Samobójstwo czy wypadek na skoczni w Schonach?

 • 2005-01-16 19:10
31- letni trener został znaleziony martwy w sobotni poranek na skoczni w Schonach (Schwarzwald). Pierwsze badania wskazują na upadek z 42- metrowej wieży. Michael Uhrmann, jego dawny podopieczny oraz długoletni przyjaciel, odmówił jakichkolwiek komentarzy. Odowołany został także Puchar Niemiec.

Okoliczności śmierci są wyjaśniane. Po uwagę brany jest zarówno motyw samobójstwa jak i nieszczęśliwy wypadek. Udział osób trzecich wyklucza jednostka policji z Villingen- Schweninngen, która prowadzi dochodzenie. Przeciwko trenerowi prowadzone jest śledztwo w sprawie jazdy po pijanemu. W dzień poprzedząjacy jego śmierć spowodował on kolizję drogową. Po badaniu krwi na zawartość alkoholu zostało mu zabrane prawo jazdy.

Głęboko dotknięty śmiercią przyjaciela jest Michael Uhrmann. Podczas drugiego konkursu w lotach narciarskich poprosił o niezadawanie zbędnych pytań. Michael jest wstrząśniety, że jego były trener i przyjaciel z klubu zmarł w taki sposób. Tym bardziej wartościowe jest jego osiagnięcie- podsumował dyrektor sportowy kombinacji norweskiej w Niemieckim Związku Narciarskim, Rudi Tusch. Uhrmann zajął w niedzielnym konkursie 7 lokatę.

Z powodu zaistniałej sytuacji odwołany został Puchar Niemiec w skokach oraz kombinacji norweskiej, który miał odbyć się w miniony weekend na obiekcie w Schonach.

Joanna Będzieszak, źródło: RTL SPORT
oglądalność: (16306) komentarze: (38)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Skoczek, który zginął w 1991 r.

  Skoczek, który zginął w 1991 roku to Gernot Reinstadler. Zahaczył czubkiemnarty o siatkę zabepieczającą i go rozwerwało aż do pępka, dlatego cały zeskok był w krwi.

 • anonim
  Zabił sie

  nie żyje trener kadry skoczków Niemiev xcc

 • anonim

  kondolencje,ale mogli by podac to nazwisko,bo domyslanie sie o kogo chodzi w takiej sytuacji jest delikatnie mowiac glupie.skladac kondolencje a nie wiedziec z powodu czyjej smierci?(ale nie mam tu pretensji do skijumping)

 • anonim
  ŚmIeRć

  A w jaki sposób zginął ten skoczek w 91r., że cały zeskok był we krwi??:( Albo ten alpejczyk w jaki sposób się rozerwał na pół??

 • kot początkujący

  Ten wypadek na skoczni, w którym zginął skoczek miał miejsce w styczniu 1991 r., ale nie wiem jak on się nazywał.

 • anonim

  NIEMCY Są DOWNY

 • Skia początkujący
  @justi

  Nie zauważyłeś, ze zdjęcie zostało zmienione już wczoraj po pierwszym komentarzu. Twoja przeglądarka później wczytuje dane.

 • WrednySkin początkujący
  śmiertelne wypadki

  Nie wiem, kto się zabił w latach 90, ale wcześniej np. Paul Aussenleitner, obecny patron skoczni w Bischofshoffen...
  http://www.skijumping.pl/pokaz.php?show=pokaz_skocznie&id=166

 • Luk profesor
  -

  ***Zapalmy świeczkę***

 • anonim
  -

  o, zmieniliscie zdjęcie !

 • anonim
  enigma

  ha ha ha......
  a to sie ubawiłam. nie dość że nie wiadomo kto to taki, to jesscze zdjęcie bardzo odpowiednie daliście

 • anonim
  @sermak

  Pomieszały ci się dwie rzeczy - na pół rozerwało jakiegoś alpejczyka, natomiast wypadek, po którym był cały zakrwawiony zeskok, to owszem, początek lat 90-tych.

 • anonim

  Pamiętam ten wypadek na skoczni, pokazywali to wtedy kilka razy w telewizji, a ja po tym widoku nabawiłam się nerwicy. Mimo to bardzo lubię oglądać skoki.

 • anonim
  .

  sermak moj drogi chyba ci sie cos pomylilo to alpejczyka rozerwalo na pol kiedys a nie skoczka

 • anonim

  na początku 90-tych lat jakiś austriak rozerwał się na pół. pamiętam cały zakrwawiony zeskok. Pamięta ktoś kto to był?

 • Boy profesor
  pytanie z innej beczki

  Kiedy jest konkurs Zimowej Uniwersjady w Innsbrucku K-120?? I czy będzie transmitowany przez Eurosport?? Jeśli tak to o której godzinie??

 • olek początkujący
  lol

  A ile metrów skoczyl?

 • anonim
  smierc na skoczniach

  czy kiedykolwiek w historii skokow jakis skoczek zabil sie skaczac?

 • anonim

  Ktory konkretnie trener?

 • anonim
  ...

  bardzo współczuje całej kadrze niemieckiej i ich rodakom - [*] :(

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).