedstawicielki beskidzkiej części polskiej kadry pozostały w kraju.

- Po FIS Cup w Einsiedeln konieczne było dokonanie korekt wcześniej założonego planu, w związku z sygnałami dotyczącymi kwestii zdrowotnych, które otrzymaliśmy ze strony zawodniczek - wyjaśnia nam trener reprezentacji Szczepan Kupczak. - Nie było to nic bardzo poważnego, ale trzeba było dać dziewczynom odetchnąć, stąd taka decyzja, by zostać na ten weekend w Polsce. Ewentualne następstwa tych zdrowotnych problemów łatwiej monitorować na miejscu niż podczas wyjazdu na zagraniczne zawody.

- W kraju udało nam się potrenować i wystartować w zawodach Orlen Cup, w związku z czym, bez dalekiego, męczącego wyjazdu zachowaliśmy rytm startowy. Zimę mamy już za pasem, musimy mieć to na względzie i odpowiedzialnie dysponować siłami zawodniczek - tłumaczy Kupczak, który wciąż pozostaje aktywnym sportowcem. W sierpniu wystartował podczas Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w Oberstdorfie. Jak się okazało, na skoczni wciąż prezentuje przyzwoitą formę, do czego przyzwyczaił kibiców przez większą część swojej kariery. W serii treningowej przed zawodami osiągnął nawet wysokie piąte miejsce. W samym konkursie za sprawą słabego czasu biegu zajął 31. pozycję. 


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2526) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @Pavel

  A następnie startują w Orlenie... Fakt, że Konderla tylko w jednym konkursie.

 • Pavel profesor
  @Adrian D.

  Podejrzewam, że zwykle przemęczenie wyjazdami, mogę to zrozumiec w okresie letnim, tylko dziwacznie to trener przekazał.

 • Zmieszane początkujący
  @majkiel

  I to jest przerażające. Nawet Rumunii tak nie robią.

 • Arturion weteran
  @Zmieszane

  Może się mylę (chciałbym), ale Blachotrapez tu sponsoruje (więc był artykuł), Orlen niekoniecznie. A, że Orlen Cup to na razie lepsze zawody (choć niekoniecznie tak będzie w przyszłości), może w tym kontekście nie mieć znaczenia.

 • Arturion weteran
  @majkiel

  A Kupczak miałby być trenerem tego miksta, czy w nim wystąpić? To drugie nierealne, bo byli Wąsek i Hula.

 • Arturion weteran
  @Zmieszane

  No to poszukałem i znalazłem (na stronie PZN). Wynikami jestem w zasadzie zasmucony. Postępu u polskich sportowców nie widzę. Tu i ówdzie regres i owszem.
  Cienciała chyba też musiał zająć się dwubojem, że ma znów wyniki w granicach Dyducha, a obydwaj niewiele lepsze od Obtułowicza. Cała trójka zapowiadała się na dobrych SKOCZKÓW! Tu skoczków lepszych od nich jest naprawdę wielu...
  Natalka Łupieżowiec... Znacznie gorzej niż dwa lata temu.
  Musi się w szkoleniu młodzieży, a pewnie i dzieci coś fatalnego odwalać. Tym bardziej, że goście - przyzwoicie!
  Nie było Lei. Chyba rozumiem go. Był za to Pękala... Jego rozumiem mniej. ;-)

 • majkiel stały bywalec

  Gdyby dziewczyny pojechały do Rumunii, to mogłyby wystartować w mikście z .... Kupczakiem. Wiem, gdybanie, ale byłby to chyba jedyny taki przypadek ;)

 • Zmieszane początkujący
  @Adrian D.

  Jakich zawodach? Jestem ślepy, bo musiała tu być zapowiedź...przepraszam.

 • Arturion weteran
  @Pavel

  To akurat mógłbym zrozumieć, gdyby rozsądnie wyjaśniono. Tylko, że teraz nie ma podstaw, by to rozumieć!
  A w dodatku są podstawy, by sądzić, że skokami kobiet w Polsce nie bardzo kieruje ktololwiek...

 • Arturion weteran

  "W kraju udało nam się potrenować i wystartować w zawodach Orlen Cup".
  A o których zawodach mowa?
  Jak się domyślam, miały właśnie miejsce zawody Orlen Cup... Cóż stronę PZN odwiedzam niechętnie.
  To może NAJLEPSZA strona o skokach narciarskich w Polsce była z tym na bieżąco?

 • Oczy Aignera profesor
  "Tłumaczenia"

  Kolejna wspaniała wymówka.

 • Adrian D. redaktor
  @Pavel

  Inna sprawa, że Konderla wystartowała tylko w jedynym konkursie Orlen Cup, w niedzielę, w sobotę miała DNS, więc może jakiś mikrouraz...

 • Groźny Wąsacz stały bywalec

  Masakra, Kupczak jako trener kobiet i zawodnik kombinacji norweskiej xdd. Ale to połączenie ma chyba też za zadanie ostatecznie unicestwić kombinację norweską w naszym kraju poprzez zakończenie kariery Kupczaka.

 • Pavel profesor

  Tak się zastanawiam jakie kwestie zdrowotne powodują, ze nie można startować w LGP, ale można trenować i skakać w jakimś "pucharze wójta"? ;)

 • Lataj profesor

  A o jakie kwestie zdrowotne chodzi? Czyżby przekraczały granice wytrzymałości, a już z całą pewnością Konderla? Jeśli nie może uprawiać zawodowo sportu na maksa, to może nie nadaje się na skoczkinię? A może to jakaś piarowa zagrywka, aby przytuszować obawę o kompromitację? Chyba że ja o czymś nie wiem, a sztab owszem. Cóż, przynajmniej nie przyjechały, by próbować omijać kopce kreta i narobić sobie krzywdy, która i tak pogłębi te problemy :)

 • Lataj profesor
  @Zmieszane

  Już nawet Szczechowicz uzyskał jakieś punkty.

 • Zmieszane początkujący
  @Rawianek

  Nie rozumiem co piszesz, nie stosujesz interpunkcji. Monzanator może ty wiesz? Dobrze kojarzę, że byłeś przeciw covidowej religii?

 • Rawianek bywalec
  @Zmieszane

  Z tego co się orientuje to Kupczak trenuję Kinge i Nicole a Bachleda Karpiel a kadrą młodzieżową zajmuje się Wojciech Topór oraz Jakub Kot a z trenerem Sławomirem Hankusem też ciekaw jestem ale nie mam bladego pojęcia.

 • Monzanator doświadczony
  @ZXCVBNM_9999

  Bo takim trenerom trzeba by zapłacić więcej, a do tego nadtrener Kruczek miałby zero do gadania i koordynowania. A przecież taki fachura nie pójdzie do pośredniaka szukać nowej roboty, więc upycha się znajomych Królika właśnie w skokach kobiet, bo tam oczekiwania i tak są mniejsze, więc tzw. opinia publiczna nie przywiązuje dużej uwagi.

 • Zmieszane początkujący

  Kupczyk 31 i to latem. Zawsze był słabym zawodnikiem. Gdyby miał odrobinę przyzwoitości zakończyłby karierę, przed objęciem funkcji trenera...chyba, że on jest na papierze trenerem, a dalej Kruczek trenuje Rajde i Konderle, ale to dalej złe.

  Ktokolwiek wie dokładnie, które trenuje Kupczyk, które Bachleda, które Hajkus i potrafi w liście podac?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl