Żelazna szóstka Słoweńców. Kasai trenuje w Kranju

 • 2022-11-22 10:38

- Nic z tym nie zrobimy, piłka nożna wciąż stoi na pierwszym miejscu - komentuje Robert Hrgota poranny program zawodów w Ruce w rozmowie z siol.net. Trener Słoweńców zabiera do Finlandii tę samą szóstkę, która rywalizowała w Wiśle. Jego podopieczni na początku tygodnia współdzielili obiekt w Kranju z grupą Japończyków, wśród których pojawił się Noriaki Kasai.

Drużynowi mistrzowie świata w lotach narciarskich są po inauguracyjnym weekendzie w Polsce czwartą siłą Pucharu Narodów. Zawodnicy Roberta Hrgoty zgromadzili na obiekcie im. Adama Małysza 168 punktów. Ponad połowa tego dorobku, to zasługa Anze Laniska. 26-latek wybiera się do Ruki, gdzie przed rokiem świętował jedyną jak do tej pory wiktorię w pucharowej elicie, jako czwarty skoczek klasyfikacji generalnej.

Laniskowi w mroźnej Finlandii będą towarzyszyć Timi Zajc, Peter Prevc, Domen Prevc, Lovro Kos i Ziga Jelar. Zdobywca Małej Kryształowej Kuli za minioną zimę to jedyny skoczek z tego grona, który w Wiśle nie znalazł drogi do czołowej "30".

- Sytuacja jest dobra. Cała szóstka czuje się dobrze. Może Lovro ma trochę więcej problemów, ale czeka nas skocznia w Ruce, na której w jakiś sposób radzimy sobie w każdym sezonie. Wierzę, że on też się odblokuje. W Wiśle nie skakaliśmy tak, jak powinniśmy, byliśmy spięci, co od razu widać po skokach. Nie możemy się doczekać Ruki. Anze wygrał tam po raz pierwszy w zeszłym roku. Wykonuje solidną robotę, jest bardzo konsekwentny i ugruntował swoją pozycję. Timi i Peter również są na wysokim poziomie, co mnie cieszy. Ziga skacze dużo lepiej, ale potrzebuje większej liczby konkursów. Domen też jest blisko - ocenia swoich kadrowiczów w rozmowie z siol.net. 

34-letni szkoleniowiec zapowiedział, że po Ruce przyjrzy się formie członków kadry B. Hrgota nie wyklucza, że w reprezentacji dojdzie do zmian przed trzecim weekendem sezonu, który zaplanowano na drugi weekend grudnia w Titisee-Neustadt.

Oba konkursy w Ruce rozpoczną się o nietypowej porze, ponieważ o 9:00 czasu polskiego. Jest to spowodowane programem piłkarskiego mundialu w Katarze, który dominuje telewizyjną ramówkę. - Nic z tym nie zrobimy, piłka nożna wciąż stoi na pierwszym miejscu. W Planicy skakaliśmy już o 7:15, więc to dobra pora. Trzeba się dostosować - ucina Hrgota.

Program PŚ w Ruce (HS142):

Piątek, 25.11.2022
12:00 - Odprawa techniczna
14:15 - Oficjalny trening
16:45 - Kwalifikacje

Sobota, 26.11.2022
7:45 - Seria próbna
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 27.11.2022
7:30 - Kwalifikacje
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego

Oglądaj sporty zimowe (i nie tylko!) w kanałach Eurosportu >>>

Słoweńcy jeszcze w poniedziałek ćwiczyli na obiekcie Bauhenk (HS109) w Kranju. Na rozbiegu pojawili się także japońscy skoczkowie, którzy przylecieli potrenować do Europy. W gronie Azjatów znalazł się między innymi 50-letni Noriaki Kasai, który nie porzuca marzeń o powrocie do Pucharu Świata. Weteranowi towarzyszą Taku Takeuchi i Masamitsu Ito.


Dominik Formela, źródło: siol.net
oglądalność: (8650) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • majkiel stały bywalec
  @Bylyskoczekzukrainu

  Ja wiem czy taki przerost formy? Niech skacze - życzmy mu jak najlepiej. Może "u siebie" albo w jakimś mniej obsadzonym konkursie PŚ jeszcze wystartuje.

 • Arturion weteran

  A jednak nie obstawiam Słoweńców. Mogą wiele, ale mogą też popsuć. Dużo jest asów w czołówce - stawiam na innych.

 • Lataj profesor

  Chciałbym zobaczyć, jak Jelar i Kos się odblokują. Możliwe, że psychika będzie bardziej ustabilizowana. Laniskowi życzę zaś, aby przegrywał tylko z Polakami, choć Zajc i Domen (zwłaszcza na tej skoczni) też mogą być groźni.

 • Arturion weteran
  @rybolow1

  No i Zajc.

 • rybolow1 bywalec
  @Arturion

  Myślę że Słoweńcy mogą zamieszać, zwłaszcza Lanišek i Domen

 • Arturion weteran

  Mogą być groźni. Ale oni zawsze mogą być groźni. Wierzę w naszych, bo są podstawy.

 • Bylyskoczekzukrainu początkujący

  Kibucuje mu, але це перевищення форми над змістом (nie wiadojem jak to napisać po waszemu pszepraszam).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl