Takanashi i Nakamura najlepsi w Pucharze UHB

• 2022-10-29 12:01

Naoki Nakamura zwyciężył w sobotnim konkursie 35. edycji Pucharu UHB, rozegranym na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Triumfator zawodów poszybował na odległość 136 m i 131,5 m. Drugie miejsce zajął Ren Nikaido, a trzeci był Reruhi Shimizu. Na starcie zabrakło mistrza Japonii na dużej skoczni, Ryoyu Kobayashiego. U pań zawody wygrała Sara Takanashi.

Sara TakanashiSara Takanashi

Naoki Nakamura prowadził już po pierwszej serii zawodów, w której poszybował na 136 metr. 26-latek z Sapporo miał 2,7 punktu przewagi nad Reruhim Shimizu (137 m) oraz 5,8 pkt. nad Daimatsu Takehaną (129 m). Czwarty był Yukiya Sato (125 m), piąty Shohei Tochimoto (129,5 m), a szósty Ren Nikaido (127 m).

W finale Naoki Nakamura uzyskał odległość 131,5 metra i triumfował w Pucharze UHB z przewagą 17,6 punktu nad Renem Nikaido (130,5 m), który awansował z szóstej na drugą lokatę. Podium konkursu uzupełnił Reruhi Shimizu (125 m), a tuż za nim uplasowali się Daimatsu Takehana (122,5 m), Yuken Iwasa (131,5 m) oraz Keiichi Sato (125,5 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Junshiro Kobayashi (120 m i 129 m). Ósmy był Yukiya Sato (125 m i 116 m), dziewiąty Noriaki Kasai (119 m i 122 m), a dziesiąty Yuto Nakamura (109 m i 123,5 m).

Shohei Tochimoto (108 m w finale) ostatecznie został sklasyfikowany na dwunastej pozycji. Czternaste miejsce zajął Taku Takeuchi (122 m i 122 m), zaś czterdziesty drugi był Kazuyoshi Funaki (91 m).

W zawodach wzięło udział 56 skoczków. Na starcie zabrakło lidera reprezentacji Japonii, Ryoyu Kobayashiego.

Konkurs pań zakończył się zwycięstwem Sary Takanashi (127 m i 123 m), która wygrała z przewagą 18,3 punktu nad drugą Yuki Ito (108 m i 134 m). Trzecie miejsce, ze stratą 72,9 punktu do triumfatorki, zajęła Yuka Kobayashi (107 m i 108,5 m). W zawodach wystąpiły 23 skoczkinie.

Na niedzielę zaplanowano konkurs w ramach 64. edycji Pucharu NHK. Dla reprezentantów Japonii będzie to ostatni występ przed inauguracją Pucharu Świata na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (4-6 listopada).